تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

فلومتر روزمونت

فلومتر روزمونت

تجهیز صنعت وارد کننده انواع فلومتر روزمونت مدل های آلتراسونیکUltrasonic Flowmeter، فلومتر  الکترومغناطیسی Electromagnetic Flowmeter ،فلومتر ورتکس Vortex Flowmeter- مس فلومتر ، Mass Flowmeter – انواع فلومتر آب و گاز با برندهای اندرس هازر ، کرونه ، رزمونت ، یوکوگاوا از سایز “1/2 تا “16

فلومتر روزمونت

فلومتر چیست؟

فلومتر روزمونت یا دبی سنج ( flow meter ) وسیله ایست که حجم مواد عبوری را نسبت به زمان اندازه گیری می کند، در بیشتر صنایع از جمله صنایع نفت و پتروشیمی و… دانستن مقدار دقیق فلو یا جریان عبوری سیالی مانند گاز و یا نفت مهم می باشد. 
توجه به این نکته که میزان کل فلو که معرف جرم ماده مصرفی است در بسیاری موارد نظیر پروسه های صنعتی کاربرد دارد. همچنین اندازه گیری دقیق فلو به دلیل ملاحظات مالی در فروش وخرید حجم مشخصی از ماده و کالا مانند کنتور گاز خانگی و تبادلات نفتی و …اهمیت ویژه ای دارد.

معرفی شرکت روزمونت

شرکت روزمونت یکی از شرکت‌های زیر نظر شرکت بزرگ امرسون پروسس می‌باشد که توسط این شرکت خریداری شده و محصولات آن شامل انواع سنسور و ترانسمیتر فشار، ترانسمیتر دما و سطح و جریان ( فلومتر روزمونت ) تحت نام تجاری روزمونت در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. 
برخی از معروف‌ترین تجهیزات ابزار دقیق این شرکت که در صنایع مختلف ایران بسیار پر کاربرد می باشد ترانسمیترهای فشار و اختلاف فشار و همچنین ترانسمیترهای دمای اسمارت و با پروتکل هارت می‌باشد.

انواع فلومتر روزمونت

ترانسمیترهای اختلاف فشار روزمونت

استفاده از ترانسمیتر های اختلاف فشار روزمونت یکی از روش های پرکاربرد، برای اندازه گیری فلو بر مبنای اختلاف فشار می باشد.
مانند روش های اوریفیس پلیت یا لوله ونچوری می باشد.

ورتکس فلومتر روزمونت

فلومتر ورتکس بر مبنای پدیده ای در دینامیک سیالات که توسط دانشمندی به نام Theodore von Kármán کشف گردیده است کار میکند، در عمل فلومتر ورتکس با مکانیزمی بر اساس اندازه گیری نوسانات ایجاد شده در پشت یک مانع در سیال کار میکند.

فلومتر ورتکس در بسیاری از صنایع برای اندازه گیری مایعات و گازها و بخار مورد استفاده قرار میگیرد، شرکت های متعددی این نوع فلومتر را تولید میکنند که در این میان روزمونت یکی از بهترین و مورد اعتمادترین برندهای موجود در بازار میباشد، فلومتر ورتکس روزمونت ROSEMOUNT 8800D ، میتواند یکی از بهترین انتخابها جهت اندازهگیری فلوهای حجمی باشد. در نمونه هایی از فلومترهای ورتکس امکان اندازه گیری همزمان دما و فشار و تصحیح اثرات آن برای تعیین دبی نرمال یا جرمی نیز وجود دارد.

فلومتر جرمی ماکروموشن

فلومتر های جرمی روزمونت با برند تجاری میکروموشن یکی از با دقت ترین انواع فلومتر ها می باشد.  با اندازه گیری جرم سیال میزان فلو را محاسبه و اندازه گیری می کند.

فلومتر مگنتیک روزمونت

فلومتر مگنتیک یا همان الکترومغناطیس می تواند مقدار فلو توسط میدان مغناطیسی را اندازه گیری کند. این فیلم برای شرکت روزمونت Rosemount می باشد که نحوه عملکرد فلومتر را نمایش می دهد. 
فلومتر برای اجرای یک پلن موثر و امن بسیار لازم است گروهی از المان های متفاوت وجود دارند تا مقدار فلو توسط فلومتر الکترومگنتیک ( الکترو مغناطیس ) اندازه گیری شود، Magnetic Flowmeter دارای کمترین انسداد ، قیمت مناسب برای صنایع شیمیایی و فلو دوغاب با دقت بالا می باشد. فلو متر الکترومغناطیسی از دو قسمت سنسور و ترانسمیتر تشکیل شده است که با هم می توانند مقدار فلو را قرائت کنند.

فلومتر روزمونت

 کاربرد فلومتر روزمونت

از این فلومتر در صنایع شیمیائی و پتروشیمی برای مثال در قسمت تولید برق و… 
در سیالاتی نظیر بخار اشباع، بخار بسیار داغ ، هوای فشرده ، نیتروژن ، گازهای دو فازی ، گاز دودکش ، دی اکسید کربن، آب دمینرال ، حلالها ، روغن انتقال حرارت ، آب تغذیه بویلر و … میتوان از این فلومتر سود جست.

دلیل انتخاب فلومتر روزمونت Rosemount 

  •  تجربه خوب برای انتخاب صحیح جنس الکترود و Liner
  •  پردازش سیگنال پیشرفته signal Processing برای خذف نویز
  •  حداکثر مقدار اندازه گیری قابل اطمینان Reliability

مطالب مرتبط

گیج ویکا

گیج ویکا

گیج ویکا   گیج های فشار ویکا (WIKA) گیج های فشار تجهیزاتی برای اندازه گیری …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)