تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

هارت 375

هارت 375 

 

ابزار هارت 375 امرسون یکی از معروف ترین و محبوب ترین دستگاه ها برای کالیبره کردن تجهیزات سیستم های کنترلی مانند پرشر ترانسمیترها و فلومترها بر اساس پروتکل هارت به حساب می آید. دستگاه هارت کالیبراتور 375 امرسون به عنوان رابط پرتابل فیلد کامینیوکیتور شناخته شده که وظیفه اصلی آن کالیبره کردن پروتکل هارت و زیر نظر گرفتن وضعیت ارتباطی کنترل کننده ها و حسگر ها در یک سیستم می باشد.

پروتکل هارت کامونیکیتور که بر مبنای استاندارد Frequency Shift Keying عمل می‌کند و بر اساس داده‌های دیجیتال طبق سیگنالهای آنالوگ مدول می شود. این دستگاه دارای سیستم ارتباطی بر اساس سیستم بلوتوث نیز میباشد که امکان اتصال آن به فیلدهای مختلف در پروژه های صنعتی و غیر صنعتی را برای کاربر فراهم می‌کند.

در ادامه به معرفی پروتکل هارت خواهیم پرداخت:

پروتکل هارت چیست؟

پروتکل هارت HART یک پروتکل ارتباطی صنعتی است که بر اساس استاندارد ارتباطی FSK پایه گذاری می شود و هدف آن ارتباط بین اجزای مختلف در یک سیستم اتوماسیون صنعتی مانند سنسور ها و کنترل کننده ها و سایر اجزای آن می باشد.

پروتکل هارت بر اساس داده‌های دیجیتال بر روی سیگنال های آنالوگ مدول می شوند و در حقیقت سوار کردن سیگنال های دیجیتال بر مبنای سیگنال آنالوگ بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر در آن انجام می‌گیرد. درواقع استفاده از پروتکل هارت بهره بردن از آن در یک سیستم صنعتی بسیار مهم طلقی می شود.
در نهایت پروتکل هارت این امکان را برای شما فراهم می کند که یک ارتباط دائمی دو طرفه مطمئن برای تجهیزات مختلف نصب شده در یک سیستم فراهم بیاوریم و از این طریق ارتباط بین قسمت‌های مختلف را به وجود بیاوریم.

هارت کالیبراتور چیست؟

برای اینکه بتوانیم وضعیت این پروتکل را کنترل کنیم نیاز به یک دستگاه کالیبراتور داریم که در سطح بازار تحت عنوان هارت کالیبراتور یا کالیبره کننده پروتکل هارت شناخته می شوند.

این دستگاه یک ابزار یا رابط دستی است که امکان ارتباط مشترک بین تجهیزات مختلف به کار گرفته در یک فیلد را به وجود می آورد.
در حقیقت در ادوات سطحی یک فیلد که دارای ریزپردازنده سازگار با پروتکل هارت هستند، این دستگاه هارت کالیبراتور است که وضعیت سیستم را تحت کنترل قرار می دهند.

به کمک این پروتکل می توان با دستگاه های ابزار دقیق به صورت online یا offline در ارتباط بود و تنظیمات مربوط به دستگاه ابزار دقیق را انجام داد. کاملا مشخص است که دستگاه ها جهت کارکرد باید در نقاط مشخصی (مثلا صفر و 100 درصد بازه اندازه گیری) تنظیم و کالیبره گردند.

همچنین تنطیم واحد نمایش تجهیز، زمان پاسخ دهی، نحوه محاسبات (خطی یا غیر خطی) و بسیاری از موارد دیگر توسط این پروتکل انجام می گردد.

امروزه بسیاری از تجهیزات دارای کلید های تنظیم روی صفحات خود هستند که کابر تجهیز به کمک آنها می تواند برخی از پارامترهای اشاره شده در بالا را تغییر دهد و تنظیم نماید.

برای دسترسی به تمامی پارامترها از یک دستگاه خارجی به نام HART Handheld Communicator استفاده می گردد.

نمونه های مختلفی از این تجهیز برای سازندگان مختلف در بازار وجود دارد ولی قطع به یقین نمونه 375  شرکت Emerson یکی از متداول ترین و شایع ترین آنها است.

در ابتدا لازم است با سیم بندی تجهیز Communicator HART به یک تجهیز ابزار دقیق آشنا شوید. همان طور که در شکل زیر مشخص است، دستگاه HART communicator به یک ترنسمیتر فشار متصل شده است.

 

هارت-1

 

پس از متصل شدن می توانید از گزینه online استفاده کرده و وارد تنظیمات دستگاه شوید. همه مواردی نظیر نام تگ، نوع محاسبه، میزان چگالی و … را از این طریق می توان انجام داد و در انتها با زدن Send تمامی موارد تنظیم شده برای تجهیز ابزار دقیق ارسال می شود.

مشخصات فنی هارت 375 امرسون

1- دستگاه هارت کامونیکیتور 375 امرسون که در برخی منابع انگلیسی تحت عنوان دستگاه فیلد کامونیکیتور 375 شناخته می‌شود، یک دستگاه ارتباطی صنعتی دستی manual میباشد.

2- دستگاه هارت 375 امرسون دارای یک رابط گرافیکی و رنگی می باشد که اپراتور می تواند به راحتی داده‌ها و اطلاعات درج شده در آن را مطالعه کند و از آنها برای محاسبات خود کمک بگیرد.

3- در این دستگاه ها امکان برقراری ارتباط از هر دو طریق یعنی بلوتوث و از طریق سیم وجود دارد و شما می توانید اطمینان داشته باشید که امکان اتصال آن به فیلد های دارای دستگاه های مختلف وجود دارد. در نتیجه اگر شما قصد داشته باشید تا از ترانسمیترها، حسگر ها و سیستم های دیجیتالی مختلف را در پروژه صنعتی خود بکار ببردیئ می توانید پروتکل هارت را با این دستگاه به خوبی کنترل نمایید.

4- در دستگاه کالیبراتور 375 از یک باتری یون لیتیوم با طول عمر بالا و ماژول قدرتمند استفاده شده است .

5- علاوه براین این دستگاه دارای کیفیتی مناسب است که که شما می توانید نسبت به تشخیص درست و قدرتمند آن اطمینان کامل داشته باشید. همچنین پروتکل هارت به شکل مناسب و استاندارد پیاده سازی می شود.

 

475fieldcommunicator

مطالب مرتبط

گیج ویکا

گیج ویکا

گیج ویکا   گیج های فشار ویکا (WIKA) گیج های فشار تجهیزاتی برای اندازه گیری …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)