تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

تست گیج ویکا

تجهیزصنعت واردکننده و توزیع کننده انواع تجهیزات ایزار دقیق شامل انواع گیج های دما و فشار، تست گیج ویکا، ترانسمیتر های جریان و سطح و … میباشد.

معرفی شرکت ویکا

ویکا یکی از بزرگترین تولید کنندگان گیج و ترانسمیتر های دما و فشار و انواع تجهیزات جانبی شامل انواع منیفولد و ترمول میباشد. محصولات این شرکت امروزه کاربرد وسیعی در صنایع دارد.

در همه صنایع از گیج فشار و گیج دمای ویکا  و تست گیج ویکا استفاده میشود. به همین جهت کالیبره کردن گیج فشار ویکا یکی از کارهایی میباشد که در کارخانه ها و محیط های صنعتی به طور دائمی و گسترده انجام میگیرد.

 

تست گیج ویکا 18

تست گیج ویکا چیست؟

از تست گیج ویکا یا فشار سنج دقیق جهت مقایسه مقدار فشار اندازه گیری شده به وسیله فشار سنج و فشار واقعی صحیح استفاده میشود که معمولا در کالیبراتور های فشار، دد ویت تستر و همینطور هندپمپ فشار مورد استفاده قرار میگیرد. این پرشر گیج ها اغلب برای تست میزان دقت سایر ادوات فشار مورد استفاده قرار می گیرند.

تست گیج ویکا یکی از انواع گیج های فشار جهت کالیبره کردن و سنجش میزان دقت سایر گیج های فشار میباشد. تست گیج ویکا که عمومآ دارای صفحه 160 میلی متری و دقت 0.5% میباشد روی دستگاهی مانند دد ویت تستر (dead weight tester) نصب شده و به عنوان گیج فشار مرجع جهت کالیبره کردن سایر گیج های فشار مورد استفاده قرار میگیرد.

تست گیج ویکا از آن جهت که برای کالیبره کردن سایر ادوات فشار مورد استفاده قرار میگیرد و به نوعی گیج مرجه محسوب میشود باید دارای دقت اندازه گیری بالا و همچنین رزولوشن بالایی باشد که خوانش آن به آسانی و با دقا بالایی انجام گیرد.

نحوه اندازه گیری فشار سنج

فشار یکی از مهم ترین کمیت هایی است که در صنعت به طور گسترده مورد اندازه گیری قرار می گیرد و اندازه گیری درست فشار  و قابل ردیابی بودن این اندازه گیری در بسیاری از بخش ها مهم است. روش های بسیاری برای اندازه گیری فشار و خلاء وجوددارد .

وسایلی که برای اندازه گیری فشار استفاده میشوند را فشار سنج مینامند. بطور معمول به وسایل اندازه گیری که فشارهای نزدیک فشار اتمسفر رااندازه گیری میکنند ، مانومتر اطلاق میشود . همچنین در اغلب موارد به وسایلی که در آنها ستونی از مایع وجود دارد نیز مانومتر می گویند.

فشار یک کمیت مطلق نیست و برای همین در اندازه گیری فشار ، (تست گیج ویکا) همیشه مقدار آنرا نسبت به یک فشار مرجع تعیین میکنند. گاهی نیز فشار نسبت به فشار خلاء  سنجیده میشود. معمولا فشار خلاء به سه پله فشار خلاء پایین ، فشار خلاء بالا و فشار خلاء خیلی بالا (تا حدود ۱۱-۱۰ میلی بار) تقسیم میشود. ولی بایستی توجه داشت رسیدن به خلاء مطلق (صفر میلی بار) بسیار دشوار است.

مبنای اندازه گیری فشار سنج

  •  فشار مطلق: اگر در ظرفی مولکول نباشد فشار صفر استبه فشار اندازه گیری شده روی یک مقیاس دارای فشار صفر به عنوان نقطه مرجع فشار مطلق (absolute pressure) گفته می شود به عبارت دیگر فشار مطلق فشاری است که  برمبنای خلاء کامل اندازه گیری میشود و خلاء کامل بعنوان مرجع اندازه گیری یا صفر مبنا درنظر گرفته میشود
  • فشار سنجش : فشاری است که برمبنای فشار اتمسفر سنجیده میشود وفشار اتمسفر بعنوان مرجع اندازه گیری یا صفر مبنا درنظر گرفته میشود مقادیر اختلاف فشار بین یک فشار بالاتر از فشار اتمسفری و فشار اتمسفری فشار سنجه ای مثبت نامیده می شود در حالی که اختلاف فشار بین یک فشار پایین تر از فشار اتمسفری و فشار اتمسفری فشار سنجه ای منفی یا خلا نامیده می شود. مقادیر فشار سنجه ای با تغییر فشار محیط اندکی تغییر می کند.
  • فشار تفاضلی یا اختلاف فشار: عبارتست از اختلاف فشار بین دو نقطه متمایز یک سیستم. برای مثال جریان یک سیال در امتداد یک محدوده داخل یک لوله باعث ایجاد اختلاف فشار می شودو از آن برای تعیین فلو گاز یا سیال استفاده می شود، این اصل اساس کار صفحه روزنه دار است.

بنابراین فشار سنجش برابراست با فشار مطلق منهای فشار اتمسفر یا فشار مطلق جمع جبری فشار مطلق و فشار اتمسفر است .

می توانید با کلیک بر روی فیلم معرفی برند ویکا را مشاهده نمایید.
 

مطالب مرتبط

ROSEMOUNT TRANSMITTER1

ترانسمیتر روزمونت

ترانسمیتر روزمونت قیمت ترانسمیتر روزمونت  فروشگاه ابزار دقیق تجهیز صنعت، تامین تجهیزات صنایع نفت،گاز، پتروشیمی و …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)