تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

ای توپی یوکوگاوا مدل AVP300

ای توپی پوزیشنر یکی از تجهیزات کلیدی در سیستم های کنترلی پنوماتیکی محسوب میشود. در جایی که کنترل ولو پنوماتیکی یا شیر کنترلی نیاز به پوزیشن (اکشن) گرفتن دقیق و نسبتآ سریع داشته باشد باید از یک ای توپی پوزیشنر استفاده کرد. ای توپی کانورتر یا ای توپی ترانسدیوسر دستگاهی میباشد که سیگنال الکتریکی جریانی(I) را دریافت و آن را سیگنال نیوماتیکی(P) تبدیل میکند. ای توپی کانورتور مهمترین جزء یک دستگاه ای توپی پوزیشنر محسوب میگردد. ای توپی پوزیشنر متناسب با دریافت یک سیگنال جریانی 4 تا 20 میلی آمپر DC از سیستم کنترلی مانند PLC یا یک فلومتر یا پرشر ترانسمیتر و تبدیل آن به یک سیگنال نیوماتیکی 3 تا 15 پی اس آی و ارسال آن به اکچویتور پنوماتیکی دیافراگمی یا دورانی (چرخشی)، باعث یک حرکت خطی (در عملگرهای با حرکت خطی) یا حرکت دورانی (در عملگرهای چرخشی) اکچویتور خواهد شد.

از آنجا که اکچویتور به استم شیر کنترلی کوپل شده، حرکت آن باعث بالا پایین شدن، یا چرخیدن پلاگ در کنترل ولو شده و ازین جهت استفاده از ای توپی پوزیشنر در سیستم های کنترلی پنوماتیکی، باعث خواهد شد کنترل ولو موقعیت دقیق و درستی گرفته و سیستم کنترلی از راندمان و اثربخشی بیشتری برخوردار خواهد شد. به عبارتی دیگر از آنجا که ای توپی پوزیشنر متناسب با سیگنال دریافتی از کنترلر مقدار سیگنال فشار نیوماتیکی را تنظیم و ارسال خواهد کرد، شیر کنترلی موقعیت کاملآ دقیقی متناسب با فرمان ای توپی پوزیشنر خواهد گرفت.

 

 

ای توپی پوزیشنر یوکوگاوا مدل AVP300 یکی از معروفترین و پر کاربرد ترین ای توپی های موجود در صنعت میباشد. این پوزیشنر هوشمند که اخیرآ توسط شرکت azbil تولید میشود، یک ای توپی پوزیشنر هوشمند میباشد که علاوه بر موقعیت دهی صحیح به کنترل ولو، دارای ویژگی هایی مانند قابلیت برقراری ارتباط روی پرتکل ارتباطی HART، عیب یابی خودکار و تنظیم اتوماتیک میباشد که همگی باعث افزایش راندمان و بهره وری در محیط های صنعتی خواهند شد. ای توپی یوکوگاوا مدل AVP301 دارای امکان ارسال موقعیت استم شیر برای سیستم کنترلی در قالب یک سیگنال 4 تا 20 میلی آمپر DC میباشد و مدل AVP302 این قابلیت را روی پروتکل HART خواهد داشت.

 

 

ویژگی های ای توپی یوکوگاوا مدل AVP300:

 

1- ویژگی راه اندازی اتوماتیک یکی از ویژگی های این ای توپی میباشد که با مشخص کردن نوع اکچویتور و بیشترین و کمترین مقادیر کنترل ولو (Zero and Span) به سادگی قابل انجام میباشد. این برنامه به سادگی توسط یک سوئیچ خارجی قابل اجرا و انجام میباشد که این امکان را فراهم میکند که این تنظیمات در همه محیط ها حتی محیط های خطرناک به سرعت و دقت انجام شود. 

2- انواع اکچویتور یا عملگر های سینگل اکت (Single Act) و دابل اکت (Double Acting) و همچنین امکان مشخص کردن اواع مشخصه فیزیکی سیال شامل موارد Linear، Quick Open و Equal Percentage برای این پوزیشنر قابل تنظیم میباشد.

3- تعمیرات و نگهداری ای توپی یوکوگاوا مدل AVP300 بسیار ساده و آسان میباشد، چراکه قسمت الکترونیکی این تجهیز کاملآ جدا از قسمت نیوماتیکی آن میباشد.

4- ای توپی یوکوگاوا مدل AVP301 دارای قابلیت ارسال یک سیگنال متناسب با موقعیت استم شیر در قالب سیگنال 4 تا میلی آمپر DC برای اتاق کنترل یا سیستم کنترلی میباشد.

 

مشخصات فنی ای توپی یوکوگاوا مدل AVP300:

 

ای توپی پوزیشنر یوکوگاوا مدل AVP300 قابلیت نصب روی انواع امچویتور های خطی و دورانی، اکچویتور های سینگل اکت و دابل اکت را داشته. سیگنال ورودی برای همه مدل های سری 300 سیگنال 4 تا 20 میلی آمپر میباشد. مدل AVP302 نیز دارای ترانسمیتر موقعیت شیر میباشد که یک سیگنال آنالوگ 4 تا 20 میلی آمپر میباشد.

هوای مورد نیاز برای تغذیه ای توپی پوزیشنر 140 تا 700 کیلوپاسکال میباشد. فلوی هوا عبوری برای این پوزیشنر در اکچویتور های سینگل اکت 110L/min و برای اکچویتور های دابل اکت 250L/min میباشد.

جنس بدنه ای توپی یوکوگاوا AVP سری 300 از آلومینیوم ریخته گری شده میباشد. درجه حفاظتی این پوزیشنر NEMA Type 4X معادل IP66 میباشد.

ای توپی یوکوگاول مدل AVP300 دارای مدل های ساده و مدل های با استاندارد های محیط های خطرناک و ضد انفجار FM Explosion Proof و FM Intrinsically Safe میباشد. دمای کاری برای این آی توپی با استاندارد های فوق بین 40- تا 80 درجه سانتی گراد بوده. همچنین برای مدل های با استاندارد ATEX، NEPSI و CNS دمای کاری ایده آل و مناسب برابر 40- تا 60 درجه سانتی گراد میباشد.

 

تجهیز صنعت وارد کننده و تامین کننده انواع شیر آلات صنعتی و کنترلی، انواع لوازم جانبی تجهیزات کنترلی پنوماتیکی شامل انواع اکچویتور، انواع ای توپی پوزیشنر و رگلاتور از بهترین برند های دنیا شامل FISHET، YOKOGAWA، SAMSON، MASONEILAN و سایر برند های مطرح در جهان میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع ابزار دقیق و شیرآلات با کارشناسان فنی و فروش ما در تماس باشید.

 

مطالب مرتبط

سنسور pt100

سنسور PT100

سنسور PT100   سنسور PT100  یکی از سنسور های مقاومتی موجود می باشد که بیشترین …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)