تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

ولو صنایع غذایی

ولوهای مورد استفاده در صنعت غذا و نوشیدنی

Valves used in Food & Beverage Industry

 

صنایع تهیه غذا و نوشیدنی مجموعه ای پیچیده از انواع مشاغلی است که با هم جمعیت جهان را تامین می کنند،طراحی بهداشتی تجهیزات ، نقش مهمی در کنترل ایمنی میکروبیولوژیکی و کیفیت محصولات ساخته شده دارد،افزایش مشارکتی در سازمان های نظارتی و مشورتی در زمینه تهیه و طراحی بهداشتی وجود دارد.

چک ولو صنایع غذایی

ولوها اجزاء ضروری کارخانه های تولید غذا و نوشیدنی هستند و کیفیت ولوهای مورد استفاده تا حد زیادی بر ایمنی میکروبیولوژیکی فرآیند تولید غذا و نوشیدنی تاثیر می گذارد، ولوهای مورد استفاده در صنایع غذایی را می توان به دو گروه عمده تقسیم کرد: یک گروه ولوهای در تماس مستقیم با مواد غذایی و یک گروه کاربرد عادی دارند.

ولو صنایع غذایی

اگرچه مقرراتی در هر دو مورد وجود دارد اما از آنجا که ولوهای گروه اول در تماس مستقیم با مواد غذایی هستند باید با دقت بیشتری انتخاب شوند، به عبارت دیگر ولوهای مورد استفاده برای تماس مستقیم با مواد غذایی اکیدا باید با الزامات بهداشتی مطابقت داشته باشند.

ولوهای در تماس مستقیم با مواد غذایی

همان طور که از نام آنها برمی آید ، این ولوها در تماس مستقیم با محصولات غذایی از جمله شیر ، نوشابه و دیگر موارد هستند، در مورد این ولوها ، همه چیز توسط استانداردهایی از سوی سازمان های مختلف از جمله FDA یا سازمان غذا و دارو تنظیم می شود.

فروش ولو صنایع غذایی

این ولوها باید به دقت تولید شوند به طوری که متریال مورد استفاده در ولو نسبت به هر دو محصول و مواد شیمیایی تمیز کننده باید خنثی باشد و نیز غیر سمی باشد.

همچنین برای اجتناب از به دام انداختن ذرات غذایی یا امکان تجمع باکتری ها ، داخل ولو باید به اندازه کافی صاف باشد که معمولا به زبری 15 تا 20 میکرواینچ تفسیر می شود.

هر متریال نرم در ولو باید معیارهای زبری مشابهی را برآورده کند و نباید محصول عبوری از طریق ولو را جذب یا نگه دارد.

قیمت ولو صنایع غذایی

همچنین در متریال ولو نباید درز و شکاف هایی وجود داشته باشد که در آن مواد به دام افتاده یا بعدا فاسد شوند یا نباید حجم مرده ای از مواد بدون حرکت در آن وجود داشته باشد.

بیشتر ولوهای حاوی مواد غذایی برای مقاومت در برابر خوردگی از استینلس استیل 316 ( یا اگر ولو دارای اتصالات انتهایی جوش داده شده باشد از استینلس استیل L 316 ) ساخته می شوند ، اگرچه دیگر آلیاژها برای کاربردهای خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

در صنعت داروسازی هم که از ولوهای مشابه با ولوهای مورد استفاده در انتقال مواد غذایی استفاده می شود نیز با چالش های مشابهی مواجه می شوند.

همچنین ممکن است محدودیتی در مورد مقدار فریت استینلس استیل 316 برای جلوگیری از زنگ زدن که یک تجمعی از اکسید آهن ، هیدروکسید یا کربنات در داخل ولوها و لوله ها ( که منجر به تغییر رنگ از قرمز تا سیاه می شود ) است ، وجود داشته باشد.

خرید ولو صنایع غذایی

زنگ زدگی به عنوان یک مکان بالقوه ای در نظر گرفته می شود که در آن میکروارگانیسم ها از جمله باکتری ها ، ویروس ها و بیوفیلم ها می توانند رشد کنند. تصور می شود که اگر مقدار فریت را حداکثر تا 3 % کاهش دهید، احتمال بروز زنگ زدگی را به حداقل می رسانید.

تفاوت مهم دیگر بین ولوهای با کاربرد عمومی با ولوهایی که در مورد مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند این است که ولوهای مربوط به مواد غذایی به جای ریخته گری ، جوشکاری فورجینگ می شوند.

چون اگر ولوهای ریخته گری در صنایع غذایی مورد استفاده قرار گیرند بیشتر احتمال دارد که دارای خلل و فرج باشند، در حالی که ولوهای فورجینگ متراکم تر بوده و هیچ گونه حفره های مخفی در آنها وجود ندارد.

ولوهای با کاربرد عمومی

دومین نوع متداول ولوها در صنایع غذایی ، ولوهای با کاربرد عمومی می باشند، این ولوها در تماس مستقیم با محصولات غذایی نیستند اما در عوض آب ، بخار و دیگر منابع غیر غذایی و غیر نوشیدنی را که برای آماده سازی ، بسته بندی یا حمل و نقل محصولات غذایی لازم است را تامین می کنند.

استانداردها ولو صنایع غذایی

ایمنی همیشه یک نگرانی کلیدی برای تهیه غذا است، اگرچه استانداردها و مقرراتی وجود دارند که جنبه های مختلفی در پردازش مواد غذایی دارند ، اما قوانین پذیرفته شده ای در سراسر جهان در مورد خلوص و کیفیت بخار ای که در تماس مستقیم با مواد غذایی قرار می گیرد ، وجود ندارد.

فروش چک ولو صنایع غذایی

اگرچه بسیاری از ولوهای مورد استفاده در صنایع غذایی در خطوط بخار هستند ، این ها تنها فرآیندهایی نیستند که در آنها از ولو استفاده می شود، به عنوان مثال ممکن است انجماد در مورد ماهی در کشتی های بزرگ انجام گیرد، ولوهای مورد استفاده در این روش باید برای کنترل دماهای پایین محکم باشند.

ولوهای پروانه ای اغلب با بدنه هایی از جنس استینلس استیل 316 معمولا برای کنترل این جریان استفاده می شوند و نشیمنگاه های این ولوها به منظور دوام بالاتر در این شرایط کاربردی ، فلزی است.

قیمت ولو صنایع غذایی

همچنین در مورد محصولات ساینده مانند کره بادام زمینی و رنگدانه ها از ولوهای توپی استفاده می شود،آنچه تمام این ها نشان می دهد این است که پردازش مواد غذایی نمی تواند بدون طیف کاملی از ولوها ، اکچویتورها و کنترل ها انجام شود.

مطالب مرتبط

گیج ویکا

گیج ویکا

گیج ویکا   گیج های فشار ویکا (WIKA) گیج های فشار تجهیزاتی برای اندازه گیری …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)