تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

شیر کشویی

شیر کشویی

 

تجهیز صنعت بهترین ارائه دهنده‌ی تجهیزات ابزار دقیق در کشور است. این فروشگاه بزرگ و مطمئن در جهت افزایش سطح کیفی صنایع در حوزه ابزاردقیق  تامین تجهیزات صنایع نفت ،گاز و پتروشیمی واردات و تامین انواع شیر فلکه کشویی را با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت به فروش می رساند.

علاقه مندان عزیز می توانند برای مشاهده انواع شیر کشویی به فروشگاه تجهیز صنعت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب فروش ما در تماس باشند.

فروش شیر کشویی

خرید و فروش، قیمت ،نمایندگی انواع  شیر های کشویی فلنج دار –  gate valves – شیر  کشویی فاراب – شیرهای کشویی میراب –  شیرکشویی فولادی – شیر کشویی استیل – شیر  چدنی  – شیرفلکه کشویی  – شیر فلکه کشویی کیتز – -شیر کشویی استنلس استیل – شیرفلکه  کشویی سایز بالا – شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی – گیت ولو

شیر کشویی

کاربرد شیر کشویی

شیر کشویی وقتی گیت از مسیر جریان برداشته می شود ، گیت ولوها باز می شوند و هنگامی که گیت به موقعیت خود باز می گردد ، گیت ولو بسته می شود. یک ویژگی مشخص گیت ولو راه عبور جریان به صورت مستقیم و بدون مانع است که باعث حداقل افت فشار در شیر می شود. همچنین منفذ بدون مانع گیت ولو بر خلاف ولوهای پروانه ای امکان عبور یک پیگ تمیز کننده در فرآیندهای مربوط به تمیز کردن لوله را فراهم می کند.

گیت ولوها در بسیاری از آپشن ها از جمله اندازه ها ، مواد ، محدوده های دمایی و فشاری ، طراحی های مختلف گیت و کلاهک موجود می باشند.گیت ولوها کمی ارزان تر از ولوهای توپی با همان اندازه و کیفیت هستند و به طور کلی آنها نسبت به دیگر ولوها کندتر تحریک می شوند و معمولا در کاربردهایی استفاده می شوند که عملکرد ولو به صورت مکرر است.

گیت ولو screw-in bonnet (چپ) و bolted bonnet (راست)
گیت ولو screw-in bonnet (چپ) و bolted bonnet (راست)

اصول عملکرد شیر کشویی

اجزای اصلی گیت ولو (شیر کشویی) عبارتند از : بدنه ، نشیمنگاه، گیت ، ساقه ، کلاهک و اکچویتور . مکانیسم عملکرد اصلی بسیار ساده است. وقتی چرخ دستی یا سرفلکه چرخانده می شود ، ساقه را می چرخاند که از طریق رزوه هایی به حرکت عمودی گیت منتقل می شود. این ولوها به صورت ولوهای multi-turn در نظر گرفته می شوند چون بیشتر از یک 360 درجه می چرخند تا ولو به صورت کامل باز یا بسته شود. در یک گیت ولو ارتباط بین حرکت عمودی گیت و سرعت جریان غیرخطی است .اگر این ولو برای تنظیم جریان مورد استفاده قرار گیرد، سرعت نسبتا بالای جریان منجر به فرسایش گیت و نشیمنگاه شده که همراه با لرزش های احتمالی گیت ، عمر مفید ولو را کاهش می دهد.

گیت ولوها (شیر کشویی) عمدتا برای عملکرد های سرویس کاملا باز یا کاملا بسته طراحی شده اند و معمولا به عنوان ولوهای کنترل و یا تنظیم مورد استفاده قرار نمی گیرند. اگرچه گیت ولوهای اکچویت شده به صورت الکتریکی  موجود هستند، عملکرد مکرر این ولوها باعث شده اکچویشن دستی یک گزینه مقرون به صرفه باشد.گیت-ولوها-2

طراحی و ساخت شیر کشویی

  • طراحی:

گیت ولوها در طرح های متنوعی تولید می شوند که هر کدام از آنها از فناوری های مختلفی برای برآورده شدن نیازهای کاربردی مختلف استفاده می کنند.

  • کلاهک ها :

یک بونت یا کلاهک ، پوشش بخش های داخلی یک گیت ولو را فراهم می کند. (شکل 2) که اغلب به بدنه ولو پیچ می شود و یک آب بندی را ایجاد می کند. این قطعه اغلب می تواند برای اهداف تعمیر یا نگهداری حذف شود. بسته به کاربرد ، گیت ولوها می توانند پیچ ، اتصالات ، پیچ و مهره یا کلاهک های آب بندی فشار داشته باشند.

گیت-ولوها-3

انواع گیت ها 

گیت ها در انواعی از طرح ها و تکنولوژی ها به منظور تولید آب بندی موثر برای برنامه های مختلف تولید می شوند.

  • گیت های گوه ای

در بیشتر گیت ولوها ، گیت شکل گوه ای دارد و بر روی دو نشیمنگاه مورب قرار می گیرد.( شکل 4) در این نوع ولو ، علاوه بر نیروی اولیه ایجاد شده توسط فشار مایع ، یک نیروی گوه ای بالا بر روی نشیمنگاه ها که با سفت کردن ساقه ایجاد شده به مهر و موم یا آب بندی کمک می کند. گیت گوه ای شکل در صورت فشار تفاضلی بالای سیال به نشیمنگاه نمی چسبد و به دلیل سایش کمتر روی نشیمنگاه ها، دارای عمر مفید بالایی است.

گیت-ولوها-4

  • گیت های لغزشی موازی

گیت ولوها همچنین می توانند به شکل موازی باشند که در آن گیت صاف و نشیمنگاه ها موازی هستند. گیت ولوهای موازی از فشار خط استفاده می کنند و در موقعیت خود برای ایجاد یک آب بندی محکم تثبیت می شوند. گیت های تخت از دو قطعه و یک فنر در وسط ساخته شده اند. فنر قطعات را به سمت نشیمنگاه ها هل می دهد تا آب بندی را افزایش دهد.گیت ولوهای موازی به دلیل طراحی ذاتی خود دارای یک مزیت ایمنی در برنامه های کاربردی با دمای بالاتر هستند.در گیت ولوهای گوه ای شکل ، به دلیل انبساط ، یک بار فشاری اضافی بر روی نشیمنگاه ها ممکن است باعث بایندینگ حرارتی و باز شدن ولو به صورت محدود شود.به علاوه چون که هیچ رفتار گوه ای در گیت های موازی وجود ندارد ، گشتاورهای بسته شدن نسبتا کوچک تر هستند که منجر به تلاش دستی کمتر و اکچویترهای ارزان تر و کوچکتر می شود.گیت های موازی به دلیل لغزش در موقعیت خود آلودگی را به دور از سطوح نشیمنگاهی نگه می دارند.

  • گیت های اسلبی

اسلب گیت ها که همچنین گیت ولوهای کانال دار گفته می شوند، گیت های تک واحدی هستند که دارای یک سوراخ سایز منفذ هستند.(شکل 5) در حالت باز ، سوراخ منفذ با دو حلقه نشیمنگاه هم تراز می شود تا یک جریان یکنواخت با حداقل آشفتگی را ایجاد کند. این طراحی ویژه ، حداقل افت فشار را بر روی سیستم

ایجاد می کند و برای انتقال نفت خام و مایعات گاز طبیعی (NGLs) مناسب و عالی است.نشیمنگاه های ولو تمیز باقی می مانند اما حفره دیسک می تواند مواد خارجی را جذب کند. بنابراین حفره به طور معمول دارای یک built-in plug برای تخلیه مواد خارجی انباشته شده با اهداف حفاظت و نگهداری است.

گیت-ولوها-5

  • گیت های با انبساط موازی :

این گیت ولوها (شیر کشویی) متشکل از دو گیت اسلبی بوده که برای ارائه آب بندی از طریق گسترش مکانیکی گیت به هم متصل می شوند.( شکل 6 ) هنگام برداشتن ، دو حفره گیت اسلبی به سیال اجازه جریان یافتن را می دهند. نیروی به سمت بالا روی یک اسلب و توقف اسلب دوم ، با یک گام در بدنه ولو، امکان گسترش مکانیکی خارجی برای یک آب بندی صحیح را می دهد.هنگامی که بسته می شود ، گیت های اسلب مسیر جریان را می بندند و نیروی به سمت پایین (ساقه) روی یک اسلب و نیروی به سمت بالا ( گامی در بدنه ولو) امکان گسترش مکانیکی خارجی برای یک آب بندی صحیح را می دهد.این ولوها برای ارائه آب بندی موثر به طور هم زمان برای دو نشیمنگاه های بالادست و پایین دست مورد استفاده قرار می گیرند. این ولوها در برنامه های کاربردی بحرانی مانند ولوهای جداسازی در نیروگاه ها ، ولوهای مسدودی در سیستم های فرآیندی و ولوهای با دمای بالا در پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

گیت-ولوها-6

  •  گیت های چاقویی

گیت ولوهای (شیر چاقویی) برای سیالات خیلی غلیظ و جامدات توده ای خشک مورد استفاده قرار می گیرند و تنها متشکل از یک قطعه تکی فلز اند که معمولا به عنوان گیت اشاره می شود. این ولوها self-cleaning هستند چون هر بار که باز و بسته می شوند، از حلقه های نشیمنگاه عبور می کنند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر به ویکی پدیا مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

گیج ویکا

گیج ویکا

گیج ویکا   گیج های فشار ویکا (WIKA) گیج های فشار تجهیزاتی برای اندازه گیری …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)