تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 88109770- 021
  • همراه / تلگرام : 09374371848
  • فکس: 89776750
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

پینچ ولو

پینچ ولو

Pinch Valve

نمایندگی فروش شیر پینچ ولو استیل فولادی چدنی شیر پینچ ولو اکچویتوری پنوماتیک و دستی از سایز “2 تا “10 با فشار کاری PN10 – PN16 امکان ساخت به صورت سفارشی

پینچ ولو
پینچ ولو

تامین تجهیزات صنایع نفت ،گاز و پتروشیمی واردات و تامین انواع پینچ ولو

 

RFPneumatic7
Pneumatic

 

 پینچ ولو چیست ؟
PINCH VALVE به دلیل ساختار و فرم طراحی و عدم تماس سیال عبوری با اجزاء داخلی شیر، افت فشار بسیار پایینی دارد. همچنین این شیر با حرکت خطی که در موارد بازکردن مسیر، تنظیم میزان جریان و همچنین بستن مسیر سیال مورد استفاده قرار می گیرد. آنچه باعث شده است که نام این شیر پینچ ولو باشد، بخاطر وجود یک دیسک قابل انعطاف در درون آن می باشد که با نشیمنگاه شیر در قسمت فوقانی شیر برای ایجاد یک آب بندی مناسب قرار گرفته است.
در ضمن باید توجه کرد که عدم رسوب مواد سیال در داخل شیر باعث افزایش راندمان شیر می گردد. با توجه به طرحی لاستیک متناسب با سیال عبوری و هموار بودن سطوح داخلی شیر، سایش و خوردگی در آن بسیار پایین است.

حوزه های صنعتی قابل استفاده :
 جهت قطع و وصل سیالات ویسکوز، مانند خمیر، لجن ، سنگ معدن ، صنایع تولید مواد غذایی و همچنین کارخانجات فولاد یا صنایع معدنی و شیمیایی ، آب و فاضلاب شهری ، چرم سازی ،صنعت گرانیت ،کارخانه جات شیشه ، سرامیک ،سیمان و همچنین صنایع پلاستیک مناسب می باشد.

خصوصیات پینچ ولو :
قطع و وصل و تنظیم جریان در سیستم های دوغاب، غذایی، بخار و سیالات خورنده
افت فشار بسیار پایین
ضریب ایمینی بالا در نوع بدنه بسته
بدون نیاز به نصب لرزه گیر در کنار شیر در انواع بدنه باز
ابعاد فلنج و سوراخها طبق استاندارد EN1092-2-16bar
تست و بازرسی طبق استاندارد EN12266-1
محور اصلی از جنس استنلس استیل X20Cr13
پوشش اپوکسی قطعات بدنه طبق استاندارد DIN 30677-T2   
اسلیو (Sleeve) از جنس NBR
در شیر پینچ یک دیافراگم قابل انعطاف توسط یک میله ای (Stud) که با دیافراگم بصورت یکپارچه می باشد به قسمت فشار دهنده (کمپرسور) شیر متصل گردیده است. فشار دهنده (کمپرسور) به وسیله ساقه ی شیر به بالا و پایین حرکت می کند. هنگامی که فشار دهنده (کمپرسور) به سمت بالا حرکت کند، دیافراگم به بالا کشیده می شود و اگر کمپرسور به پایین برود آنگاه دیافراگم نیز به پایین رفتـه و شکل انتهایی شیر را به خود می گیرد.