منیفولد 3 راهه

منیفولد سه راهه

یکی از تجهیزات جانبی بسیار رایج و کاربردی در سیستم های تحت فشار برای نصب گیج یا ترانسمیترهای اختلاف فشار بر روی خط لوله یا مخزن، منیفولد ولو سه راهه میباشد. منیفولد مجموعه ای از چندین شیر سوزنی در یک بدنه به همراه چندین اتصال میباشد. برای خرید منیفولد ولو دو راهه، سه راهه و 5 راهی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

از منیفولد سه راهه برای باز و بست کردن تجهیزات فشار جهت تعمیرات و انجام کالیبراسیون، برابر کردن فشارها، اندازه گیری فشارهای استاتیکی و دیفرانسیلی استفاده میشود.

قیمت و خرید منیفولد 3 راهه

منیفولد ولو سه راهه (3way Manifold Valve)

از منیفولد سه شیر برای نصب و در سرویس قرار دادن ترانسمیترهای اختلاف فشاری استفاده میشود. شیر منیفولد سه راهی دارای دو شیر مسدود کننده (Isolate) و یک شیر متعادل کننده (Equalizer) میباشد که وظیفه ایجاد فشارهای مساوی در دو طرف کم فشار (Low Pressure) و پر فشار (High Pressure) را بر عهده دارد.

شیر منیفولد یه راهه از دو عدد از شیر ایزوله (Block یا Isolate) جهت اتصال به تیوب ها یک شیر متعادل کننده فشار (Equalizer) جهت بالانس کردن ورودی های فشار تشکیل شده است.  منیفولد سه راهه بر خلاف 5 راهه دارای مسیر خروجی برای هواگیری نمیباشد. به عبارتی دیگر دارای مسیر خروجی نمی باشد.

برای به دست آوردن نقطه تعادل ترانسمیترها کافیست تا شیرهای مسدود کننده را بسته و شیر متعادل کننده را باز کنیم.

نصب منیفولد سه راهه

جهت قرار دادن در سرویس ابتدا همه شیر ها باید بسته باشد. در مرحله بعد شیر Equalizer را باز میکنیم. سپس شیر سمت فشار پایین (low Pressure) را باز کنید.
سپس شیر سمت فشار بالا (High Pressure) را باز کنید. در آخرین مرحله شیر Equalizer را میبندیم. در این شرایط، دستگاه اندازه گیر در سرویس قرار دارد.

جهت خارج کردن دستگاه از سرویس نیز لازم است ابتدا شیر Equalizer را باز کنید. سپس شیر سمت فشار پایین (Lowpressure) را میبندیم. در انتها نیز  شیر قسمت فشار بالا (High pressure) را ببندید.

انواع متریال در منیفولد سه راهه

متریال های گوناگونی در ساخت شیر منیفولد سه راهه استفاده میشود. اما شیر منیفولد به عنوان یکی از قطعات در تماس با سیال (Wetted Part) باید از متریال حداقل استیل 316L و با تحمل فشار های بالا باشد.

انواع منیفولد با متریال های SS316L و Monel و Hastelloy C276 در دسترس میباشد. همچنین برای قسمت های آببندی (Packing) انواع متریال های PTFE و گرافیت در تولید شیر های منیفولد استفاده میشود.

قیمت منیفولد ولو

یکی از تاثیرگذار ترین موارد در قیمت شیر منیفولد سه راهه متریال های بکار رفته در آن میباشد. طبیعتآ قیمت شیر منیفولد با متریال اینکونل بیشتر از استیل خواهد بود.

مطالب مرتبط

فلنج عایق

فلنج عایق

کیت عایقی فلنج جهت عایق نمودن خطوط لوله در برابر جریان های ناگهانی و عدم انتقال آن به طرف دیگر فلنج ساخته شده و در سه تیپ سری E،F،D و با توجه به نوع فلنج مورد استفاده شده انتخاب می گردد. 

جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 87700142-021 ( 30 خط ویژه ) یا شماره موبایل 09374371848 تماس بگیرید