خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / آخرین محصولات / ترمومتر الکلی

تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 88109770-021
  • همراه / تلگرام : 09374371848
  • فکس: 89776750
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

ترمومتر الکلی

ترمومتر الکلی

تجهیز صنعت فروش انواع ترمومترهای الکلی برای مصارف صنعتی

 

ترمومتر الکلی

 

 ترمومتر الکلی چیست 

دماسنج الکلی یک حباب حاوی مایع آلی ، لوله ی مویینه متصل به آن و یک حباب بزرگ در بالا دارد . فضای بالای مایع آلی ترکیبی از نیتروژن و بخار مایع است . برای محدوده ی دمایی که با آن می شود کار کرد ، بخش مقعر سطح مایع در لوله ی مویینه قرار گرفته است و با بالا بردن دما و انبساط حجم مایع ، سطح آن به بالای لوله ی مویینه می رسد . موقعیت سطح مایع در لوله ی مویینه نشان دهنده ی وضعیت دما است که با ملاحظه ی مقیاس درج شده در شیشه می شود به درجه ی آن پی برد .

از مایعات آلی خالص شامل اتانول ، تولوئن ، کروزن و استات ایزوآمیل با توجه به کارخانه ی تولید کننده ی دماسنج الکلی و محدوده ی دمایی استفاده می شود . این مایع ها ساختاری شفاف دارند و به منظور داشتن دیدی بهتر ، موادی به رنگ آبی یا قرمز به آن ها افزوده می شود . نصف شیشه را که لوله ی مویینه در آن قرار دارد سفید یا زرد می کنند تا زمینه ای به منظور خواندن آسان و دقیق دما به دست آید .

دمای کارکرد ترمومتر الکلی

حداکثر درجه در دماسنج الکلی نقطه ی جوش مایعی به شمار می رود که به کار گرفته شده است . اگر از اتانول استفاده شده باشد حداکثر دما 78 درجه ی سلسیوس و حداقل -117 درجه ی سلسیوس خواهد بود و مناسب به منظور اندازه گرفتن دمای بدن و هم چنین دمای روز و شب است . در دماسنج الکلی اتانول به کار گرفته می شود ، به علت ارزان بودن آن و در صورت شکستن خطر کمتری به وجود می آورد .

کاربرد های ترمومتر الکلی

برای انجام کارهای گوناگون ساخته و تولید گردیده است که مهم ترین نمونه آن دماسنج جیوه ای آزمایشگاهی و دماسنج الکلی هواشناسی است. دماسنج جیوه ای و الکلی در دو نوع دیواری برای استفاده در منزل و انواع محیطها میباشد و در مدل میله ای که (مصارف آزمایشگاهی و صنعتی) حدود 20الی 30 cmسانتیمتر میباشد .

 

 

 

لینک های مرتبط 

لوله اسپیرال / تبدیل واحد آنلاین / ترموول / ساخت ترموولترمومتر ویکا / ترمومتر