تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

منیفولد 2 شیر

منیفولد 2 شیر

از منیفولد دو شیر یا block and bleed valve برای نصب و سرویس کردن و همچنین جهت ایزوله کردن تجهیزات اندازه گیری فشار استفاده میشود. منیفولد دو راهه از دو شیر سوزنی یکی به نام شیر ایزوله (block) و یک شیر تخلیه (bleed) تشکیل شده که عموما دارای سایز ½”NPT می باشند.

قیمت و خرید منیفولد 2 شیر

یکی از تجهیزات جانبی بسیار رایج و کاربردی در سیستم های تحت فشار برای نصب گیج یا ترانسمیتر فشار بر روی خط لوله یا مخزن، منیفولد ولو یا شیر منیفولد میباشد. شیر منیفولد مجموعه ای از چندین شیر سوزنی در یک بدنه به همراه چندین اتصال میباشد. برای خرید منیفولد ولو دو راهه، سه راهه و 5 راهی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

از شیر منیفولد برای باز و بست کردن تجهیزات فشار جهت تعمیرات و انجام کالیبراسیون، برابر کردن فشارها، اندازه گیری فشارهای استاتیکی و دیفرانسیلی استفاده میشود.

عملکرد منیفولد 2 شیر

برای در سرویس قرار دادن ترانسمیتر فشار در منیفولد دو راهی ابتدا همه شیر ها را میبندیم. بعد از نصب تجهیز فشار ابتدا شیر ایزوله (block) را باز میکنیم تا سیال فرآیندی وارد منیفولد شود. سپس شیر تخلیه (drain یا bleed) را باز میکنیم تا چند قطره از سیال فرایندی از سوراخ درین به بیرون بریزد. (انجام هواگیری)

سپس شیر drain را میبندیم و درپوش آن را میبندیم. هم اکنون ترانسمیتر در سرویس قرار خواهد داشت.

برای خارج کردن تجهیز فشار از سرویس ابتدا شیر ایزوله را بسته و سپس شیر تخلیه را باز می کنیم تا سیال باقیمانده در تجهیز اندازه گیر از سوراخ Drain (عموما با سایز ¼”) خارج گردد. سوراخ drain به کمک یک plug hex head با سایز ¼” NPT بسته می شود.

متریال منیفولد 2 شیر

جنس منیفولد 2 شیر معمولا استیل SS316 است. اما با توجه به سیال فرآیندی و میزان خورندگی آن و همچنین دما و فشار سیال با متریال های هستلوی، مونل و اینکونل نیز قابل تولید میباشند. 

متریال منیفولد 2 شیر با ریتینگ های مختلف تحمل فشار کلاس 3000 پوند و 6000 پوند بر اینچ مربع (PSI) در صنایع مورد استفاده میباشند.

 

مطالب مرتبط

فلنج عایق

فلنج عایق

کیت عایقی فلنج جهت عایق نمودن خطوط لوله در برابر جریان های ناگهانی و عدم انتقال آن به طرف دیگر فلنج ساخته شده و در سه تیپ سری E،F،D و با توجه به نوع فلنج مورد استفاده شده انتخاب می گردد. 

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)