خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / آخرین محصولات / شیر منیفولد

تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 88109770-021
  • همراه / تلگرام : 09374371848
  • فکس: 89776750
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

شیر منیفولد

شیر منیفولد

Manifold Valves

تجهیز صنعت تامین اتصالات و شیرهای ابزاردقیق فروش انواع شیر منیفولد Manifold Valves دوراهه،سه راه،پنج راهه با آلیاژهای : استنلس استیل 316 ، SS 316L، آلیاژ مونل Monel ، آلیاژ اینکونل Inconel ، آلیاژ نیس NACE ، نوع اتصال :   NPT و ترنسمیتری از برندهای متعبر آمریکایی،اروپایی،کره ایی از قبیل : پارکر،Swagelok …….

شیر منیفولد

تجهیز صنعت واردکننده صنایع نفت ،گاز و پتروشیمی انواع شیرمنیفولد

شیر منیفولد چیست

شیرهای منیفولدی دسترسی‌های استانداردی برای ترنسمیتر‌های فشار و ترنسمیترهای اختلاف فشار هستند. با استفاده از یک شیر منیفولدی کنار تجهیزات ابزار دقیق می‌توان تعمیرات و یا کالیبراسیون این تجهیزات را بدون خاموشی خط انجام داد. برای چنین کاربردهایی عمدتاً سه دسته شیر منیفولدی دو راهه، سه راهه و پنج راهه وجود دارد.

شیر منیفولد دو راهه:

شیرهای منیفولدی دو راهه برای ترانسمیترهای فشار (Pressure Transmitter) استفاده می‌شوند. یک شیر منیفولدی عمدتاً از یک شیر مسدودکننده و یک شیر تست و یا درین (drain) تشکیل شده است. (ترانسمیتر فشار وسیله‌ای است برای تبدیل فشار اندازه‌گیری شده به یک سیگنال الکتریکی قابل اندازه‌گیری)

جهت استفاده از این شیر برای کالیبراسیون، شیر مسدود کننده را بسته، درین را به یک مولد فشار بسته و عملیات تست فشار را انجام می‌دهیم. در این حالت نیازی به خارج کردن تجهیز از خط و خارج شدن خط نیست.

شیر‌ منیفولد سه راهه:

شیر‌های منیفولدی سه راهه برای ترانسمیترهای اختلاف فشار استفاده می‌شوند. این نوع شیر از دو شیر مسدود کننده و یک شیر تعادل دهنده (Equalizer ) تشکیل شده است.

برای فهمیدن نقطه صفر  DPT Differential Pressure Transmitter تنها کافی ست شیر مسدود کننده را بسته و شیر  Equalizer را باز کنیم.

شیر منیفولد پنج راهه:

همانند شیر منیفولدهای سه راهه، شیرهای منیفولدی پنج راهه برای DPT ها استفاده می‌شوند. این شیر شامل دو شیر مسدود کننده، یک شیر تعادلی (Equalizer) و دو شیر ونت (Vent) و یا تست است. پروسه چک کردن نقطه صفر ترانسمیتر همانند شیر منیفولدی سه راهه است. در صورت نیاز به کالیبره کردن ترانسمیتر را در ۳ یا ۵ نقطه کافی است بعد از برابر سازی فشار‌ها، شیر تست را به یک مولد فشار متصل کرد.