فشار سنج دیجیتال چیست

فشار سنج دیجیتال چیست

فروش انواع ابزار دقیق ( فشار سنج دیجیتال چیست و ترانسمیتر دما و…) از برند های معتبر بازار و روز دنیا (روزمونت – فیشر – اندرس هاورز و..) با قیمت مناسب و ارسال سریع به سراسر کشور در فروشگاه ابزار دقیق تجهیز صنعت را می توانید مشاهده نمایید، جهت کسب مشاوره رایگان و استعلام قیمت انواع ابزار دقیق با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

بهترین فشار سنج دیجیتال چیست ؟

فشار از کمیت های مورد اندازه گیری بسیار مهم در صنایع مختلف می باشد.
فشارسنج دیجیتال چیست بدین ترتیب اندازه گیری دقیق و سریع آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
  فشار سنج دیجیتال و یا نانومتر ابزاری است که توانایی اندازه گیری فشار بصورت دیجیتالی با زمان پاسخ دهی کم و با دقت بالا را دارا می باشد و فشار اندازه گیری شده را بر روی صفحه نمایش نشان می دهد. 
از فشار سنج های دیجیتالی در صنایع مختلف،(فشارسنج دیجیتال چیست) آزمایشگاهها، سیستم های گرمایشی، تهویه، بیمارستانها و … استفاده می شود.
همچنین در صورتی که فشار سنج دیجیتالی توانایی اندازه گیری فشار کمتر از یک اتمسفر در نقطه ای مشخص را داشته باشد به آن فشار اندازه گیری شده نیز می گویند.  همچنین برخی از فشار سنج ها توانایی اندازه گیری و مقایسه فشار دو یا چند نقطه را دارند که به آنها فشارسنج تفاضلی یا فشارسنج دیفرانسیلی می گویند. (فشارسنج دیجیتال چیست)

ساختار و عملکرد فشار سنج دیجیتال

یکی از مهمترین کمیت های مورد اندازه گیری در واحد های صنعتی، (فشارسنج دیجیتال چیست) کمیت فشار می باشد.
بگونه ای که برای تعیین نوع تجهیزات ابزار دقیق معمولا یکی از آیتم هایی که همواره مورد سوال است ، فشار سیستم و در نتیجه ماکزیمم فشار قابل تحمل آن می باشد. 
از این رو همواره نیازمند تجهیزاتی هستیم تا با توجه به شرایط محیطی و استاندارد های مربوط بتوانند فشار سیستم را اعلام کنند و با توجه به آن عمل می کنند، به همین منظور فشار سنج های دیجیتال یکی از ابزارهای پرکاربرد در صنایع مختلف می باشد. 
فشار سنج ها در حقيقت از يك سنسور حساس از نوع استرين گيج ساخته شده كه به كمك مدار الكترونيكي از نوع پل وتسون ميتواند مقادير نيروي وارد شده بر سنسور را به صورت پارامتر الكتريكي و با اسكيل و كاليبره مناسب به فشار نشان دهد.
فشار سنج ها ديجيتال امكانات بيشتري به اپراتور از لحاظ تغيير واحدهاي ، يا ثبت مقادير ماكزيمم و مينيمم در حافظه داخلي و همچنين امكان كاليبره كردن آسان ميدهند. (فشارسنج دیجیتال چیست)

معایب فشار سنج دیجیتال

از معايب آنها (فشارسنج دیجیتال چیست) ميتوان به اين نكته اشاره كرد كه براي اپراتور گيج هاي آنالوگ ملموس تر بوده و براي مقايسه بصري بين مقادير راحت تر است . 
فشار سنج های دیجیتال (فشارسنج دیجیتال چیست) نسبتا شبیه به فشار سنجهای آنالوگ به نظر میرسد با این تفاوت که به شما امکان اندازه گیری فشار را با قابلیت و دقت بالاتر میدهند . اپراتور به راحتی با فشار کلیدهای روی دستگاه میتوانید رنجهای فشار را تغییر دهید یا دستگاه را کالیبره نماید . 
در مدل های پیشرفته تر امکان ذخیره اطلاعات فشاری و همچنین قابلیت کالیبراسیون در نظر گرفته شده است.
در مواردی که دقت بالا مورد نیاز باشد این فشار سنج های جایگزین مناسبی برای گیج های فشار آنالوگ میباشند.
در بعضی مدلهای این فشارسنج ها علاوه بر نمایش مقدار فشار می توانند به عنوان پرشر سوئیچ و یا حتی پرشر ترانسمیتر از دستگاه استفاده کرد.

بهترین مارک فشارسنج دیجیتالی

انواع فشارسنج دیجیتال

فشار سنج های دیجیتال را با توجه به نوع کاربرد می توان به انواع زیر تقسیم کرد:

• فشارسنج دیجیتال
• فشارسنج دیجیتال هواگاز
• فشارسنج دیجیتال روغنی
• فشارسنج دیجیتال تفاضلی
• فشارسنج دیجیتال نیتروژن
• فشارسنج دیجیتال خلاء
فشارسنج دیجیتال دیافراگمی
• فشارسنج دیجیتال اکسیژن

همچنین فشار سنج های دیجیتال آزمایشگاهی با توجه به نوع پر آب به دو دسته فشار سنج پر آب سر خود و فشار سنج پر آب مجزا تقسیم می شوند.

اهم موارد در انتخاب فشار سنج

• محدوده اندازه گیری (کمترین و بیشترین فشار قابل اندازه گیری)
• دقت اندازه گیری
• امکان تبدیل واحدهای مختلف فشار m bar, psi, Kg/cm^2, mm/Hg, inch/Hg, meter/H2O, inch/H20, Atmosphere
• قابلیت اتصال به کامپیوتر
• کالیبره کردن خودکار
• قابلیت ذخیره سازی فشار حداقل , حداکثر و متوسط
• زمان پاسخ دهی
• اندازه صفحه نمایش و رزولوشن آن

مطالب مرتبط
فشار سنج خازنی
فشارسنج خازنی

فشارسنج خازنی Capacitive barometer فشارسنج خازنی، یکی از انواع ترانسمیترهای فشار می باشد که  از …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)