تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

گیج دما ویکا

گیج دما ویکا

قبل از آن که بخواهیم درباره گیج دما و گیج دما ویکا صحبت کنیم ابتدا باید با مفهوم دما آشنا شویم، دما نشانه ای از سرعت متوسط مولکول های تشکیل دهنده یک جسم می باشد.

قیمت گیج دما ویکا

درواقع میتوان گفت که دما کمیّتی است که بدلیل اختلاف آن میان دو جسم متصل به هم ویا دو نقطه از یک جسم ، باعث انتقال خود به خودی گرما از جسم با دمای بیشتر، به جسم با دمای کمتر می شود. به عبارت ساده تر میتوان اینگونه تعریف کرد که دما، معیاری برای گرمی یا سردی اجسام است. 
دما نشانه ای از سرعت متوسط مولکول های تشکیل دهنده یک جسم می باشد.

temperature-gauges 118

گیج دما چیست؟

گیج ها وسایلی هستند که با توجه به شرایط محیطی و استاندارد های مربوط می توانند دما را در تاسیسات مکانیکی اندازه گیری کنند. انواع دیگر گیج ها برای مصارف گوناگون مانند اندازه گیری کرنش مکانیکی استفاده میشوند.

گیج ها در انواع مختلف روغنی و خلاء، عقربه ای و دیجیتال، تفاضلی و منفی، دیافراگمی و … موجود هستند. محدوده اندازه گیری و محل قرارگیری سنسور در گیج عامل انتخاب مدل و نوع آن هستند.

در بین ابزارهای سنجش گرما و حرارت، گیج دما ویکا یکی از ابزارهای باکیفیت و پر کاربرد است که در مدل‌های مختلفی به بازار عرضه شده است. اصولاً اندازه گیری دما در پروژه‌های مختلف بسیار مهم است و می‌تواند در روند پیشروی یک واکنش یا یک فرایند را تحت تأثیر قرار دهد.

به همین دلیل شرکت‌های مختلف به دنبال تولید ابزارهای کافی و مناسب برای اندازه گیری دما هستند که ترمومتر ویکا هم یکی از این موارد است. گیج دما ویکا با توجه به تغییراتی که در شکل ظاهری و در بخش‌های استفاده شده در آن به وجود آمده، انواع مختلفی دارد و کاربرد آنها با یکدیگر متفاوت است.

می توانید با کلیک کردن بر روی گیج اختلاف فشار Dwyer مشخصات و قیمت سایر محصولات را مشاهده نمایید.

انواع گیج دما ویکا

 ترمومتر جیوه‌ای

ساده‌ترین و قدیمی‌ترین نوع دماسنج هستند که بر مبنای تغییر حجم جیوه در اثر تغییر دما طراحی شده‌اند.
 این دماسنج‌ها کاربرد چندانی ندارند و عمدتاً در فرایند پزشکی و اندازه گیری تب استفاده می‌شوند. درجه بندی بدنه دماسنج برای تغییر حجم جیوه است.

ترمومتر آنالوگ

از ترمومتر آنالوگ که به آن گیج دما آنالوگ و یا دماسنج عقربه ای نیز می گویند معمولا در پتروشیمی ها استفاده می گردد.
 گیج دما آنالوگ نسبت به گیج دما دیجیتال برای پتروشیمی ها مناسب تر است چون از جریان الکتریسیته برای اندازه گیری دما و فشار استفاده نمی کند.

ترمومتر الکلی  

این دماسنج هم تقریباً هم مانند دماسنج‌های جیوه‌ای است که تغییر حجم الکل به عنوان مبنای اصلی اندازه گیری دما استفاده می‌شود.
 این دماسنجها چند مزیت نسبت به دماسنج‌های جیوه‌ای دارند که می‌توان به سمیت کمتر الکل نسبت به جیوه و همچنین استفاده برای محدوده دمایی ۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد اشاره کرد.

ترمومتر دیجیتالی

در این ترمومترها از یک ماده نیمه رسانا استفاده شده که مقاومت آن در برابر درجه حرارت محیطی تغییر می‌کند.
 این تغییر مقاومت خود را به صورت تغییر در جریان الکتریکی نشان داده که در نهایت به صورت اعداد دیجیتالی گزارش می‌شود.

گیج دما ویکا دیجیتال

انواع ترموکوپل‌ ها 

ترموکوپل‌ها از دو فلز متفاوت و متصل به یکدیگر ساخته شده‌اند، رسیدن حرارت یا تغییر دما باعث ایجاد اختلاف پتانسیل در محل اتصال این دو فلز می‌شود. 
در نهایت با استفاده از روابط ریاضی و این اختلاف پتانسیل می‌تواند دمای محیط را اندازه گیری کرد. 
ترموکوپل‌ها محبوبیت بالایی در صنعت دارند و معمولاً در محدوده دمایی بالا استفاده می‌شود.

ترمومتر لیزری

ترمومتر های لیزری یا ترمومترهای مادون قرمز بر مبنای تغییر امواج با توجه به حرارت طراحی شده‌اند. 
اساس کار این دماسنج‌ها به این صورت است که درجه حرارت باعث تغییر طول موج و فرکانس امواج می‌شود که در نهایت می‌توان این تغییرات را به عنوان حرارت گزارش کرد. 
این دماسنج‌ها غیر تماسی هستند واز راه دور می‌تواند امواج را بر روی سطح مورد نظر یا در محیط تاباند و تغییرات آن را اندازه گیری کنند.
 این دماسنج‌ها برای اندازه گیری دماهای بسیار بالا اندازه گیری در مسافت دور بهترین انتخاب هستند.

ویژگی های گیج دما ویکا WIKA

ویکا یکی از تولید کنندگان گیج ویکا و ابزار دقیق است که محصول کشور آلمان می باشد. گیج دما ویکا یکی از دقیق ترین محصولات می باشد که از نظر میزان دقت و همچنین صرفه اقتصادی در محدوده مناسبی قرار دارد.

ابزار های مناسب جهت اندازه گیری دما

برای اندازه گیری دما از ابزارهای بسیاری استفاده می شود که از پرکاربردترین آنها می توان به تمپرچر ترانسمیتر و تمپرچر سوئیچ اشاره کرد.
گیج دما یا ترمومتر ها ابزارهای دقیق هستند که برای اندازه گیری دما و نشان دادن آن به کار می روند. 
این ابزار ها یکی از پر مصرف ترین اقلام در سیستم های گرمایشی و سرمایشی، نیروگاه ها، کارخانجات و ساختمان های بزرگ به شمار می آیند.
در صنعت کاربرد گسترده ای دارند. 
درجه بندی گیج دما ویکا می تواند بر اساس واحد های مختلف اندازه گیری مانند درجۀ سانتیگراد و یا درجۀ فارنهایت باشد.
معمولا بر اساس معیارهای کشور مصرف کننده و یا کشور تولید کنندۀ گیج دما، درجه بندی و عرضه می گردد. 
گیج دما ویکا در انواع مختلف جیوه ای، الکلی، بیمتال، گازی و … وجود دارد.
یک گیج دمای خوب باید از بیرون بدنه ای مقاوم داشته باشد و از درون دارای مکانیسم دقیق و با کیفیتی بوده و به درستی کالیبره شده باشد. 
تغییرات دمایی را در بازۀ مندرج روی صفحه به درستی و با آهنگ و یکنواختی منظمی نشان دهد و همچنین از لحاظ نحوۀ حرکت عقربه بدون پرش و نرم حرکت رفت و برگشت را در مسیر انجام دهد. 

فروش گیج دما ویکا

گیج دما ویکا

لینک های مفید:

گیج فشار ویکا مدل 232.50

مطالب مرتبط

BUTONLU MANOMETRE VALFİ

شیر پوش باتن

این پوش باتون را قبل از مانومتر می بندند و هدف از این کار آن است که فشار به طور دائمی پشت مانومتر نباشد، پوش باتون یک دکمه دارد که با فشار دادن آن مسیر جریان سیال باز می شود،شیر پوش باتن، تجهیزصنعت نمایندگی فروش انواع لوازم جانبی گیج های فشار از قبیل پوش باتون،شیر سماوری،سیفون،شیرهای زیر مانومتر،دیافراگم سیل برنجی

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)