یونیت هیتر

یونیت هیتر

یونیت هیتر چیست

بطور کلی یونیت هیترها برای ایجاد گرمایش در سالن های تولید کارخانجات ، کارگاهها ، انبارها ، فروشگاههای بزرگ و ….مورد استفاده قرار می گیرند.

یونیت هیتر صنعتی

یونیت هیترها از نظر نحوه قرار گرفتن دارای انواع دیواری,سقفی و صنعتی بوده و در پروژه هایی که دارای موتورخانه مرکزی (آب گرم یا بخار) باشند , مورد استفاده قرار می گیرند. (البته به استثنا یونیت های هیتر برقی که بدون دارا بودن سیستم گرمایش مرکزی نیز توسط انرژی الکتریکی قابل استفاده می باشند)

یونیت هیتر الکتریکی

تامین آب گرم یا بخار ورودی به کویل هر یک از یونیت هیترها توسط لوله کشی با قطر مناسب از محل موتورخانه مرکزی تا کویل آب گرم (یا بخار) هر یونیت هیتر اجرا میگردد.

یونیت هیتر گازی

برای محاسبه تقریبی ظرفیت گرمایش مورد نیاز سالن جهت نصب یونیت هیتر بر اساس شرایط دمای منطقه جغرافیایی( دمای هوای طرح خارج زمستان) ، ابعاد و نوع کاربری فضای سالن (دمای طرح داخل) ، نوع مصالح به کار رفته در ساخت سالن و … می توانید با نظر کارشناسان تاسیسات به ازای هر مترمکعب از حجم هوای سالن حدود 250 تا 400 btu در هر ساعت ظرفیت گرمایش در نظر بگیرید .

قیمت یونیت هیتر صنعتی

 

انواع یونیت هیتر

 

یونیت هیتر افقی

پس از ورود آبگرم یا بخار بعنوان سیال ناقل انرژی به کویل های فین دار یونیت هیتر ، هوا از میان مجموعه کویل و فین ها عبور کرده ، گرم شده و سپس توسط فن آکسیال یا پروانه ای یونیت هیتر به جلو رانده می شود و موجب گرم نمودن هوای محل نصب می گردد.

یونیت هیتر ابی

کویل های آبگرم و بخار یونیت هیتر ممکن است یک یا دو ردیفه باشند ولی توجه فرمائید قبل از سفارش قطعی یونیت هیتر مورد نیاز پروژه باید چپ یا راست بودن محل اتصال لوله ورودی و خروجی کویل یونیت هیتر مورد نیاز خود را اعلام نمائید.

یونیت هیتر برقی

عملکرد روشن یا خاموش و حتی تغییر دور موتور فن دمنده هوای گرم یونیت هیتر ها توسط ترموستات نصب شده در ارتفاع 140 سانتی متر از کف و به دور از جریان هوای گرم یونیت هیتر و یا تابش مستقیم نور آفتاب تنظیم می گردد.

یونیت هیتر اصفهان

میزان پرتاب باد و حجم هوای خروجی در یونیت هیتر ها نیز بر اساس ظرفیت و قدرت موتور آنها متفاوت است ولی بطور معمول می توان قدرت پرتاب باد و ایجاد گرمایش موثر در فضای روبروی هر یونیت هیتر را از 8 تا 20 متر در نظر گرفت.

چنانچه از یونیت هیتر بخار استفاده می کنید توجه فرمائید میزان گرمایش در یونیت هیتر بخار ارتباط مستقیمی با فشار بخار ورودی به کویل گرمایش یونیت هیتر دارد .

یونیت هیتر بخار

به عبارت دیگر اگر فشار بخار ورودی معادل 5psi باشد مقدار گرمادهی همان یونیت هیتر بسیار کمتر از زمانی است که فشار بخار ورودی 15psi باشد ؛ بنابراین هنگام انتخاب یونیت هیتر بخار به فشار بخار در دسترس جهت تامین انرژی گرمایی توجه فرمائید.

یونیت هیتر خرید

نصب یونیت هیتر ها معمولاً بر اساس ابعاد و نیز وزن هر دستگاه یونیت هیتر روی فریم (Frame) ساخته شده از نبشی یا سپری فولادی سایز 3 تا 5 انجام می شود و ارتفاع مناسب نصب برای یونیت هیتر های دیواری در ارتفاع 2.5 تا 3.5 متری از سطح کف سالن( بر اساس ظرفیت یونیت هیتر و ارتفاع محل نصب) می باشد.

یونیت هیتر دست دوم

در یونیت هیترهای آب گرم ، لوله ورودی آب گرم به پایین دستگاه یونیت هیتر و در یونیت هیترهای بخار ، لوله ورودی بخار به بالای دستگاه متصل می شود،نصب شیر هوا گیری اتوماتیک در مسیر آب برگشت یونیت هیتر های آب گرم الزامی است.

مطالب مرتبط

لوله بوردون چیست

لوله بوردون چیست

لوله بوردون یکی از متداول ترین وسیله های اندازه گیری فشار میباشد که از طریق …

جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 87700142-021 ( 30 خط ویژه ) یا شماره موبایل 09374371848 تماس بگیرید
تماس فوری (مشاوره و خرید)