تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

ترانسمیتر اختلاف فشار

ترانسمیتر اختلاف فشار

تجهیز صنعت وارد کننده تجهیزات ابزار دقیق فروش ترانسمیتر های اختلاف فشار از برند های ویکا ,رزمونت ، یوکوگاوا …….

یکی  از تجهیزات پرکاربرد در ابزار دقیق، ترانسمیتر اختلاف فشار Differential Pressure Transmitter یا ترانسمیتر تفاضلی است.

از این ترانسمیتر زمانی استفاده می‌شود که نیاز است اختلاف فشار دو نقطه به‌صورت الکتریکی اندازه‌گیری شده و به یک سیگنال قابل اندازه‌گیری تبدیل گردد.

ترانسمیتر اختلاف فشار 118

کاربرد ترانسمیتر اختلاف فشار

این نوع ترانسمیتر (ترانسمیتر اختلاف فشار) در اندازه‌گیری پارامتر های دیگری چون ارتفاع مخزن و فلو نیز به کار برده می‌شوند و با توجه به‌دقت و تکرارپذیری که در اندازه‌گیری سطح مایعات دارند، در صنعت استفاده‌ی فراوانی دارند.

 

فشارسنج های اختلافی ( ترنسمیتر اختلاف فشار ) دارای دو ورودی بوده و اختلاف فشار بین دو نقطه را اندازه‌گیری می‌کنند. این دو ورودی معمولاً با حروف H3 و L4 بر روی بدنه‌ی دستگاه مشخص شده‌اند به صورتی که نقطه‌ی با فشار بالا به ورودی H و نقطه‌ی با فشار پایین به ورودی L متصل شود.

 

البته تمامی فشارسنج ها احتیاج به دو ورودی فشار دارند. یک ورودی برای فشاری که قصد اندازه‌گیری آن را داریم و دیگری برای فشار مبنا منظور می‌شود. برای فشار مطلق، ورودی فشار مبنا را خلأ نموده و آن را مسدود می‌کنند، اما در فشارسنج های نسبی ورودی مبنا باز رها می‌شود تا تحت تأثیر فشار هوا قرار گیرد.

در فشارسنج های تفاضلی یا اختلافی هر دو ورودی در دسترس کاربر قرار می‌گیرند تا با انتخاب خود آن‌ها را به محل موردنظر متصل نماید. مرسوم‌ترین تکنولوژی‌های مورداستفاده در سنسورهای اختلاف فشار الکترونیکی و ترانسمیترهای اختلاف فشار استفاده از کرنش سنج یا استفاده از خاصیت خازنی هستند.

در این دستگاه‌ها اختلاف فشار مجهول به یک جسم الاستیک (ارتجاعی) مانند دیافراگم یا کپسول اعمال شده و باعث تغییر شکل آن می‌شود. این تغییر شکل اندازه‌گیری شده و به یک سیگنال الکتریکی قابل انتقال تبدیل می‌شود.

 

نکات مهم در انتخاب ترانسمیتر اختلاف فشار

زمانی که شما قصد انتخاب ترانسمیتر اختلاف فشار برای پروژه صنعتی و پالایشگاهی خود دارید، لازم است که انتخاب ترانسمیتر کاملا متناسب با نیاز شما صورت گیرد.
فاکتورهای مختلفی مانند اختلاف فشار بین دو نقطه یا حتی با ساز و کار اندازه گیری فشار در ترانسمیتر می تواند فاکتور مهمی در انتخاب آنها باشد، با این تفاسیر شما در خرید این تجهیزات باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

دقت ترانسمیتر

 این دقت به صورت یک عدد یا به شکل درصد به شما داده می شود و معمولاً در حالت استاندارد 0.5 درصد است. 

اما ممکن است شما نیاز به دقت بالایی در اندازه گیری فشار نداشته باشید یا حتی بخواهید حساسیت پروژه خود را بالاتر ببرید.
 در این صورت باید سعی کنید که دقت ترانسمیتر اختلاف فشار را در بالاترین سطح ممکن انتخاب کنید.

رنج و اندازه‌گیری گستره فشار

فراموش نکنید که ما به هنگام استفاده از ترانسمیتر اختلاف فشار می‌خواهیم تغییرات فشار را با توجه به تغییرات سنسور یا حسگر اندازه گیری کنیم.
در این تجهیزات از سنسور های مختلفی که معمولا تحت عنوان کپسول شناخته می‌شود، استفاده می شود. 
این سنسور ها توانایی و ظرفیت مشخصی در اندازه‌گیری گسترده فشار دارند و شما باید با توجه به اختلاف فشاری که در سیستم خود دارید ابزار مورد نظر را انتخاب کنید.

جنس کپسول

یکی دیگر از فاکتورهایی که شما به هنگام خرید ترانسمیتر اختلاف فشار یوکوگاوا باید در نظر بگیرید جنس به کار رفته در ساخت کپسول دستگاه است. 
معمولاً در اکثر دستگاه‌ها از استیل به عنوان ماده اصلی کپسول استفاده می‌شود. 
اما ممکن است تغییراتی در آنها به وجود بیاید که طبیعتاً عملکرد دستگاه و میزان فشار اندازه گیری شده توسط آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

هوشمند یا اسمارت بودن ابزار

روش های مختلفی برای گزارش اختلاف فشار اندازه گیری شده در این ترانسمیترها وجود دارد که برخی از آنها به صورت عقربه ای بوده و برخی نیز به صورت دیجیتالی هستند که نتیجه را در قالب داده های کامپیوتری به اتاق کنترل می فرستند. 
طبیعتاً ترانسمیترهای هوشمند یا اسمارت توانایی بالاتری در گزارش داده ها دارند و دقت آن‌ها باعث می‌شود که ما با کیفیت و قیمت بالاتری مواجه باشیم.

امکان کالیبره کردن ابزار

از دیگر فاکتورهایی که شما به هنگام خرید ترانسمیتر اختلاف فشار باید به آن توجه کنید بحث کالیبره کردن ابزار در شرایط مختلف است. 
هرچه امکان کالیبره کردن ابزار ساده تر باشد و شما این کار را در زمان سریع تر انجام دهید طبیعتا به کیفیت کار شما کمک می کند و با خیال راحت تری می توانید از ابزار خریداری شده خود استفاده کنید.

Differentail Pressure Transmitter

ترانسمیتر یوکوگاوا

مطالب مرتبط

گیج دما ویکا

گیج دما ویکا

گیج دما ویکا   تجهیز صنعت واردات و پخش انواع گیج دما ویکا   در مدلهای …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)