تامین کننده تجهیز صنعت

 • تلفن: 87700142-021
 • همراه / واتس آپ : 09374371848
 • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

ترموول

معرفی و ساخت Thermowell

فروش و ساخت ترموول یا غلاف ترموکوپل Thermowell انواع فلنجی دنده ای جوشی استیل سرامیکی فولادی جهت سنسور های دما با بهترین قیمت ترموول براي محافظت از حسگر دما در برابر شرايط سخت  فرآيند و امكان خارج كردن حسگر از محل خود بدون نياز به توقف فرآيند به كار مي رود. اگرچه در نگاه اول Thermowell  وسيله ي ساده اي به نظر مي رسد، اما انتخاب مناسب آن نيازمند تعيين پارامترهاي متعددي است.

پارامتر هايي كه هر كدام از آنها بايد به طور ويژه اي انتخاب می شوند تا حداقل تأثير نامطلوب در دقت اندازه گيري، حداقل نياز به تعمير و نگهداري و در نتيجه كاهش و حذف مخاطرات ناشي از آسيب به ترموول Thermowell محقق شوند.

ترموول 18

ترموول چیست؟

ترموول Thermowell اتصال لوله ای شکل است كه به عنوان حايل بين سيال فرآيند و حسگر دما عمل مي كند. به اين ترتيب كه در خط فرآيندي نصب شده و در تماس با سيال داخل لوله قرار مي گيرد. سپس حسگر دما درون ترموول Thermowell قرار گرفته و به صورت پيچي بسته و در جاي خود محكم مي شود. اتصال Thermowell به خط لوله به يكي از سه روش فلنجي، پيچي يا جوشي انجام مي شود. اما اتصال حسگر دما به Thermowell هميشه به صورت پيچي است. شكل بدنه ي ترموول Thermowell مي تواند مستقيم ، پله ای یا مخروطی باشد. 

می توانید با کلیک کردن بر روی ترانسمیتر دما مشخصات سایر محصولات را مشاهده نمایید.

مشخصات ترموول کدامند؟

 • فاصله ي بين نوک Thermowell تا محل اتصال Thermowell به خط فرآيندي را طول فرورفتگي ترموول مي گويند كه با  حرف U نشان داده مي شود.
 •  فاصله ي بين نوک ترمول تا محل اتصال حسگر دما را هم طول ترمول مي گويند كه با حرف A نشان داده مي شود.
 • به علاوه در صورت عايق كاري لوله، فاصله اي هم بين محل اتصال حسگر دما  به ترموول و محل اتصال Thermowell به خط فرآيندي در نظر گرفته مي شود كه به آن طول الحاقي مي گويند و با حرف T نشان داده مي شود.
 •  بنابراين طول ترموول  (A) مساوي طول فرورفتگي (U) به علاوه طول الحاقي(T) به علاوه طول قسمتي از Thermowell كه براي اتصال به خط لوله به كار مي رود، خواهد بود.
 •  طول قسمتي از Thermowell كه براي اتصال Thermowell به خط لوله به كار مي رود، در اتصال پيچي ناحيه ي رزوه دار Thermowell و در اتصال فلنجي ضخامت فلنج ترموول است.
 •  در مورد ترموول جوشي اين طول نه داراي رزوه است و نه داراي فلنج و ناحيه اي است كه از آن جا ترموول به بدنه ي لوله جوشكاري مي شود .  A ،U ،T و طول ناحيه ي اتصال براي يک  Thermowell پله اي در شكل نشان داده شده است. اين پارامترها مستقل از نوع بدنه ي ترموول تعريف مي شوند.

ترموول

انتخاب ترموول مناسب 

ترموول Thermowell يک محفظه ي مقاوم در برابر فشار است كه براي محافظت از حسگر دما در برابر شرايط سخت فرآيند به كار مي رود. هر گونه خرابي يا آسيب به ترموول  Thermowellپتانسيل ايجاد مخاطرات انساني، زيست محيطي و وارد كردن خسارت مالي به واحد صنعتي به دليل نشت سيال فرآيند، لزوم توقف فرآيند يا آسيب به تجهيزات ديگر را دارد. بنابراين انتخاب صحيح Thermowell و تعيين پارامترهاي آن يكي از وظايف مهم مهندس ابزاردقيق محسوب مي شود.

پارامتر های مهم در انتخاب ترموول

پارامترهاي مهم و تعيين كننده در انتخاب Thermowell عبارتند از:

 • تعیین جنس :

جنس ترموول با توجه به ويژگي هاي سيال فرآيند تعيين مي شود. اين ويژگي ها شامل دماي سيال، قابليت اكسيدكنندگي سيال، سولفوردار بودن سيال، مقاومت ماده مورد نظر در مقابل فشار وارده از سمت سيال، مقاومت در برابر سايش و برخي عوامل ديگر است.

 • تعیین نوع بدنه :

Thermowell در 3 نوع مستقيم، پله اي و مخروطي ساخته مي شوند. با توجه به اينكه Thermowell پله اي داراي ثابت زماني كمتري نسبت به دو نوع ديگر است، در مواقعي كه نياز به پاسخ سريع داشته باشيم مورد استفاده قرار مي گيرد. Thermowell مخروطي با توجه به ساختار خود داراي فركانس تشديد بالاتري نسبت به Thermowell مستقيم با ابعاد مشابه است. بنابراين در مواقعي كه سرعت سيال عبوري از لوله زياد باشد، انتخاب مناسبي است. پيشنهاد مي شود براي سرعت هاي بيش از 5 m/s در سیالات مايع و 15 m/s در سيالات گاز از Thermowell مخروطي استفاده شود.

 • تعیین طول مناسب :

براي انتخاب طول مناسب، در ابتدا حداقل طول مورد نياز براي Thermowell را تعيين كنيد. معمولا اين طول توسط سازنده ي حسگر دما پيشنهاد مي شود.

 • تعیین نوع اتصال Thermowellبه خط:

براي اتصال Thermowell به لوله ميتوان از يكي از 3 روش معمول فلنجي، پيچي و جوشي استفاده كرد. تعيين نوع اتصال ترموول به خط لوله با توجه به الزامات پايپينگ انجام مي شود. ويژگي هاي اتصال نظير اندازه و نوع رزوه در Thermowell پیچی ، اندازه و نوع فلنج در Thermowell فلنجي و غيره هم با توجه به نيازمندي هاي پروژه و مشخصات حسگر دما تعيين مي شود. البته انواع ديگري از اتصال هم وجود دارند كه در صنايع بزرگ و اصلي ايران نظير نفت و گاز ، صنايع معدني و غيره كاربردي ندارند.

 • تعیین قطر مجرای داخلی :

مجراي داخلي  يا به اصطلاح سوراخ Thermowellجايي است كه ساقه ي المان حسگر دما در درون آن قرار مي گيرد. اگرچه برخي از سازندگان  اندازه هاي متنوعي براي قطر سوراخ ارايه مي دهند اما مقادير استاندارد براي قطر سوراخ  0.260 اینچ و 0.385 اینچ می باشند . ترمول های با قطر سوراخ 0.260 اینچ برای حسگرهای دمای با قطر ساقه حداکثر 0.252 اینچ و ترموول های با قطر سوراخ 0.385 اینچ برای حسگرهای دمایی با قطر ساقه حداکثر 0.377اینچ کاربرد دارند. بنابراین برای تعیین قطر سوراخ ترموول باید قطر ساقه حسگر دما مشخص شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

مطالب مرتبط

BUTONLU MANOMETRE VALFİ

شیر پوش باتن

این پوش باتون را قبل از مانومتر می بندند و هدف از این کار آن است که فشار به طور دائمی پشت مانومتر نباشد، پوش باتون یک دکمه دارد که با فشار دادن آن مسیر جریان سیال باز می شود،شیر پوش باتن، تجهیزصنعت نمایندگی فروش انواع لوازم جانبی گیج های فشار از قبیل پوش باتون،شیر سماوری،سیفون،شیرهای زیر مانومتر،دیافراگم سیل برنجی

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)