تامین کننده تجهیز صنعت

 • تلفن: 87700142-021
 • همراه / واتس آپ : 09374371848
 • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

فلومتر زیمنس

فلومتر زیمنس

تجهیز صنعت وارد کننده انواع فلومتر آلتراسونیکUltrasonic Flowmeter، فلومترالکترومغناطیسی Electromagnetic Flowmeter ،فلومتر ورتکس Vortex Flowmeter- مس فلومتر Mass Flowmeter – انواع فلومتر آب و گاز با برندهای اندرس هازر ، کرونه ، یوکوگاوا از سایز “1/2 تا “16

فلومتر زیمنس چیست ؟

فلومتر زیمنس وسیله ای است که مقدار مواد عبوری را نسبت به زمان اعلام می کند. در بیشتر صنایع از جمله صنایع نفت و پتروشیمی و … اطلاع از مقدار دقیق فلوی عبوری سیالی مانند گاز و یا نفت حیاتی است. 
توجه به این نکته که میزان کل فلومتر زیمنس که معرف جرم ماده مصرفی است در بسیاری موارد نظیر پروسه های صنعتی کاربرد دارد. همچنین اندازه گیری دقیق فلو به دلیل ملاحظات مالی در فروش و خرید حجم مشخصی از ماده و کالا مانند کنتور گاز خانگی و تبادلات نفتی و …اهمیت ویژه ای دارد.

انواع فلومتر زیمنس 

 • فلومتر التراسونیک
 • فلومتر جابجایی مثبت
 • فلومتر توربینی
 • فلومتر مغناظیسی
 • فلومتر ونتوری
 • فلومتر کانال باز
 • فلومتر دنده ای
 • فلومتر اورفیس پلیت
 • فلومتر حرارتی

فلومتر زیمنس2

فلومتر ورتکس چیست؟

اساس کار فلومتر زیمنس vortex همانگونه که از اسم آن پیداست بر اساس اندازه گیری جریان های گردابی در سیال است ، بدین صورت که با قرار دادن یک مانع بر سر راه سیال ، جریان گردابی در پشت مانع تولید میگردد که باعث بوجود آمدن افت فشار می شود که متناسب است با سرعت سیال ، حال بوسیله یک سنسور پیزو الکتریک میتوان این نوسانات مکانیکی را به سیگنال الکتریکی تبدیل کرد. 
فلومتر ورتکس زیمنس دارای سنسور هوشمند دما و فشار می باشد و در دو مدل ساندویچی با مبدل تک کاناله و فلنجی با مدل تک و دو کاناله تولید میگردد، به همین خاطر طیف وسیعی از صنایع همچون HVAC ، غذایی و نفت ، گاز ، پتروشیمی را پوشش می دهند و در سری مدل SITRANS FX300 تولید می شود.

فلومتر زیمنس3

ساختار فلومتر Coriolis

فلومتر کوریالیس شامل چهار قسمت می باشد که به شرح زیر است:

 1. لوله های موازی
 2. تحریک
 3. سنسورهای مغناطیسی
 4. صفحه نمایش

در این روش دو لوله موازی توسط یک سیم پیچ تحریک با فرکانس از پیش تعیین شده به نوسان در می آید.

 • با عبور سیال درون دو لوله نیرویی در جهت عمود بر لوله ها وارد میشود که بنام نیروی کوریولیس معروف است.این نیرو هنگامی تولید میشود که سیال درون لوله در حال جابجایی بوده و به طور همزمان لوله درحال نوسان می باشد.
 • این نیرو در ورودی و خروجی فلومتر به صورت متضاد عمل میکند که باعث تغییر شکل جزئی در دو لوله میشود.
 • این انحراف توسط سنسورهای مغناطیسی که در ورودی و خروجی لوله هستند اندازه گیری شده و اختلاف فاز میان نوسان دو لوله ناشی از نیروی کوریولیس بدست می آید، این اختلاف فاز با دبی جرمی سیال درون لوله متناسب است.

همچنین فرکانس رزونانس لوله ها مطابق با چگالی سیال تغییر خواهد کرد که از این کمیت جهت اندازه گیری چگالی سیاال استفاده میشود. دامنه انحراف دو لوله نیز بستگی به دمای سیال دارد که در برخی دستگاهها با این روش میتوان دمای سیال را تخمین زد. 
این روش فلومتری جهت اندازه گیری فلوی جرمی مایعات و گازها صرفنظر از ضریب هدایت ، چگالی ، دما،فشار و چسبندگی سیال به کار میرود.

تاریخچه شرکت زیمنس

زیمنس شرکت خوشه‌ای آلمانی و چندملیتی است ، که در سال ۱۸۴۷ توسط ارنست فون زیمنس در شهر برلین تاسیس شد. عملیات شرکت زیمنس به چهار بخش اصلی انرژی ، صنعتی ، پزشکی و زیرساخت‌های شهری تقسیم می‌شود. 
هم‌اکنون شمار کارکنان زیمنس بالغ بر ۳۶۰ هزار نفر می‌باشد ، که در ۱۹۰ کشور جهان اشتغال دارند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونیخ ، آلمان قرار دارد. 
بعد از گذشت این سال ها شرکت زیمنس siemens بیش از 130000 محصول مختلف در زمینه های اتوماسیون صنعتی (PLC HMI , DCS , … ) ، قدرت ( انواع الکترو موتورها و کلید های LV & MV و DRIVE و … ) و نیز تجهیزات ابزار دقیق از جمله فلومتر ، ترنسمیتر اندازه گیری سطح ، فشار، دما ، انواع سویچ ها و… را دارا می باشد.

نمایندگی فلومتر زیمنس

تولیدات شرکت زیمنس

فلومتر coriolis زیمنس در سری مدل های زیر تولید می شوند، مدل FC430 شامل سنسور SITRANC FCS400 و ترنسمیتر FCT030 با استاندارد خروجی آنالوگ ۲۰-۴۰ میلی آمپر با تکنولوژی HART 7.2 ، دیگر توابع خروجی / وروردی اعم از آنالوگ ، پالس ، فرکانس ، رله بدون نیاز به تکنولوژی HART هستند. 
مدل FC410 شامل سنسور SITRANS FCS400 و ترنسمیتر FCT010 ، فلومتر های FC410 از تکنولوژی multidrop-addressable Modbus RTU RS485 استفاده می کنند و انواع PLC را ساپورت می کنند، این فلومتر ها به دلیل اینکه بر پایه تکنولوژی پردازش سیگنال دیجیتال بنا شده اند ، پارامتر های مختلفی را با کارایی و اطمینان اندازه گیری می کنند.

فلومتر زیمنس

مطالب مرتبط

گیج ویکا

گیج ویکا

گیج ویکا   تجهیز صنعت واردات و پخش انواع گیج فشار ویکا اصل آلمان مدل …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)