تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

ان اف ولو

ان اف ولو

شیرهای صنعتی 

گروهی از شیرهای صنعتی با نام شیرهای قطع و وصل جریان شناخته می شوند، این ولوها صرفا جهت باز یا بسته کردن خط (لوله فرآیند) در نظر گرفته شده اند، بهترین نمونه قابل لمس این تجهیز، شیرهای گاز منازل می باشد. ولوهای توپی تا سایز 56 اینچ و ولوهای پروانه ای (Butterfly) تا سایزهای بسیار بزرگ قابل استفاده برای این هدف خواهند بود.

 

ان اف ولو

 

کلاس نشتی این ولوها حداقل V انتخاب می گردد تا کمترین میزان نشت در هنگام بسته بودن رخ دهد، از آنجایی که این ولوها در حداقل اختلاف فشار کار می کنند لذا محاسبات جهت یافتن ضریب ولو (مانند کنترل ولو) در آنها معنا پیدا نمی کند و به بیان بهتر، سایزینگ برای این شیرها انجام نمی شود.

سایز این شیرها متناسب و برابر با خود خط فرآیندی خواهد بود، یعنی چنانچه سایز خط 6 اینچ باشد، سایز شیر قطع و وصل نیز 6 اینچ خواهد بود.

شیرهای قطع و وصل

کلاس تحمل فشاری فلنج های ولو جهت اتصال به خط حداقل 300 پوند بر اینچ مربع انتخاب می شود اما برای سایزهای بزرگتر از 6 اینچ، کلاس فلنج متناسب و برابر با خود کلاس لوله در نظر گرفته می شود یعنی اگر خط 150 پوند باشد، فلنج های ولو نیز همین میزان را خواهند داشت.

فروش شیرهای قطع و وصل

خطوطی که هنگام shut down شدن سایت باید بسته شوند نظیر خطوط ورودی و خروجی سایت، باید دارای ولوهای Fail close و خطوطی که هنگام shut down شدن باید لوله ها را Depressurize کنند و سیال را به طور مثال به سمت Flare سایت هدایت کنند، به صورت Fail open فرض می شوند.

قیمت شیرهای قطع و وصل

جهت دانستن اینکه در هر لحظه شیر در وضعیت بسته یا باز قرار گرفته است از دو عدد سوییچ وضعیت (limit switch) استفاده می گردد و این دو سوییچ که عموما سوییچ های مغناطیسی هستند، وضعیت خود را از حرکت عملگر می گیرند. طبیعتا چنانچه هیچکدام از وضعیت ها توسط اپراتور دریافت نگردد.

فروش شیرهای صنعتی قطع و وصل

شیر گیر کرده است و باید رفع عیب گردد، در پروژه های ابزار دقیق، عملگرها از نوع نیوماتیک در نظر گرفته می شود و مکانیسم آنها پیستون می باشد، جهت قطع کردن خط هوای شیر On/Off (برای قرار گرفتن در حالت fail open یا fail close) از یک سولونویید (solenoid valve) در مسیر خط هوا استفاده می گردد. سولونویید با منبع تغذیه که از اتاق کنترل ارسال می شود همواره فعال (Energized) است و چنانچه ولتاژ از روی آن برداشته شود Fail شیر اتفاق خواهد افتاد.

مطالب مرتبط

گیج ویکا

گیج ویکا

گیج ویکا   تجهیز صنعت واردات و پخش انواع گیج فشار ویکا اصل آلمان مدل …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)