تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

اسنابر مانومتر

اسنابر مانومتر (Pressure Snubber)

اسنابر مانومتر یا شک گیر فشار سنج جهت کنترل و کاهش نوسانات ناشی از تغییرات ناگهانی فشار و حفاظت از گیج فشار استفاده می‌شوند. در بسیاری از فرآیندهای صنعتی، نوسانات شدید جریان و فشار سیالات وجود دارد. این نوسانات باعث به وجود آمدن شوک و لرزش در خط لوله خواهد شد که به ابزارهای کنترلی تعبیه شده در مسیر سیال صدمه می­‌زنند.

قیمت و خرید اسنابر مانومتر

به عبارتی دیگر از این تجهیز میتوان به عنوان محافظی در برابر شوک، لرزش و ارتعاشات خط استفاده کرد. همچنین snubber باعث افزایش دقت قرائت مقدار نشان داده شده توسط عقربه گیج فشارخواهد شد. 

اسنابر مانومتر

گیج فشار مجهز به اسنابر فشار زمان پاسخگویی آهسته تری نسبت به تغییرات فشار ورودی در مقایسه با تجهیزاتی که از اسنابر فشار استفاده نمی کنند خواهند داشت. این پاسخ آهسته باعث کاهش فشارهای ناشی تولید شده از جانب پمپ و کمپرسور ها خواهد شد.

انواع اسنابر مانومتر

اسنابر مانومتر دارای انواع مختلفی میباشند که در زیر به 3 مورد از رایج ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

  • فیلتری
  • پیستونی
  • قابل تنظیم

نکات مهم در انتخاب اسنابر فشار

عوامل و پارامترهای مختلفی در انتخاب این تجهیز نقش دارند که در ادامه به هریک از آنها اشاره خواهیم کرد:

متریال

متریال مورد استفاده در snubber معمولآ استنلس استیل یا برنج میباشد. این متریال با توجه به نوع سیال عبوری از اسنابر تعیین خواهد شد. از اسنابرهای برنجی بیشتر برای سالات خنثی و غیر خورنده مانند آب و هوای ابزار دقیق مناسب هستند. این اسنابرها نیابد برای آب های شور، آب مقطر، اسیدها یا گلریدها استفاده شوند.

اسنابر های استنلس استیل در برابر سایش، دما و فشار مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. همچنین این اسنابر ها نسبت به اکثر سیالات بجز سیالات با خاصیت خوردگی مانند اسیدهای هیدروکلریک، کلریدها مقاوم میباشند.

دمای فرآیندی

دمای سیال در طراحی و انتخاب این تجهیز حائز اهمیت میباشد. چراکه دمای بالای سیال منجر به آسیب دیدن تجهیز خواهد شد. در این موارد سایفون می تواند دمای سیال را کاهش دهد و از آسیب دیدن اسنابر جلوگیری کند.

فشار فرآیند

این تجهیز باید بر اساس بیشترین فشار (Design Pressure) و کمترین فشار فرآیند انتخاب شود. به همین جهت باید اطمینان داشت که اسنابر برای فرآیند مورد نظر مناسب باشد. انتخاب یک snubber فشار پایین برای کاربرد در فرآیندهای با فشار بالا می تواند منجر به بروز مشکل شود.

بارهای دینامیکی

اسنابر ها ممکن است دائما تحت تاثیر بار دینامیکی متناوب ناشی از نوسانات فشار باشند. به همین جهت انتخاب snubber مناسب از هزینه های اضافی و آسیب به قطعات و تجهیزات نصب روی خط و سیستم جلوگیری خواهد کرد.

مزایای Snubber

  • فشار قابل رویت روی گیج فشار با دقت بالایی همراه خواهد بود.
  • به دلیل کاهش ارتعاشات و نوسانات و همچنین جلوگیری در برابر افزایش ناگهانی فشار، عمر کاری گیج فشار افزایش خواهد یافت.

تجهیز صنعت تامین کننده و وارد کننده انواع گیج فشار و تجهیزات جانبی اندازه گیری فشار میباشد. انواع دیافراگم سیل، اسنابر، اور پرشر پروتکتور، لوپ فشار و سایر ادوات جانبی اندازه گیری فشار در انبار محصولات این شرکت موجود میباشد. برای استعلام قیمت و مشاوره فنی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

مولتی متر

مولتی متر

مولتی متر (Multimeter) مولتی متر (Multimeter) یک دستگاه اندازه گیری است که قابلیت اندازه گیری …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)