تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

سوئیچ اختلاف فشار

سوئیچ اختلاف فشار

 

فروش سوئیچ اختلاف فشار

سوییچ های اختلاف فشار نوعی از سوییچ هستند که جهت حفاظت در شرایط خاص فشار مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت نیل به این هدف، این تجهیزات دارای یک مقدار اولیه هستند که به آن Set point گفته می شوند.

 

سوئیچ اختلاف فشار فیلتر

چنانچه مقدار اختلاف فشار دو سر یک تجهیز به میزان setpoint رسید، یک خروجی در قالب کنتاکت به صورت بسته یا باز ظاهر خواهد شد.

معمولا سوییچ های اختلاف فشار هنگام فعال شدن یک مدار با ولتاژ 24 ولت دی سی را باز کرده یا مسیر آن را می بندند،میزان جریان در این حالت در مدار حدود 0.5 تا 2 آمپر می تواند متغیر باشد.

بهترین مثال جهت مشخص شدن کارکرد آن، یک فیلتر است. چنانچه فیلتر دچار گرفتگی گردد،سیگنال مربوطه باعث ایجاد آلارم شده و در نتیجه اپراتور را از تمیز کردن یا تعویض فیلتر با خبر می سازد.

 

سوئیچ اختلاف فشار

 

قیمت سوئیچ اختلاف فشار

سوییچ هایی که در شرایط حفاظت حالت های low استفاده می شوند به صورت normally open و سوییچ هایی که در شرایط حفاظت حالت های high استفاده می شوند به صورت normally close وایرینگ می گردند تا در این حالات بتوان قطعی مدار (wire break) را تشخیص داد.

 

سوئیچ اختلاف فشار آب

طبق استاندارد NAMUR می توان از سوییچ های جریانی نیز برای این تجهیز بهره برد.

همچنین ممکن است با توجه به شرایط محیط های انفجاری این تجهیزات به صورت Ex d یا Ex I در نظر گرفته شوند و سنسورهایی که برای این سوییچ استفاده می شوند می تواند از نوع خازنی و یا دیافراگمی انتخاب شود.

نصب تجهیزات جانبی نظیر 5-way manifold برای این تجهیز نیز در پروسه لازم می باشد.

 

سوئیچ اختلاف فشار تفاضلی

مفهوم باند مرده (dead band) نیز از دیگر مفاهیمی است که در سوییچ های اختلاف فشار مورد توجه قرار می گیرد.

این مفهوم به اختلاف فشار بین نقطه Setpoint که در آن سوییچ اختلاف فشار فعال می گردد و نقطه فشاری که در آن سوییچ reset می گردد، اشاره می کند.

مثلا اگر سوییچ اختلاف فشار با نقطه setpoint 1 بار در نظر گرفته شود و dead band آن 0.2 بار و به صورت increasing باشد، یعنی هنگامی که سوییچ به نقطه 1 بار برسد، کنتاکت را خواهیم داشت و تا فشار 1.2 بار کنتاکت وضعیت خود را حفظ می کند.

 

سوئیچ اختلاف فشار هانیول

هنگامی که فشار از 1.2 بار گذشت سوییچ وضعیت قبل از حالت setpoint را خواهد داشت و هنگام نصب این تجهیز باید به پایه های مثبت (high pressure) و منفی (Low pressure) توجه گردد تا اشتباهی در اتصال تیوب ها به تجهیز انجام نگیرد.

همچنین برای انتخاب این دستگاه ها باید به فشار Static درج شده برروی آن ها نیزتوجه گردد.

 

سوئیچ اختلاف فشار هوا

به بیان واضح تر چنانچه پایه low pressure فشار 40 بار و پایه high pressure فشار 42 بار را دارد و دستگاه میزان 2 بار (اختلاف فشار) را نمایش می دهد، اگر شیر مربوط به پایه low pressure به هر دلیل بسته شد و کل فشار 42 بار پایه high pressure بر روی دستگاه قرار گرفت، دستگاه این میزان فشار Static را تحمل نماید.

مطالب مرتبط

گیج ویکا

گیج ویکا

گیج ویکا   گیج های فشار ویکا (WIKA) گیج های فشار تجهیزاتی برای اندازه گیری …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)