منیفولد 5 شیره

منیفولد 5 شیره

یکی از تجهیزات جانبی بسیار رایج و کاربردی در سیستم های تحت فشار برای نصب گیج یا ترانسمیتر فشار بر روی خط لوله یا مخزن، شیر منیفولد میباشد. منیفولد 5 شیره یک تجهیز متشکل از چندین شیر سوزنی در یک بدنه به همراه چندین اتصال میباشد. برای خرید شیر منیفولد دو راهه، سه راهه و 5 راهی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

قیمت و خرید منیفولد 5 شیره

شیر منیفولد 5 شیره (5way Manifold Valve)

از شیر منیفولد پنج شیره برای نصب و در سرویس قرار دادن ترانسمیترهای اختلاف فشاری استفاده میشود. شیر منیفولد 5 شیره دارای دو شیر مسدود کننده (Isolate) و یک شیر متعادل کننده (Equalizer) و یک شیر drain و یک شیر vent برای هواگیری سیال فرآیندی میباشد.

نصب و سرویس منیفولد 5 شیره

عملکرد یک شیر منیفولد 5 شیره برای در سرویس قرار دادن یک ترانسمیتر اختلاف فشاری به شرح زیر میباشد.

برای این کار ابتدا تمامی شیرهای منیفولد را میبندیم. سپس شیر اکولایزر را باز میکنیم. در مرحله سوم شیر سمت فشار پایین (L.P) را باز کنید. در این حالت به علت آنکه سیال از هر دو سمت به Instrument (DPG/DPT) وارد می شود، DP=0 است. (به دلیل باز بوذن شیر متعادل کننده) در مرحله چهارم شیر سمت فشار بالا (H.P) را باز کنید. اکنون بخشی از سیال مستقیما وارد پایه H.P شده و بخشی دیگر از سیال به علت آنکه فشار بیشتری نسبت به سیال با فشار کم دارد، وارد پایه L.P می شود. در این حالت نیز همچنان اختلاف فشار سیال در دو پایه صفر میباشد.

در آخرین مرحله شیر اکولایزر را میبندیم. اکنون سیال پر فشار و سیال کم فشار هر دو به ورودی مربوط به خودشان متصل و می توانیم اختلاف فشار را توسط ترانسمیتر اختلاف فشار ببینیم

انواع متریال ها در منیفولد 5 شیره

متریال های گوناگونی در ساخت شیر منیفولد استفاده میشود. اما شیر منیفولد به عنوان یکی از قطعات در تماس با سیال (Wetted Part) باید از متریال حداقل استیل 316L و با تحمل فشار های بالا باشد.

انواع منیفولد با متریال های SS316L و Monel و Hastelloy C276 در دسترس میباشد. همچنین برای قسمت های آببندی (Packing) انواع متریال های PTFE و گرافیت در تولید شیر های منیفولد استفاده میشود.

مطالب مرتبط

فلنج عایق

فلنج عایق

کیت عایقی فلنج جهت عایق نمودن خطوط لوله در برابر جریان های ناگهانی و عدم انتقال آن به طرف دیگر فلنج ساخته شده و در سه تیپ سری E،F،D و با توجه به نوع فلنج مورد استفاده شده انتخاب می گردد. 

جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 87700142-021 ( 30 خط ویژه ) یا شماره موبایل 09374371848 تماس بگیرید
تماس فوری(مشاوره و خرید)