کنترل ولو هانیول Honeywell Control Valves

کنترل ولو هانیول چیست؟

هانیول یکی از بزرگترین شرکت های تولیدکننده ی تجهیزات کنترل و اتوماسیون صنعتی در جهان می باشد. این شرکت آمریکایی دارای چندین شرکت زیر مجموعه و شرکت های زنجیره ای می باشد که هر یک تولیدکننده قسمتی از تجهیزات و دستگاه های این ابر شرکت آمریکایی می باشند.

هانیول در زمینه تولید شیرآلات صنعتی بخصوص شیرآلات کنترلی و تجهیزات و اکسسوری های آن مثل انواع پوزیشنر نیز دارای تخصص و فروش بسیار بالایی می باشد.

کنترل ولو هانیول یکی از انواع شیرآلات صنعتی کنترلی با قابلیت های بسیار زیاد در انواع سایز ها و متریال های گوناگون، در بیشتر صنایع فرآیندی مانند صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع دارویی و غذایی، صنایع فولاد و مس و سایر صنایع کاربرد دارد و استفاده فراوانی از کنترل ولو های هانیول می شود.

قیمت و خرید کنترل ولو هانیول

کنترل ولو (Control Valve)

یکی از رایجترین المان های کنترل نهایی در سیستم های کنترل صنعتی ،کنترل ولو می باشد. کنترل ولو بر حسب فرمان یک سیگنال اتوماتیک همچون سیگنال یک کنترل کننده یا دستگاه منطقی (مانند PLC) فلوی سیال عبوری از یک لوله را محدود می کند.

اصول عملکرد کنترل ولو هانیول

کنترل ولو وسیله ای است که با اعمال نیرویی غیر از نیروی دست عمل می نماید و میزان جریان سیال را در یک سیستم کنترل فرایندی تنظیم می کند، شیر کنترل شامل یک شیر است که به یک مکانیزم محرکه اکچویتور (actuator) که توانائی تغییر عنصر کنترل کننده سیال را دارد متصل می باشد.

این تغییر بر مبنای سیگنالی است که از سیستم کنترل دریافت می شود.

شیر کنترل نقش مهم و اساسی در یک صنعت فرایندی ایفا می نماید و قسمت زیادی از هزینه ها ی خرید قطعات و دستگاه ها در صنایع مربوط به شیر کنترل و سیستم های جانبی آن می باشد.

انتخاب شیرهای کنترل قبلا بر مبنای پارامترهای اولیه ای نظیر Pressure rating دامنه جریان افت فشار و … بود ولی اکنون تاکید بر هزینه ها می باشد بنابراین شیرهای کنترل باید از لحاظ هزینه ها ی اولیه و هزینه های تعمیراتی مناسب باشند ضمن اینکه می بایست خواص کنترلی خوبی داشته باشند.

پارامتر های ثانویه در انتخاب شیر کنترل شامل نشتی های مجاز، خصوصیات جریانی، دما و سایش می باشد.

همچنین باید مساله Noise را در نظر گرفت و نیز باید محرک مناسب انتخاب گردد و نیاز به موقعیت دهنده شیر Positioner مشخص گردد.

مشخص کردن سایز شیر کنترل که به آن Valve Sizing می گویند بستگی به پارامتر متغیری به نام Cv دارد پارامتر های مورد نیاز جهت انتخاب شیر کنترل در استاندارد ISA مشخص شده است.

قیمت کنترل ولو هانیول

قسمت های تشیل دهنده honeywell control valves :

  •  Body: بدنه شیر اصلی ترین قسمتی از شیر است که تحت فشار می باشد. این قسمت شامل اتصالات و مسیر جریان میباشد. این قسمت همچنین محل لازم برای نشیمنگاه و بندآور Seat Plug را فراهم می آورد.
  • Bonnet: ساقه قسمتی از شیر است که میله شیر(Stem) در آن حرکت می کند و به عنوان ی هدایت کننده (Guid)برای میله شیر می باشد، ساقه شیر همچنین در برگیرنده جعبه آ ببندها می باشد. ساقه می تواند یپارچه، پیچی یا فلنجی باشد.
  • Actuator: محرک یکی از قسمتهای اساسی و مهم در شیرهای کنترل می باشد. کار آن اعمال نیرو وفشار به میله شیر و حرت آن جهت تغییر وضعیت عضو مسدود کننده می باشد. با حرت عضو مسدود کننده جریان سیال تنظیم و یا قطع و وصل می گردد، محرک ها دارای انواع مختلفی می باشند.
  • Power Unit: قسمتی از محرک که انرژی سیال یا الکتریک یا مکانیک را به حرکت میله شیر تبدیل می نماید.
  •  Pneumatic: وسیله ای که انرژی یک سیال تراک مپذیر معمولا هوا را به حرکت تبدیل می کند.
  •  Electric: وسیله ای که انرژی الکتریکی را به حرکت تبدیل مینماید.

کاربرد کنترل ولو هانیول

کاربرد honeywell control valves : کنترل ولو هانیول برروی کنترل خطوط انتقال مواد غذایی ، نفت ، بخار ، آب ، شیمیایی و دارویی مورداستفاده قرارمی گیرد.

فروش کنترل ولو هانیول

تجهیز صنعت بهترین ارائه دهنده‌ی تجهیزات ابزار دقیق و همچنین تامین تجهیزات صنایع نفت ،گاز و پتروشیمی تامین انواع نترل ولو هانیول (honeywell control valves) در شور است. این فروشگاه بزرگ و مطمئن در جهت افزایش سطح کیفی صنایع در حوزه ابزاردقیق انواع کنترل ولو هانیول را با نازلترین قیمت و بهترین یفیت به فروش می رساند.
علاقه مندان عزیز می توانند برای مشاهده انواع کنترل ولو هانیول به فروشگاه تجهیز صنعت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب فروش ما در تماس باشند.

جهت مشاهده و خرید کنترل ولو تجهیزصنعت کلیک نمائید.

تجهیز صنعت

لینک های مفید:

لول ترانسمیتر فیشر  /   بوستر فیشر /   کنترل ولو فیشر

مطالب مرتبط

سنسور pt100

سنسور PT100 چیست؟

سنسور pt۱۰۰ یکی از انواع  سنسورهای سنجش دما (سنسور های حرارتی  )  می باشد که در همه صنایع به وفور مورد استفاده قرار می گیرند، سنسور های سنجش دما  به صورت کلی RTD  نامیده می شوند،سنسورهای دما که سنسور pt۱۰۰ یکی از معروف ترین آنها می باشد و به( RTD resistance temperature detector) یا همان سنسورهای مقاومتی نام  گذاری شده است.

جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 87700142-021 ( 30 خط ویژه ) یا شماره موبایل 09374371848 تماس بگیرید
تماس فوری (مشاوره و خرید)