تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

فلومتر گازی

فلومتر گازی

فروش فلومتر گازی

تجهیز صنعت وارد کننده انواع فلومتر آلتراسونیک Ultrasonic Flowmeter، فلومتر الکترومغناطیسی Electromagnetic Flowmeter ،فلومتر ورتکس Vortex Flowmeter، مس فلومتر Mass Flowmeter، انواع فلومتر آب و گاز با برندهای اندرس هازر، کرونه، یوکوگاوا از سایز “1/2 تا “16 علاوه براین تامین تجهیزات صنایع نفت ،گاز و پتروشیمی واردات و تامین انواع فلومتر را به عهده دارد.

 

فلومتر

فلومتر گازی چیست؟

فلومتر گازی برای اندازه گیری جریان یا فلوی سیالات گازی مورد استفاده قرار می گیرند، اندازه گیری جریان سیالات یک نیاز ضروری در بسیاری از کارخانه های صنعتی است. 
توانایی انجام اندازه گیری های دقیق جریان به اپراتورهای فرآیند این امکان را می دهد تا به درستی جریان را نظارت و کنترل کنند.
در بعضی موارد، اندازه گیری های نادرست جریان یا عدم انجام اندازه گیری ها می تواند باعث نتایج جدی (یا حتی فاجعه آمیز) شود. 
مبنای انتخاب فلومتر خوب درک روشن از پارامترهای محیطی یک برنامه خاص است، این ممکن است شامل نوع گاز ، ویسکوزیته گاز ، آلاینده های احتمالی یا عناصر خورنده ، اندازه لوله یا سیستم و غیره باشد. 
اندازه گیری فلوی گاز در صنایع از اهمیت بالایی برخوردار میباشد، چراکه بسیاری از تکنولوژی های موجود در فلومتر، مناسب اندازه گیری فلوی گاز نیستند یا دقت پائینی دارند.

انواع فلومتر گازی

فلومتر گازی می توانند بر اساس نوع، مشخصات عملکردی و ویژگی ها طبقه بندی شوند.

فلومترهای فشار تفاضلی 

این فلومترها که بر اساس روابط برنولی هستند، افت فشار در جریان گاز را اندازه گیری می کنند و از طریق روابط ریاضی مقدار فلو را اندازه گیری میکنند.

فلومترهای سرعت

این فلومتر سرعت در یک یا چند نقطه از جریان را اندازه گیری کرده و سرعت جریان (V) را در منطقه(A) برای محاسبه جریان (Q) ادغام می کنند.
با استفاده از رابطه : 
Q = V*A

فلومترهای جرمی 

این فلومترها از شیوه های مختلفی از قبیل گرما برای اندازه گیری سرعت جرمی سیال استفاده می کنند.
مکانیزم عملکرد در آنها به این صورت میباشد که مقدار جرم سیالی که از یک المنت حرارتی عبور میکند و باعث خنک شدن المنت میگردد.
با مقدار فلوی گاز رابطه و نسبت مستقیم دارد.

عملکرد فلومتر گازی 

این توانایی برای خریداران صنعتی ایجاد شده که فلومترهای گازی ، این فلومتر را بر اساس مشخصات عملکردی انتخاب کنند، این مشخصات شامل دامنه سرعت جریان ، دمای عملیاتی و فشار کاری است.

دامنه سرعت جریان 

محدوده ای از جریان سیال است که دستگاه برای اندازه گیری در آن محدوده طراحی شده است.
 جرم ، سرعت یا سرعت های حجمی جریان بالاتر یا پایین تر از مقادیر مشخص شده توسط دستگاه قابل اندازه گیری نیست و می تواند به دستگاه یا کالیبراسیون آن صدمه بزند.

دمای عملیاتی فلومتر گازی

دامنه قابل قبولی از دماها است که در آن دستگاه می تواند به درستی عمل کند.
فلومتر گازی کنترل محیط خارج از این محدوده می تواند باعث آسیب به دستگاه شود.

فشار کاری فلومتر گازی

دامنه قابل قبولی از فشارها است که در آن دستگاه می تواند به درستی عمل کند، فشارهای زیر این محدوده قابل اندازه گیری نیست و فراتر رفتن از این محدوده می تواند باعث خرابی دستگاه شود.

ویژگی جریان سنج‌های گازی

فلومتر های گازی می توانند شامل مواردی برای سازگاری دستگاه با سیستم باشند.
این موارد شامل انواع نصب ، اتصالات انتهایی مختلف ، آپشن های رابط و خروجی های الکتریکی است. 
آنها همچنین می توانند شامل تعدادی از ویژگی های مختلف برای ارائه قابلیت های اندازه گیری های اضافی مانند دما و دانسیته باشند.

مطالب مرتبط

گیج ویکا

گیج ویکا

گیج ویکا   گیج های فشار ویکا (WIKA) گیج های فشار تجهیزاتی برای اندازه گیری …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)