فلاشینگ رینگ

فلاشینگ رینگ (Flushing Ring)

فلاشینگ رینگ ها تجهیزات جانبی هستند که بین فلنج فرآیندی (فلنج های روی لوله یا مخزن) و دیافراگم سیل قرار می گیرند و معمولا دارای اتصالات فلنجی یا ویفری می باشند. به کمک این تجهیزات می توان حد فاصل بین فلنج نصب شده روی لوله و دیافراگم سیل را با فشار مایعی نظیر آب یا فشار گازی خنثی نظیر نیتروژن شست و تمیز کرد.

قیمت و خرید فلاشینگ رینگ

این تجهیز در صنعت به نام حلقه کالیبراسیون نیز شناخته میشود. پورت های شستشو در کنار حلقه به کاربر امکان می دهد فشار کالیبراسیون را اعمال کند. و در نتیجه تجهیز اندازه گیری را برابر آن فشار کالیبره کند. کالیبراسیون با ساندویچ کردن حلقه کالیبراسیون بین ریموت سیل و یک فلنج خالی فرآیند انجام می شود.

فلاشینگ رینگ

فلاش رینگ ویفری

تمیز نگه داشتن و تعمیرات و نگهداری دیافراگم سیل یکی از مهمترین اقداماتی میباشد که برای حفظ کیفیت دیافراگم و دقت اندازه گیری تجهیز باید به آن توجه داشت. یکی از تجهیزاتی که برای تعمیرات و شستن دیافراگم سیل در کنار آن نصب میشود فلاشینگ رینگ (Flushing Ring) میباشد.

flush-rings-and-flanges

فلاش رینگ فلنجی

فلاشینگ رینگ ها دارای سوراخ های ورودی و خروجی برای مایعی هستند که با آن سطح دیافراگم تمیز خواهد شد. معمولا سایز سوراخ های فلاش رینگ ها “1/2 NPTF یا “1/4 NPTF میباشد.

در ادامه این مطلب به معرفی دیافراگم سیل و کاربرد آنها در صنایع اشاره خواهیم کرد:

دیافراگم سیل (Diaphragm Seal)

دیافراگم سیل یک لایه دیافراگمی مانند یک پرده منعطف میباشد که سیال فرآیندی را از ارتباط مستقیم با تجهیز اندازه گیری ایزوله میکند.

تماس با سیالات فرآیندی به دلایل مختلفی مانند دماهای بسیار بالا، ویسکوزیته و همچنین خورندگی زیاد، باعث آسیب دیدن تجهیز اندازه گیری خواهند شد. به همین جهت استفاده از دیافراگم سیل باعث جدا شدن سیال از تجهیز و باعث جلوگیری از آسیب رسیدن به تجهیزات اندازه گیری خواهد شد.

همچنین بعضی از سیالات ممکن است دچار یخ زدگی یا کریستالی بشوند. که در این صورت نیز در صورت عدم استفاده از دیافراگم سیل، سیال فرآیندی باعث صدمه دیدن تجهیز اندازه گیری مانند گیج یا ترانسمیتر فشار خواهد شد.

کاربرد فلاشینگ رینگ

فلاشینگ رینگ همچنین می تواند به عنوان تجهیز فاصله گذار یا Spacer و یا تجهیز خنک کننده یا Heat Sink عمل کند. در سوراخ انشعاب می توان ابزار دقیق هایی را مثل گیج فشار یا ترموول نصب کرد. همچنین این سوراخ ها می تواند آزاد باشد تا اجازه تخلیه میعانات سیال را بدهد.

فلاش رینگ ها جزء قسمت های Wetted Part میباشند و در تماس مستقیم با سیال فرایندی هستند. به همین جهت با متریال های مختلفی مانند استیل 304 و 316، مونل، هستلوی و سایر متریال های متناسب با سیال فرآیندی تولید میشوند.

با نصب فلاشینگ رینگ روی فلنج دیافراگم سیل میتوان با استفاده از یک مسیر جانبی، سطح دیافراگم را که در اثر تماس با سیال کثیف و شاید رسوب به آن چسبیده باشد را بدون توقف فرآیند تمیز کرد.

نصب فلاشینگ رینگ روی دیافراگم سیل ها باعث جلوگیری از سنگین شدن (Clog) سنسور دستگاه اندازه گیری در اثر سفت شدن یا ماسیدن (Congeal) سیال به آن می شود.

پارامترهای مهم در خرید فلاشینگ رینگ

برای خرید فلاشینگ رینگ یا دیپ رینگ فاکتورها و پارامترهای متعددی وجود دارد. مهمترین فاکتور در هنگام طراحی و انتخاب و خرید فلاشینگ رینگ، متناسب بودن سایز فلاش رینگ با سایز دیافراگم سیل میباشد که مشکلی از بابت نصب تجهیز وجود نداشته باشد.

از نکات دیگری که در خرید فلاشینگ رینگ باید در نظر داشت، متریال تجهیز است که با سیال فرآیندی متناسب باشد و مشکلی از بابت خوردگی و سایر مواردی که ممکن است فلاشینگ رینگ را آسیب بزند وجود نداشته باشد.

مطالب مرتبط

دیافراگم سیل

دیافراگم سیل

دیافراگم سیل تجهیز صنعت واردات و ساخت دیافراگم سیل با فشار کاری مختلف تمام استیل …

جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 87700142-021 ( 30 خط ویژه ) یا شماره موبایل 09374371848 تماس بگیرید