تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

تله بخار بی متال

تله بخار بی متال

Bi-metallic Steam Trop

تله بخار بی متال 1شکل 1 : تله بخار بی متال و پیکربندی ولو

فروش تله بخار بی متال

یکی دیگر از انواع تله های بخار ترموستاتیک ، تله بخار بی متال است،تله های بخار بی متال با استفاده از دو نوار فلزی غیر مشابه ساخته شده که با هم به یک عنصر جوش داده می شوند،عنصر وقتی گرم می شود ، منحرف می شود.

قیمت تله بخار بی متال

تصویر زیر را ببینید، با توجه به این عنصر ساده ، 2 نکته مهم وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند:

  • عملکرد تله بخار در یک دمای ثابت مشخصی صورت می گیرد که ممکن است نیازمندی های یک سیستم بخار را که احتمالا در دماها و فشارهای متفاوت عمل می کند ، برآورده نکند.
  • از آنجا که نیروی اعمال شده توسط یک نوار بی متال منفرد ، کوچک است ، جرم بزرگی باید مورد استفاده قرار گیرد که به تغییرات دما در سیستم بخار واکنش نشان بدهد.

 

تله بخار بی متال 2

 

خرید تله بخار بی متال

عملکرد هر تله بخار می تواند توسط پاسخ آن به منحنی اشباع بخار اندازه گیری شود،پاسخ ایده آل از منحنی تبعیت می کند و فقط در زیر آن است، یک عنصر بی متال ساده به طور خطی با تغییرات دما واکنش نشان می دهد،برخی از ترکیب دو مجموعه مختلف بی متال در یک دسته استفاده می کنند که در دماهای مختلف عمل می کند. ( تصویر زیر را ببینید.)

 

تله بخار بی متال 3

تله بخار بی متال چیست 

روش کار تله بخار 

یک طراحی نوآورانه تر عنصر ترموستاتیک دیسک فنری است که در شکل زیر نشان داده شده است، عنصر ترموستاتیک از یک مجموعه “دیسک های بی متال” ساخته می شود.

این دیسک ها اگر مستقیما بین  “ساقه ولو”  و نشیمنگاه ( به عنوان بخشی از تله های بخار ترموستاتیک ) عمل کنند ، باعث می شود دمای تخلیه کندانس به طور خطی با تغییر فشار ، تغییر کند.

فنر واشر در تله بخار 

با وارد کردن یک “واشر فنری”  بین دیسک ها و یک عقب نشینی در نشیمنگاه ، این بخشی از انبساط بی متال در فشار پایین را جذب می کند تا اینکه یک تغییر دمای بالاتری با تغییر فشار رخ دهد.

این فنر واشر شکل به یک فنر مارپیچی ارجحیت دارد ، چون به جای افزایش نیرو به صورت خطی ، آن را به صورت نمایی افزایش می دهد،این اثر می تواند حداکثر تا g bar  15 رخ دهد تا فنر به انتهای تورفتگی منحرف شود و این بدان معنی است که دمای تخلیه میعانات از منحنی اشباع بخار به صورت دقیق تری تبعیت می کند.

انواع تله بخار بی متال

 

تله بخار بی متال 4

 

مزایای تله بخار بی متال

تله های بخار بی متال معمولا جمع و جور هستند ، در عین حال دارای ظرفیت بالایی برای کندانس می باشند.

هنگامی که تله بخار سرد می شود ، ولو به طور گسترده ای باز شده به این ترتیب قابلیت خروج هوا به خوبی و حداکثر توان تخلیه کندانس را تحت شرایط راه اندازی فراهم می کند.

کاربرد تله بخار

همان طور که کندانس به راحتی از خروجی آزاد می گردد ، این نوع تله بخار تا وقتی در یک موقعیت در معرض انجماد کار می کند ، منجمد نمی شود. بدنه برخی تله های بخار بی متال به گونه ای طراحی شده که حتی اگر انجماد رخ دهد ، آسیبی نمی بینند.

کارایی تله بخار

تله های بخار بی متال معمولا در برابر اثر “ضربه چکش” ، کندانس خورنده و فشار بخار های بالا مقاوم اند، عناصر بی متال می توانند در طیف وسیعی از فشارهای بخار بدون نیاز به تغییر در سایز اریفیس ولو کار کنند.

اگر ولو در قسمت پایینی نشیمنگاه قرار گرفته باشد ، تمایل دارد که از طریق تله بخار در برابر جریان معکوس مقاومت کند. با این حال اگر با هر احتمالی جریان معکوس وجود داشته باشد، یک چک ولو مجزا باید در قسمت پایینی تله نصب گردد.

دما در تله بخار

همان طور که کندانس در دماهای متغیری زیر دمای اشباع تخلیه می شود ، در صورتی که آبگیری از فضای بخار بتواند تحمل شود ، مقداری از آنتالپی آب اشباع شده می تواند به دستگاه منتقل شود. به این ترتیب ماکزیمم انرژی کندانس قبل از اینکه از بین برود ، خارج می گردد و توضیح می دهد که چرا این تله ها در خطوط ردیابی مورد استفاده قرار می گیرند.

تعمیر و نگهداری تله بخار

تعمیر و نگهداری از این نوع تله بخار به این صورت است که بدون حذف بدنه تله از خط میتوان ورودی ها را جایگزین کرد، بخار فلش تولید شده هر زمانی که کندانس از فشار بالاتر به پایین تر تخلیه شود ، باعث افزایش فشار برگشتی در خط کندانس می شود. پایه خنک کننده به کندانس اجازه می دهد که خنک شود ، بخار فلش کمتری در خط کندانس تولید کند و بنابراین به کاهش فشار برگشتی کمک می کند.

 

تله بخار بی متال 1

 

معایب تله بخار بی متال

هنگامی که کندانس زیر دمای بخار تخلیه می شود، آبگیری از فضای بخار رخ می دهد ، مگر اینکه تله بخار در انتهای یک پایه خنک کننده طولانی نصب شود. تله های بخار بی متال برای نصب در فرآیندهایی که در آن ها حذف فوری کندانس برای رسیدن به حداکثر خروجی ضروری است ، مناسب نیستند.

برخی تله های بخار بی متال به علت سرعت های پایین جریان داخلی نسبت به گرفتگی لوله آسیب پذیرند. با این حال برخی از تله های بی متال دارای تریم های ولوی شکلی هستند که انرژی تخلیه را برای باز کردن بیشتر ولو جذب می کنند.

اگر تله بخار بی متال در برابر فشار برگشتی قابل توجهی تخلیه شود ، کندانس باید تا یک دمایی پایین تر از حد نرمال مورد نیاز قبل از اینکه ولو باز شود ، خنک شود. یک فشار برگشتی 50 % ممکن است باعث افت در دمای تخلیه حداکثر تا دمای 50 شود. ممکن است لازم باشد تا طول پایه خنک کننده را در مواجه با این شرایط افزایش دهیم.

تله های بخار بی متال سریعا به تغییرات بار یا فشار پاسخ نمی دهند چون عنصر به کندی پاسخ می دهد. 

 

مطالب مرتبط

گیج دما ویکا

گیج دما ویکا

گیج دما ویکا   تجهیز صنعت واردات و پخش انواع گیج دما ویکا   در مدلهای …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)