گیج آرگون

گیج آرگون (Argon gauge)

گیج آرگون (Argon gauge) یا رگلاتور آرگون (Argon regulator) یک وسیله است که برای کنترل و تنظیم فشار و جریان گاز آرگون در کپسول‌ها یا سیلندرهای آرگون استفاده می‌شود. همچنین، از این رگلاتور برای تنظیم جریان خروجی گاز آرگون برای کاربردهای مختلف مانند جوشکاری آرگون، آزمایشگاهی و پژوهشی استفاده می‌شود.

قیمت و خرید گیج آرگون

گیج آرگون معمولاً دارای دو نوع است: دو گیج و فلومتر دار.

در نوع دو گیج، فشار ورودی و خروجی گاز آرگون به واحدهای بار (PSI یا پوند بر اینچ مربع) اندازه‌گیری می‌شود.

در نوع فلومتر دار، جریان خروجی گاز آرگون به واحدهای دبی (لیتر بر دقیقه) اندازه‌گیری می‌شود. این نوع رگلاتور معمولاً به همراه یک فلومتر کالیبره شده عرضه می‌شود که به کمک آن می‌توان جریان خروجی گاز آرگون را تنظیم کرد.

رگلاتور آرگون/دی‌اکسید کربن (Ar/CO2) با فلومتر کالیبره شده، امکان تنظیم جریان خروجی را فراهم می‌کند. این نوع رگلاتور به منظور استفاده در جوشکاری آرگون/دی‌اکسید کربن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت تجهیز صنعت یکی از شرکت‌های تامین کننده تجهیزات صنعتی ، انواع تجهیزات ابزار دقیق از جمله انواع گیج آرگون را عرضه می‌کنند. این تجهیزات برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شوند و بسته به نیازهای کاربر و مشاوره کارشناس فروش، مدل مناسبی برای هر کاربر انتخاب و پیشنهاد می‌شود.

اساس کار گیج آرگون

گیج آرگون یک نوع مانومتر است که برای اندازه‌گیری فشار گاز آرگون استفاده می‌شود. اصل عملکرد Argon gauge ممکن است بر اساس نوع و مدل مورد استفاده متفاوت باشد، اما عموماً از اصل تهیه مانومترها استفاده می‌کند.

در Argon gauge، یک لوله U شکل وجود دارد که در داخل آن یک مایع (مانند جیوه یا آب رنگی) قرار دارد. این مایع به عنوان رسانه انتقال فشار عمل می‌کند. هنگامی که گاز آرگون وارد گیج می‌شود، فشار گاز باعث ایجاد اختلاف فشار در لوله U می‌شود. این اختلاف فشار باعث تغییر سطح مایع در هر سمت لوله می‌شود و در نتیجه چگالی مایع در قسمت‌های مختلف لوله متفاوت می‌شود.

با توجه به اختلاف سطح مایع در لوله U، می‌توان فشار گاز را اندازه‌گیری کرد. مقدار فشار گاز آرگون بر اساس چگالی مایع در گیج نشان داده می‌شود. با توجه به اینکه گیج آرگون به صورت عمودی نصب می‌شود، فشار گاز آرگون با توجه به اختلاف سطح مایع در دو سمت لوله U قابل تخمین است.

در کل، اساس کار Argon gauge بر اصل تغییر سطح مایع در لوله U بر اثر اختلاف فشار استوار است. با اندازه‌گیری این اختلاف سطح مایع، می‌توان فشار گاز آرگون را تخمین زد.

روش کار با گیج آرگون

روش کار با مانومتر آرگون بستگی به نوع و مدل مانومتر دارد. اما در کل، می‌توانید به شرح زیر عمل کنید:

اتصال منبع آرگون: ابتدا منبع گاز آرگون را به مانومتر آرگون متصل کنید. اطمینان حاصل کنید که اتصال صحیح و محکم می باشد.

تنظیم فشار خروجی: در صورت استفاده از مانومتر دوگانه، فشار ورودی و خروجی را به ترتیب اندازه‌گیری کنید. مانومتر فشار خروجی باید تنظیم شده و مطابق با نیاز شما باشد. در صورت استفاده از مانومتر فلومتر دار، دبی خروجی (مثلاً به واحد لیتر بر دقیقه) را تنظیم کنید.

خواندن مقادیر فشار: مقادیر فشار آرگون را از صفحه نمایشگر مانومتر خوانده و ثبت کنید. دقت کنید که واحدهای اندازه‌گیری صحیح را استفاده کنید (معمولاً بار بر واحد فشار استفاده می‌شود).

رعایت ایمنی: در هنگام کار با مانومتر آرگون، همواره رعایت ایمنی بسیار مهم است. از محافظت از چشمان خود در برابر گازها و انفجارها، استفاده از تجهیزات محافظ شخصی مناسب (مانند عینک و دستکش) و رعایت دستورالعمل‌های تولیدکننده پیروی کنید.

مشخصات فنی گیج آرگون

1. ماده سازنده: تنه ساخته شده از آلومینیوم آلیاژی با مقاومت بالا.

2. تنظیم و تثبیت خودکار فشار خروجی: قابلیت تنظیم و تثبیت خودکار فشار خروجی در محدوده 3.5 تا 5.5 بار را دارد.

3. فیلتر برنزی آلمانی: دارای فیلتر برنزی آلمانی در واسطه ورودی رگلاتور است که جلوگیری از ورود هر گونه اجسام به ابعاد تا 300 میکرون را فراهم می‌کند.

4. فلومتر قابل تنظیم: مجهز به فلومتر است که قابلیت تنظیم فلوی خروجی را از 0 تا 30 لیتر بر دقیقه دارد.

5. اتصالات قابل سفارش: اتصالات Argon gauge قابل سفارش بوده و می‌توان آنها را با ابعاد درخواستی توسط مشتری دریافت کرد.

6. گارانتی: گیج آرگون دارای یک سال گارانتی برای تعمیر و تعویض قطعات است.

7. قطعات یدکی: قطعات یدکی گیج آرگون با قیمت مناسب و در دسترس قرار دارند.

کاربرد مانومتر آرگون

مانومتر آرگون یک ابزار است که برای اندازه‌گیری فشار یا اختلاف فشار بین دو محیط استفاده می‌شود. این ابزار معمولاً شامل یک سیستم سنجش فشار و یک سیستم نمایش واحد فشار است.

مانومتر آرگون با اعمال فشار گاز آرگون به داخل دستگاه، فشار را اندازه‌گیری می‌کند و نشانگر فشار را در واحد‌های مورد نظر نمایش می‌دهد.

مانومتر آرگون به عنوان یک ابزار ساده و قابل اعتماد در مشاهده و کنترل فشار به کار می‌رود. اپراتورها معمولاً از مانومتر آرگون برای مشاهده فشار در دستگاه‌ها، لوله‌ها، مخازن، سیستم‌های فشار بالا و سایر تجهیزات استفاده می‌کنند. با استفاده از این ابزار، اپراتورها می‌توانند فشار را در محل‌های مختلف سیستم‌ها را نظارت کرده و از تغییرات فشار مطلع شوند.

در کل، مانومتر آرگون یک ابزار مهم و معمول در بسیاری از صنایع است که به اپراتورها کمک می‌کند تا فشار را به صورت محلی و در زمان واقعی نظارت کنند و از عملکرد صحیح سیستم‌ها و تجهیزات اطمینان حاصل کنند.

خرید و فروش گیج فشار آرگون

شرکت تجهیز صنعت فروش انواع تجهیزات ابزار دقیق و تجهیزات آزمایشگاهی ، محصولاتی متناسب با نیازهای شما در زمینه گیج آرگون را ارائه می‌دهد. برای دریافت اطلاعات دقیقتر، مشاوره و خرید در خصوص محصولات موجود، بهتر است با شرکت تجهیز صنعت تماس حاصل بفرمایید. این شرکت دارای کارشناسان متخصص و با تجربه است که می‌توانند اطلاعات دقیقی در مورد مشخصات فنی، خرید و فروش گیج آرگون و قیمت گیج آرگون ارائه دهند و شما را در انتخاب بهترین گزینه برای شما هدایت کنند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت گیج فشار آرگون

قیمت گیج آرگون ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار بگیرد. برخی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت گیج فشار آرگون عبارتند از:

  • مواد و تکنولوژی ساخت: نوع موادی که در ساخت گیج فشار آرگون استفاده می‌شود و همچنین تکنولوژی ساخت آنها می‌تواند بر قیمت آنها تأثیر بگذارد. استفاده از مواد باکیفیت بالا و تکنولوژی پیشرفته ممکن است قیمت را افزایش دهد.
  • دقت و دقت اندازه‌گیری: گیج‌های با دقت بالا و قابلیت اندازه‌گیری دقیق فشار معمولاً هزینه بیشتری دارند. بنابراین، دقت و دقت اندازه‌گیری می‌تواند تأثیر مستقیمی بر قیمت گیج فشار آرگون داشته باشد.
  • محدودیت‌های فنی: در برخی موارد، وجود محدودیت‌های فنی مانند دمای کاری، فشار کاری، ویژگی‌های خاص و ضوابط استاندارد ممکن است بر قیمت گیج فشار آرگون تأثیر بگذارد. تولید گیج‌هایی که توانایی کار در شرایط خاص را دارند، ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد.

مطالب مرتبط

فلنج عایق

فلنج عایق

کیت عایقی فلنج جهت عایق نمودن خطوط لوله در برابر جریان های ناگهانی و عدم انتقال آن به طرف دیگر فلنج ساخته شده و در سه تیپ سری E،F،D و با توجه به نوع فلنج مورد استفاده شده انتخاب می گردد. 

جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 87700142-021 ( 30 خط ویژه ) یا شماره موبایل 09374371848 تماس بگیرید
تماس فوری(مشاوره و خرید)