تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

ترانسمیتر سطح

ترانسمیتر سطح چیست؟

فروش ترانسمیتر سطح

برای مانیتورینگ یا انتقال اطلاعات ارتفاع مواد موجود در مخازن با توجه به وضعیت مخزن و بسته به شرایط خاص مخزن اعم از تحت فشار بودن و دمای کاری آن و یا وجود بخارات موجود و یا نوع ماده که میتواند مایع یا مواد پودری و دانه ای باشد از مکانیزمهای مختلف میتوان استفاده کرد.

ترانسمیتر سطح راداری

متداول ترین روش برای انتقال اطلاعات سطح مخزن مخصوصا در مخازن تحت فشار استفاده از ترانسمیتر اختلاف فشار می باشد،در عین حال در موارد متعددی نظیر مواد پودر یا قیر و …. میتوان از نمونه ترانسمیتر راداری استفاده نمود.

 

ترانسمیتر سطح

ترانسمیتر کنترل سطح

همان طور که میدانیم فشار را می توان براساس نحوه عملکرد مانومترها و با محاسبه فشار ستونی از مایع اندازه گیری کرد.

در سطح سنج هایی که براساس محاسبه فشار کار می کنند می توان طبق رابطه زیر با اندازه گیری فشار و معلوم بودن مقدار چگالی سیال(ρ) ارتفاع ستون مایع درون مخزن را بدست آورد:

 

(Pabs=P+(ρ*g*H

کالیبره ترانسمیتر سطح

در این رابطه P فشار گازها و بخارات بالای مخزن است که در مخازن بدون سقف با فشار جو در منطقه برابر می باشد،جهت محاسبه ارتفاع سیال درون یک مخزن با این روش، نیاز است که فشار ستون مایع و فشار بالای مخزن اندازه گیری شوند،بدین منظور ترانسمیتر های اختلاف فشاری ساخته شده اند که با محاسبه اختلاف فشار مخزن، سیگنالی متناسب با ارتفاع سیال درون آن ارسال می کنند.

ترانسمیتر سطح هیدرواستاتیک

فشاری که در این حالت اندازه گیری می شود فشار استاتیک مایعی می باشدکه در حالت سکون درون مخزن قرار دارد،لذا به این روش روش اندازه گیری هیدرواستاتیک سطح نیز گفته می شود،اندازه گیری سطح با این روش پیچیدگی خاصی ندارد و استفاده از این نوع سنسورها به دلیل سادگی و قیمت پایین بسیار فراگیر شده است.

ترانسمیتر سطح التراسونیک

تکنولوژی ترانسمیتر کنترل سطح نقش کلیدی در اندازه گیری بی خطر و موثر مایعات در تمام فرآیند صنایع ایفا می کند، برای اطمینان از اینکه شما یک راه حل بهینه برای تسهیلات خود پیاده سازی می کنید، مهم است که در مورد برنامه های مختلف که در آن یک ترنسمیتر جابجایی می تواند استفاده شود، تحقیق کنید و مزایا و محدودیت های استفاده از این تکنولوژی برای اندازه گیری سطح را بدانید.

کاربرد ترانسمیتر کنترل سطح

انواع ترانسمیتر دیسپلر یک راه حل ایده آل برای مجموعه ای از رسانه های صنعتی، از جمله مایعات ، تمیز و یا کثیف، و هیدروکربن های سبک به اسید های سنگین با وزن مخصوص (SG) از 0.23 به 2.20 است.

ترانسمیتر سطح یا ارتفاع مخازن

این تکنولوژی همچنین در انواع مجرا و لوله ، از جمله فرآیند و ذخیره سازی، درزگیرها، کانال های عبور، رابط ها، چاه ها و چاله ها تا میزان فشار و درجه بندی واحد کار می کند.

علاوه بر این، انواع ترانسمیترسطح می توانند از بیشترین شرایط مایع، از جمله انواع مختلف دی الکتریک، بخارات، آشفتگی، فوم، انباشته شدن، حباب کردن یا جوشیدن و میزان پر و خالی بالا برخوردار باشند.

انواع ترانسمیتر سطح

 

فیلم باز کردن و بستن قطعات ترانسمیتر:

مطالب مرتبط

گیج ویکا

گیج ویکا

گیج ویکا   تجهیز صنعت واردات و پخش انواع گیج فشار ویکا اصل آلمان مدل …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)