تامین کننده تجهیز صنعت

 • تلفن: 87700142-021
 • همراه / واتس آپ : 09374371848
 • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

ترانسمیتر ویکا

ترانسمیتر ویکا

فروش و واردات و توزیع انواع ترانسمیتر ویکا اصل آلمان به صورت نو و دسته دوم با قیمت مناسب در مدل های A10-S10-S11-S20 با ارسال سریع به سراسر کشور در فروشگاه تخصصی ابزار دقیق تجهیز صنعت. جهت کسب مشاوره رایگان یا استعلام قیمت ترانسمیتر ویکا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

ترانسمیتر ویکا

لینک های مفید: ترانسمیتر فشار

اجزای ترانسمیتر فشار ویکا

 • اتصال الکتریکی استاندارد

کلاهک 43650 DIN با پایانه های پیچ و مهره بدون لحیم کاری ، آپشن های  موجود شامل مجرای سیم مادگی NPT 1/2″  با 4 سیم هدایتگر با کابل خروجی ، 4و 6 پین میل پلاگ  و اتصالات سفارشی .

 • بدنه

استینلس استیل 304 . دارای مدار چاپی برای مطلوب سازی سیگنال برای تولید 4 تا 20 میلی آمپر ، 0 تا 5 ولتاژ و یا دیگر خروجی سطح بالا . برای حفاظت از رطوبت و ارتعاش ، مدار چاپی در ژل سیلیکون قرار داده می شود.

 •  اتصال فرآیند

از جنس استینلس استیل 316 به منظور مقاومت در برابر خوردگی است. نری 1/2 NPT ، استاندارد است. 
عنصر حسگر درون این بخش نزدیک شش ضلعی تعبیه شده است. ویکا طیف وسیعی از مدل های ترانسمیتر را برای انواع کاربردها و محیط ها تولید کرده است، این مدل ها می توانند در نوع اتصال الکتریکی ، اتصال فرآیند و مشخصات الکتریکی متفاوت باشند. 
ترانسمیتر ویکا از یک فشارسنج به عنوان اولین عنصر حسگر استفاده می کنند، از جمله ویژگی های سنسورهای فشارسنج اندازه کوچک ، پاسخ سریع و قابلیت اطمینان بالا است. این فشارسنج یک سری از مقاومت ها است که در مداری به نام پل وتسون مرتب شده اند.

بازارهای هدف ترانسمیتر ویکا کدامند؟

مدل A10 یکی از پرمصرف ترین مدل های ترانسمیتر ویکا موجود در صنایع کشور میباشد، ماشین سازی کشتی سازی اندازه گیری و کنترل فن آوری هیدرولیک و پنوماتیک پمپ و کمپرسور و …. از جمله صنایع و تجهیزاتی هستند که در آنها از پرشر ترانسمیتر ویکا استفاده میشود.

ترانسمیتر ویکا

معرفی شرکت ویکا

شرکت ویکا یکی از معروف ترین سازندگان ابزار دقیق و ترانسمیتر ویکا و تجهیزات کنترل پروسه در جهان است . تولیدات این شرکت شامل ابزارهای اندازه گیری دما ، فشار و سطح ، نیرو و دبی سیال است. 
از معروف ترین تجهیزات مورد استفاده از این کمپانی در سراسر کشور میتوان به ترانسمیتر ویکا اشاره کرد. همچنین جهت مانیتور کردن مقدار فشار در نقاط مختلف سیکل در صنایع مختلف از گیج ها و ترانسمیترهای فشار استفاده می شود. 
شرکت ویکا تجهیزات اندازه گیری فشار مخصوصی را برای اندازه گیری فشار در این زمینه پیشنهاد می دهد. 
ترانسمیترهای فشار و ترانسدیوسرها دستگاه های الکترونیکی هستند که فشار را اندازه گیری کرده و یک سیگنال خروجی تولید می کنند که هم خطی بوده و هم متناسب با فشار اعمال شده است، در حال حاضر شرکت ویکا شامل شبکه ای از صدها  شرکت در بیش از  40 کشور جهان است.

ترانسدیوسر ویکا مدلS10

این ترانسمیتر یکی از بهترین و پرمصرف ترین تجهیزات موجود در بازار ایران می باشد. این مدل از ترانسمیتر ویکا دارای رنج های مختلفی میباشد.

ترانسمیتر ویکا

 ترانسمیتر ویکا مدل S11

 ترانسمیتر ویکا یکی از بهترین تجهیزات موجود در بازار ایران است. این ترانسمیتر فشار از نوع دیافراگمی بوده و برای کاربرد در صنایع غذایی و دارویی ایده آل است. 
از کاربردهای دیگر این سنسور می توان به اندازه گیری فشار در سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک، تست تجهیزات ، کنترل پمپ و کمپرسور و اندازه گیری در صنایع غذایی و …. اشاره نمود.

ترانسمیتر ویکا

زمانی که سنسور تحت فشار قرار می گیرد، مقاومت ها تحت فشار ، فشرده می شوند و مقاومت آنها متناسب با فشار اعمال شده تغییر می کند.

ترانسمیتر ویکاشکل مدار پل وتسون

انواع سنسور فشارسنج

سه نوع سنسور فشارسنج در بیشتر ترانسمیترهای فشار ویکا استفاده می شود :

 • پیزو رزیستیو(پیزو مقاومتی)
 • فیلم نازک
 • سرامیک

سنسورهای پیزو رزیستیو

کاربرد های کم فشار تا psi 300 از یک فشار سنج پیزو رزیستیو نیمه هادی استفاده می کند. این نوع فشار سنج با استفاده از تکنولوژی مدار یکپارچه تولید می شود. پل وتسون بر روی یک دیافراگم سیلیکون تک کریستال قرار می گیرد. 
از آنجا که دیافراگم سیلیکونی نمی تواند در محیط های خورنده مقاومت کند توسط یک دیافراگم فلزی جدا نگه داشته می شود. فشار توسط یک مایع انتقال دهنده معمولا یک روغن مصنوعی به دیافراگم سیلیکونی منتقل می شود. 
دیگر مایعات پر کننده شامل هالوکربن ها برای کاربردهای ویژه از جمله محیط های حاوی رنگ و اکسیژن در دسترس هستند.

ترانسمیتر ویکا

شکل راست : سنسور پیزو رزیستیو . چپ : نمایی گسترده از مونتاژ یک سنسور پیزو رزیستیو.

سنسورهای فیلم نازک

ترانسمیتر ویکا Tronic در بالاتر از psi 300 از یک سنسور فشارسنج فیلم نازک استفاده می کنند .یک سنسور فیلم نازک ، پل وتسون را  مستقیما بر روی یک دیافراگم از جنس فولاد ضدزنگ قرار داده است. 
این تکنولوژی سنسور باعث کاهش اجزا و قابلیت اطمینان بالاتر در کاربردهای فشار بالا در مقایسه با بسیاری از دیگر فن آوری های سنسور شده است. در واقع سنسور فیلم نازک در ترانسمیترهای فشار Tronic در بالاتر از psi 300 استفاده می شود.

ترانسمیتر ویکا

شکل راست : سنسور فیلم نازک 7 میلی متری ویکا . چپ : سطح مقطعی از یک سنسور فیلم نازک .

سنسورهای سرامیکی

سنسور فیلم ضخیم سرامیکی منولیتیک ویکا یک قطعه طراحی شده است که پایداری بالا و طولانی مدتی را فراهم می کند.
بستر سرامیکی تقریبا بدون هیستریزیس تولید می شود و در واقع یک سنسور کم هزینه است با یک سیگنال میلی ولت بر ولت برای استفاده در خودرو ، پنوماتیک و صنایع آب. 
همچنین در ترانسمیترهای کم هزینه OC-1 ویکا و سنسورهای MCT استفاده می شود.

ترانسمیتر ویکا

شکل راست : سنسورهای سرامیکی منولیتیک ویکا . چپ :ترانسمیترهای مدل OC-1 که در آن از سنسورهای سرامیکی استفاده می شود .

جهت خواندن سایر مطالب ترمومتر ویکا  کلیک نمایید.

مشخصات فنی ترانسمیتر

صفحات مربوط به کاتالوگ و دیتاشیت های Tronic ویکا حاوی اطلاعات فنی مورد نیاز برای انتخاب یک ترانسمیتر صحیح است. 
صفحه دوم لیست دیتاشیت مشخصات عملکردی کلی برای هر مدل را نشان می دهد. برای شرح مشخصات در زیر ترانسمیتر مدل S-10 به عنوان یک مثال آورده شده است.

ترانسمیتر ویکا 6

میزان تحمل فشار بر ترانسمیتر

 • A

محدوده فشار که در ردیف اول ذکر شده است.تمام ترانسمیترهای Tronic دارای محدوده ثابت هستند بنابراین هیچ تنظیم یا “خاموش کردن” محدوده فشار ارائه نشده است. برخی مدل ها دارای صفر و محدوده قابل تنظیم هستند. 
این ویژگی به منظور تنظیم مجدد ترانسمیتر به تنظیمات اصلی کارخانه استفاده می شود که بعد از استفاده طولانی مدت لازم می شود. ویکا توصیه می کند که برای تغییر محدوده فشار اصلی ترانسمیتر از صفر و محدوده قابل تنظیم استفاده نشود. 
برای ترانسمیترهای بدون تنظیم صفر و محدوده مورد نظر،  ابزار خوانش (متر یا PLC) را می توان برای جبران شیفت های خروجی به صورت مجدد برنامه ریزی کرد . دیگر مشخصات تحت تاثیر این شیفت نیستند.

 • B

فشار ماکزیمم که در ردیف دوم ذکر شده است که حداکثر فشاری است که ترانسمیتر می تواند بدون آسیب دائمی در معرض آن قرار بگیرد. ترانسمیترها می توانند حداکثر فشار نشان داده شده را برای دوره های زمانی کوتاه تحمل کنند. 
ترانسمیترهای در معرض ماکزیمم فشار ممکن است شیفت های صفر و گستره ای را نشان  دهند.  ترانسمیترهایی که برای مدت طولانی در معرض این چنین فشارهایی هستند ممکن از آسیب دائمی رنج ببرند.

 • C

فشار انفجار یا ترکیدن که در ردیف سوم ذکر شده است باعث آسیب دائمی یا تخریب ترانسمیتر می شود.

ترانسمیترهای صنعتی ویکا

 • D

بخش های wetted ترانسمیترهای صنعتی ویکا در تماس با محیط هستند. ترانسمیترهای فشار پیزورزیستیو با محدوده فشاری بالاتر از psi 300 و تمام ترانسمیترهای دیافراگمی با فلاش دارای بخش های wetted از جنس استینلس استیل 316 هستند. 
ترانسمیترهای با فیلم نازک با اتصالات بدون فلاش از استینلس استیل  17-4 PH استفاده می کنند. 
مقاومت شیمیایی این فولاد ضدزنگ مشابه فولاد ضدزنگ 316 است و چون از فولاد ضدزنگ 316 خواص الاستیک بهتری دارد و منجر به یک ترانسمیتر دقیق تری می شود ، از این نوع استفاده می شود.

 • E

 ولتاژ منبع تغذیه. تمام ترانسمیترها نیاز به یک ورودی ( ولتاژ تحریک یا ولتاژ منبع هم گفته می شود. ) به عنوان نیروی مدار داخلی دارند.  محدوده این ولتاژ ورودی می تواند از 10 تا 30 ولت باشد. 
یک ترانسدیوسر خروجی با ولتاژ 0 تا 10 ولت نیازمند حداقل بیشتر از 14 ولت منبع تغذیه است. 
ولتاژ منبع تغذیه به طور مطلوب 24 ولت است. از آنجا که ترانسمیتر دارای یک مدار تنظیم توان است یک منبع تغذیه تنظیم نشده هم قابل قبول است.

بار مقاومتی مجاز در ترانسمیتر 

 • F

سیگنال خروجی و ماکزیمم بار RA. در واقع RA ماکزیمم بار مقاومتی مجاز در حلقه جریان است که به ترانسمیتر اجازه می دهد به درستی عمل کند. 
اندازه گیرها ، ثبت کننده های نمودار و سایر دستگاه ها در یک حلقه جریان 4 تا 20 میلی آمپر قرار داده می شوند برای اینکه فشار اندازه گیری شده را نمایش داده یا ثبت کنند.  هر یک از این دستگاه ها دارای یک بار مقاومتی در محدوده مشخصات شان هستند. 
به عنوان مثال یک ترانسمیتر با یک منبع تغذیه 24 ولت اجازه می دهد که بار در حلقه به 700 اهم برسد، اگر RA بیش از حد باشد ، هنگامی که فشار به طور کامل اعمال می شود ، ترانسمیتر حداکثر خروجی 20 میلی آمپر را تولید نخواهد کرد.
همچنین ترانسدیوسرهای با خروجی ولتاژ نیاز به حداقل مقاومت RA در مدار سه سیم برای عملکرد درست دارند.

مدت پاسخ زمانی ترانسمیترهای صنعتی ویکا

 • G

زمان پاسخ طول زمان مورد نیاز برای خروجی ترانسمیتر برای تغییر در پاسخ به یک تغییر فشار است. ترانسمیترهای صنعتی ویکا دارای یک پاسخ زمانی کمتر از یک میلی ثانیه یا یک تا یک هزارم از یک ثانیه به تغییرات فشار رخ داده در 10% تا 90 % از محدوده فشاری شان هستند.

 • H

دقت یک ترانسمیتر فشار ویکا، یک اندازه ای از عملکرد است و شامل ترکیب خطی ، هیستریزیس و خطاهای تکرار پذیری است.

ترانسمیتر ویکا 7

 • I

عدم تکرار پذیری خطایی است که توسط توانایی یک ترانسمیتر برای تولید دوباره یک سیگنال خروجی یکسان هنگامی که همان فشار به آن به طور پیوسته تحت همان شرایط و در همان جهت اعمال می شود، تعریف می شود. 
در کاربردهای صنعتی معمولا عدم تکرار پذیری مهم ترین مشخصه است.
اکثر ترانسمیتر های ویکا دارای ویژگی عدم تکرار پذیری عالی هستند: کوچک تر یا مساوی 0.05 % از محدوده.

 • J

ثبات 1 ساله توانایی یک ترانسمیتر برای حفظ مشخصات عملکردی آن در طول زمان است که معمولا به کالیبراسیون در شرایط محیطی اعمال می شود و به صورت یک درصدی از مقیاس در سراسر یک سال بیان می شود. 
ترانسمیترهای صنعتی ویکا دارای ثبات بهتر از 0.2 % در محدوده یک سال هستند.

 • K

تغییرات دمایی مجاز بر روی خروجی ترانسمیتر ویکا تاثیر دارند. ویکا از 70 درجه فارنهایت به عنوان دمای مرجع استفاده می کند.  این دما زمانی است که کالیبراسیون اولیه انجام می شود. ترانسمیترهای صنعتی استاندارد ویکا جبران کننده دما بین 32 درجه و 175 درجه فارنهایت هستند. 
این بدان معنی است که تغییرات دمایی بین این دو مقدار باعث تغییر در خروجی بیشتر از خطای دمایی نمی شود. 

 • L: اتصالات الکتریکی
 • M: اتصالات استاندارد فشار

جهت مشاهده وب سایت ویکا کلیک نمایید.

مطالب مرتبط

سنسور pt100

سنسور PT100

سنسور PT100   سنسور PT100  یکی از سنسور های مقاومتی موجود می باشد که بیشترین …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)