تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

honeywell control valves

honeywell control valves

کنترل ولو هانیول چیست؟

هانیول یکی از بزرگترین شرکت های تولیدکننده ی تجهیزات کنترل و اتوماسیون صنعتی در جهان می باشد. این شرکت آمریکایی دارای چندین شرکت زیر مجموعه و شرکت های زنجیره ای می باشد که هر یک تولید کننده قسمتی از تجهیزات و دستگاه های این ابر شرکت آمریکایی می باشند. 
هانیول در زمینه تولید شیرآلات صنعتی بخصوص شیرآلات کنترلی و تجهیزات و اکسسوری های آن مثل انواع پوزیشنر نیز دارای تخصص و فروش بسیار بالایی می باشد.
کنترل ولو هانیول یکی از انواع شیرآلات صنعتی کنترلی با قابلیت های بسیار زیاد در انواع سایز ها و متریال های گوناگون، در بیشتر صنایع فرآیندی مانند صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع دارویی و غذایی، صنایع فولاد و مس و سایر صنایع کاربرد دارد و استفاده فراوانی از کنترل ولو های هانیول می شود.

کنترل ولو هانیول 18

کنترل ولو (Control Valve)

یکی از رایجترین المان های کنترل نهایی در سیستم های کنترل صنعتی ،کنترل ولو می باشد.
کنترل ولو برحسب فرمان یک سیگنال اتوماتیک همچون سیگنال یک کنترل کننده یا دستگاه منطقی (مانند PLC) فلوی سیال عبوری از یک لوله را محدود می کند.

اصول کار  کنترل ولو هانیول

كنترل ولو وسيله اي است که با اعمال نيرويي غير از نيروي دست عمل مي نمايد و ميزان جريان سيال را در يك سيستم كنترل فرايندي تنظيم مي كند، شير كنترل شامل يك شير است كه به يك مكانيزم محركه actuator که توانائي تغيير عنصر کنترل کننده سيال را دارد متصل مي باشد.
اين تغيير بر مبناي سيگنالي است كه از سيستم كنترل دريافت مي شود.
شير كنترل نقش مهم و اساسي در يك صنعت فرايندي ايفا مي نمايد و قسمت زيادي از هزينه ها ي خريد قطعات و دستگاه ها در صنايع مربوط به شير كنترل و سيستم هاي جانبي آن مي باشد. 
انتخاب شيرهاي كنترل قبلا بر مبناي پارامترهاي اوليه اي نظير Pressure rating دامنه جريان افت فشار و … بود ولي اکنون تاکيد بر هز ينه ها مي باشد بنابراين شيرهاي كنترل بايداز لحاظ هزينه ها ي اوليه و هزينه هاي تعميراتي مناسب باشند ضمن اينكه مي بايست خواص كنترلي خوبي داشته باشند.
پارامتر هاي ثانويه در انتخاب شير كنترل شامل نشتي هاي مجاز، خصوصيات جرياني، دما و سايش مي باشد.
همچنين بايد مساله Noise را در نظر گرفت و نيز بايد محرك مناسب انتخاب گردد و نياز به موقعيت دهنده شير Positioner مشخص گردد. 
مشخص كردن سايز شير كنترل كه به آن Valve Sizing مي گويند بستگي به پارامتر متغيري به نام Cv دارد پارامتر هاي مورد نياز جهت انتخاب شير كنترل در استاندارد ISA مشخص شده است.

قیمت کنترل ولو هانیول

قسمت های تشکیل دهنده honeywell control valves :

  •  Body: بدنه شیر اصلی ترین قسمتی از شیر است که تحت فشار می باشد. این قسمت شامل اتصالات و مسیر جریان میباشد. این قسمت همچنین محل لازم برای نشیمنگاه و بندآور Seat Plug را فراهم می آورد.
  • Bonnet: ساقه قسمتی از شیر است که میله شیر(Stem) در آن حرکت می کند و به عنوان یک هدایت کننده (Guid)برای میله شیر می باشد، ساقه شیر همچنین در برگیرند ه جعبه آ ببندها می باشد. ساقه می تواند یکپارچه، پیچی یا فلنجی باشد.
  • Actuator:محرک یکی از قسمتهای اساسی و مهم در شیرهای کنترل می باشد. کار آن اعمال نیرو وفشار به میله شیر و حرکت آن جهت تغییر وضعیت عضو مسدود کننده می باشد. با حرکت عضو مسدودکننده جریان سیال تنظیم و یا قطع و وصل می گردد، محرک ها دارای انواع مختلفی می باشند.
  • Power Unit: قسمتی از محرک که انرژی سیال یا الکتریک یا مکانیک را به حرکت میله شیر تبدیل می نماید.
  •  Pneumatic: وسیله ای که انرژی یک سیال تراک مپذیر معمولا هوا را به حرکت تبدیل می کند.
  •  Electric: وسیله ای که انرژی الکتریکی را به حرکت تبدیل مینماید.

کاربرد کنترل ولو هانیول

کاربرد honeywell control valves : کنترل ولو هانیول برروی کنترل خطوط انتقال مواد غذایی ، نفت ، بخار ، آب ، شیمیایی و دارویی مورداستفاده قرارمی گیرد.

فروش کنترل ولو هانیول

تجهیز صنعت بهترین ارائه دهنده‌ی تجهیزات ابزار دقیق و همچنین تامین تجهیزات صنایع نفت ،گاز و پتروشیمی تامین انواع کنترل ولو هانیول (honeywell control valves) در کشور است. این فروشگاه بزرگ و مطمئن در جهت افزایش سطح کیفی صنایع در حوزه ابزاردقیق انواع کنترل ولو هانیول را با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت به فروش می رساند. 
علاقه مندان عزیز می توانند برای مشاهده انواع کنترل ولو هانیول به فروشگاه تجهیز صنعت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب فروش ما در تماس باشند.

تجهیز صنعت

در  صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

لینک های مفید:

لول ترانسمیتر فیشر

بوستر فیشر

کنترل ولو فیشر

مطالب مرتبط

آی توپی پوزیشنر ytc

آی توپی پوزیشنر ytc

آی توپی پوزیشنر ytc   تجهیز صنعت واردات و پخش انواع ای توپی پوزیشنرهای  پنوماتیکی …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)