تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

شیلنگ فن کویل

شیلنگ های فن کویل

Fan Coil Hoses

فن کویل چیست

واحد فن کویل دستگاهی متشکل از یک کویل گرمایشی یا سرمایشی و فن است،این واحد بخشی از سیستم HVAC  می باشد (سیستمی که دارای تکنولوژی گرمایشی ، تهویه و AC  است) که در ساختمان های مسکونی ، تجاری و صنعتی یافت می شود.

شیلنگ فن کویل

 

 

قیمت فن کویل

معمولا یک واحد فن کویل به منظور کنترل دما در فضایی که در آن نصب می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد،فن کویل یا توسط یک سوئیچ دستی on/off یا ترموستات کنترل می شود،واحدهای فن کویل با توجه به ساده بودن برای نصب اقتصادی تر از سیستم های گرمایشی مرکزی هستندو پیکربندی های واحد شامل انواع افقی و عمودی هستند.

فروش فن کویل

شیلنگ های فن کویل ARSENFLEX با ساختار انعطاف پذیر خود می توانند به جای لوله ها ، اتصالات و زانویی ها مورد استفاده قرار بگیرند و بسیار سریع نصب می شوند، روکش حصیری بیرونی از جنس استینلس استیل باعث افزایش مقاومت در برابر فشار ، جذب ارتعاشات و انبساط ، عاری از انقباضات خمشی و ظاهر تزئینی می شود.

 

شیلنگ فن کویل

خرید فن کویل

شیلنگ های فن کویل ARSENFLEX بدون بافت حصاری

شیلنگ های فن کویل ARSENFLEX بدون بافت حصاری ممکن است با یا بدون عایق ارائه شوند،عایق بندی به منظور ممانعت از عرق کردن که ممکن است در سیستم های گرمایشی و سرمایشی وجود داشته باشد ، توصیه می شود،انتخاب درست عایق ، عمر مفید را افزایش می دهد و به عنوان نتیجه ای از پیشگیری اتلاف گرما از طریق مجموعه های شیلنگ کارایی بالایی را ارائه می کند.

 

شیلنگ فن کویل2

شکل 2 : مشخصات شیلنگ های فن کویل ARSENFLEX بدون بافت حصاری

 

ابعاد شیلنگ های فن کویل بدون بافت حصاری

 

در این جدول قطر اتصالات بر حسب واحد inch ، قطر شیلنگ بر حسب واحد mm و نوع اتصالات آورده شده است.

همچنین شیلنگ ها می توانند در تمام طول ها بین2000-200 تولید شوند.

 

شیلنگ فن کویل 3

فن کویل چگونه کار میکند

این شیلنگ های فن کویل عایق دار بدون بافت حصاری از جمله تجهیزات جانبی مهم بوده و برای اتصال دستگاه های فن کویل به خطوط نصب در فضاهای محدود بسیار کاربردی هستند،عایق بندی اختیاری است و مانع تراکم احتمالی در سیستم می شود.

حلقه های پلاستیکی به ظاهر تزئینی می انجامد و در عین حال مانع سر خوردن متریال عایق بندی از موقعیت اصلی خود شده و قطعات برش خورده عایق را مخفی می کند.

با توجه به مشکلات عایق بندی پس از نصب شیلنگ به سیستم ، ابتدا بهتر است شیلنگ های فن کویل با عایق بندی استفاده شود.

مشخصات متریال مورد استفاده در شیلنگ های فن کویل بدون بافت حصاری

مشخصات متریال مورد استفاده در شیلنگ های فن کویل بدون بافت حصاری در جدول زیر آورده شده است.

همان طور که در جدول مشاهده می شود جنس متریال شیلنگ ، استینلس استیل L 316 بوده و متریال مربوط به اتصالات با توجه به درخواست از جنس فولاد کربنی پوشش داده شده با زینک یا استینلس استیل 304 می باشد.

 

شیلنگ فن کویل 4

 

در جدول زیر مشخصات متریال به صورت اختیاری آورده شده است . به طوری که جنس متریال عایق می تواند لاستیک الاستومری و متریال حلقه عایق بندی از پلاستیک باشد.

 

شیلنگ فن کویل 5

 

در این جدول هم قطر داخلی شیلنگ ، قطر اتصالات و فشار کاری آورده شده است،مقادیر مقاومت فشاری داده شده در جدول زیر نشان می دهد که شیلنگ شکل اصلی خود را بدون حرکت حفظ می کند.

هنگامی که فشار اعمال شده بالاتر از این مقادیر است ، شکل شیلنگ شروع به تغییر می کند به عبارت دیگر طول شیلنگ افزایش می یابد.

اگر فشار اعمال شده به طور پیوسته افزایش یابد ، انعطاف پذیری شیلنگ کاهش می یابد،با این حال مشخص شده که شیلنگ هایی با بافت حصاری قادر به حفظ شکل خود بوده و حتی در شرایط فشاری بالا به طور پیوسته به کار می روند.

 

شیلنگ فن کویل 6

 

شیلنگ های فن کویل ARSENFLEX با بافت حصاری 

 

شیلنگ فن کویل 7شکل 3 : مشخصات شیلنگ های فن کویل ARSENFLEX با بافت حصاری

 

ابعاد شیلنگ های فن کویل با بافت حصاری 

 

شیلنگ فن کویل 8

 

مشخصات متریال مورد استفاده در شیلنگ های فن کویل با بافت حصاری

مشخصات متریال مورد استفاده در شیلنگ های فن کویل با بافت حصاری در جدول زیر آورده شده است. همان طور که در جدول مشاهده می شود جنس متریال شیلنگ ، استینلس استیل L 316 بوده و متریال مربوط به اتصالات بنا به درخواست از جنس فولاد کربنی پوشش داده شده با نیترید کروم یا استینلس استیل 304 بوده و همچنین جنس حلقه ها و سیم بافت حصیری از استینلس استیل 304 می باشد.

 

شیلنگ فن کویل9

 

جدول مربوط به مشخصات متریال به صورت اختیاری

 

شیلنگ فن کویل10

 

جدول قطر داخلی شیلنگ ، قطر اتصالات و فشار کاری

 

شیلنگ فن کویل11

 

نوع اتصالات فن کویل

 

شیلنگ فن کویل12

 

حوزه های کاربرد فن کویل ها

  • کاربردهای فن کویل.
  • کاربردهای گرمایشی ، تهویه و فرآیند Air Conditioning به اختصار AC که به منظور خارج کردن گرما و رطوبت از فضای داخلی یک محیط مورد استفاده قرار می گیرد.
  • کارخانه های شیمی و پتروشیمی.
  • پردازش نفت و گاز.

مطالب مرتبط

سنسور pt100

سنسور PT100

سنسور PT100   سنسور PT100  یکی از سنسور های مقاومتی موجود می باشد که بیشترین …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)