تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

فروش فلومتر

فروش فلومتر

تجهیز صنعت  مشاوره و فروش فلومتر های آلتراسونیک Ultrasonic Flowmeter، فروش فلومتر الکترومغناطیسی Electromagnetic Flowmeter، فروش فلومتر ورتکس Vortex Flowmeter،فروش مس فلومتر، فروش انواع فلومتر آب و گاز با برندهای اندرس هازر، کرونه، یوکوگاوا از سایز  1/2 تا 16 و سایر می باشد.

فلومتر مگنتیک کرونه

 

فلومتر چیست؟

اندازه گیری جریان سیال به عنوان یکی از مهمترین پارامترهای اندازه گیری در فروش فلومتر و صنایع مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است،درحقیقت بیشتر کارشناسان پس از اندازه گیری دمای سیال مهمترین کمیت برای اندازه گیری در صنایع را فلو یا جریان سیال می نامند. 

فلوتر چگونه کار می کند؟

در اکثر ابزارهای اندازه گیری جریان مایع، سرعت جریان با اندازه گیری سرعت مایع یا تغییر در انرژی جنبشی به صورت استنباطی تعیین می شود، سرعت بستگی به اختلاف فشاری دارد که مایع را از طریق یک لوله یا مجرا عبور می دهد.
با در نظر گرفتن اهمیت اندازه گیری این کمیت و همچنین تنوع درفرآیند صنایع گوناگون،در طول زمان روش های زیادی برای اندازه گیری جریان سیال مرسوم شده است.

فروش فلومتر 18

نکات بسیار مهم در انتخاب فلومتر

انتخاب Flowmeter مناسب برای هر صنعت نیاز به دانش جامع نسبت به کارای این دستگاه ها و در نظر داشتن پارامترهای اصلی اندازه گیری از قبیل دقت،قیمت تمام شده جهت فروش فلومتر ،هزینه های تعمیرات و کالیبراسیون، سازگاری عملکرد Flowmeter با شرایط پروسه تولید در صنعت مورد نظر و…می باشد.

دامنه تغییرات فشار و دما

در هنگام انتخاب و فروش فلومتر، حتماْ باید دامنه تغییرات فشار و دما مشخص شود. فشار و دمای سیال در شرایط کاری عادی را باید لحاظ کرد. 
پر بودن یا خالی ماندن لوله از سیال در زمان‌های مختلف، امکان تغییر ناگهانی دما و فشار و الگوی تغییرات آنها را باید مورد بررسی قرار داد.
در هنگام تعمیرات، پیشگیری‌های لازم از وقوع خطرات احتمالی انجام شود.

 نصب صحیح جریان سنج

در لوله‌کشی و محل نصب فلومتر، موارد زیادی را باید در نظر گرفت.  
جهت صحیح نصب فلومتر (برای جلوگیری از حرکت ثقلی مایعات در عبور از فلومتر)،اندازه قطر لوله‌ها،جنس لوله‌ها،سازگاری استانداردهای ساخت لوله‌ها با استانداردهای فلومتر،میزان تحمل فشار در فلنج‌ها، قابلیت دسترسی محل نصب فلومتر (برای تعمیرات احتمالی)، فاصله تا محل نصب شیرهای کنترلی، بررسی احتمال بروز ارتعاشات مکانیکی یا تشکیل میدان مغناطیسی در نزدیکی فلومتر باید چک می شود.
 و همچنین طبقه‌بندی محل نصب تجهیز از نظر امکان بروز انفجار، از مهمترین ملاحظاتی هستند که باید در مرحله لوله‌کشی در نظر گرفته شود.

دامنه اندازه‌گیری و دقت دستگاه

گام بعدی در فروش فلومتر و انتخاب فلومتر مناسب، تعیین دامنه مورد نیاز برای اندازه‌گیری است. بدین منظور باید حداقل و حداکثر میزان جریان (چه به صورت حجمی و چه به صورت جرمی) را شناخت. 
مرحله بعدی انتخاب دقت مورد نظر است.
معمولاْ دقت فلومتر برحسب درصدی از مقدار اندازه‌گیری یا درصدی از دامنه تنظیم شده برای تجهیز، تعریف می‌شود. 
نیازمندی‌های مربوط به دقت، باید برای سه مقدار حداقل، کاری و حداکثر دبی تعریف شوند.
در غیر این صورت، از اعتبار مقدار اندازه‌گیری شده توسط فلومتر کاسته می‌شود.
کاربردهایی که با خرید و فروش محصول و وزن دقیق آن سر و کار دارند، دقت مطلق، اهمیت دارد. 
در حالی که در برخی کاربردهای دیگر ممکن است تکرارپذیری عاملی تعیین ‌کننده باشد،به هر حال بهتر است به هر دو مشخصه توجه شود.

واحد اندازه‌گیری دبی

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب فلومتر مناسب، واحد اندازه‌گیری آن است.
شاید در نگاه اول تصور شود اندازه‌گیری جرمی (مانند کیلوگرم بر ساعت) یا حجمی (مانند لیتر بر ساعت) دبی تفاوت چندانی ندارد.
اما می‌توان با داشتن چگالی سیال، یکی را به دیگری تبدیل کرد. 
اما در فرآیندهای صنعتی واقعی، تراکم‌پذیری سیال و تغییرات دما، عواملی هستند که چگالی (یا در برخی موارد، ویسکوزیته) سیال را تغییر می‌دهند.
اگرچه تبدیل دبی حجمی به دبی جرمی را با پیچیدگی مواجه می‌شود. 
علاوه بر این، در اندازه‌گیری دبی حجمی، تشکیل حباب، خطای زیادی ایجاد می‌کند.
بنابراین در چنین مواردی پیش از انجام هرگونه اندازه‌گیری، هوا و گاز همراه مایع باید جداسازی شود.
در غیر این صورت، اندازه‌گیری حجمی خطای زیادی به همراه خواهد داشت. 
در نتیجه، انتخاب اشتباه در این مرحله ممکن است منجر به اتلاف هزینه شود و فلومتر خریداری را به یک تجهیز بی‌مصرف تبدیل می کند.

مشخصات سیالات

تمام مشخصات مربوط به فروش فلومتر و سیال ها، شامل ماهیت شیمیایی، فشار، دما، افت فشار مجاز، چگالی (یا وزن مخصوص)، هدایت الکتریکی، ویسکوزیته (نیوتنی یا غیر نیوتنی بودن سیال) و فشار بخار در حداکثر دمای کاری صورت می پذیرد.
همچنین چگونگی تغییر این مشخصات در شرایط مختلف باید مد نظر قرار گیرند. 
ملاحظات ایمنی یا سمی بودن مواد، احتمال تشکیل حباب، امکان وجود ذرات جامد معلق و درجه خورندگی سیال، از مهم‌ترین مواردی هستند که باید به آنها توجه کرد.

 انتخاب یک فلومتر مناسب جهت اندازه گیری

 فلومتر به عنوان ابزاری برای اندازه گیری سرعت جریان و شدت جریان سیال استفاده می شود. این پارامتر به کمک بررسی حجم عبوری در واحد زمان و در یک منطقه مشخص به دست می آید. 
نکته ای که در اندازه گیری بوسیله فلومترها اهمیت دارد این است که هدف اصلی طراحان سیستم، صرفاً همین پارامتر نیست و از آن در محاسبات پیچیده مهندسی استفاده می کنند.
 زمانی که یک سیال از یک مقطع خاص عبور می کند،حالا ممکن است این مقطع یک لوله باریک، یک لوله بزرگ انتقال نفت خام یا یک کانال باز انتقال آب باشد. 
طبیعتاً هم گراویتی سیال، هم دمای عبوری و هم تنش های داخلی ناشی از اصطکاک مایع در نحوه حرکت آن تاثیر گذار است.
زمانی که فلومتر جرم مولکولی سیال مشخص باشد،نتایج به دست آمده از فلومتر با سایر پارامترها ترکیب شده و از آن در طراحی سیستم استفاده می شود. 

فروش فلومتر

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)