تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما

قیمت ترانسمیتر دما

فروش و واردات انواع ترانسمیتر دما (فیلد مونت – هد مونت – ریل مونت) با قیمت مناسب و ارسال سریع به سراسر کشور در فروشگاه ابزار دقیق تجهیز صنعت می باشد.
جهت کسب مشاوره رایگان و استعلام قیمت ترانسمیتر دما با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. 
تجهیز صنعت بهترین ارائه دهنده‌ی تجهیزات ابزار دقیق در کشور است. این فروشگاه بزرگ و مطمئن در جهت افزایش سطح کیفی صنایع در حوزه ابزاردقیق انواع ترانسمیتر را با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت به فروش می رساند. 
علاقه مندان عزیز می توانند برای مشاهده انواع گیج های فشار و استعلام قیمت ترانسمیتر دما به فروشگاه تجهیز صنعت مراجعه کرده. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب فروش ما در تماس باشند.

ترانسمیتر دما چیست؟

ترانسمیتر دما، ترکیبی از یک سنسور دما مثل ترموکوپل یا RTD و یک ترانسمیتر می باشد که در یک تجهیز قرار گرفته است.  سنسور دما، مهم ترین و اصلی ترین قسمت تشکیل دهنده ترانسمیتر دما می باشد. کار اندازه گیری دما را انجام داده که میتواند از نوع سنسور های مقاومتی یا RTD باشد یا از نوع سنسور های ترموکوپلی. سنسور اندازه گیری درجه را بر عهده خواهد داشت و آن را به ترانسمیتر جهت انتقال ارسال میکند. همچنین ترانسمیتر، سیگنال را تقویت کرده و به سیستم مانیتورینگ و یا اتاق کنترل انتقال می دهد.  

لینک های مفید: ترانسمیتر دما زیمنس

کاربرد ترانسمیتر دما

ترانسمیترهای دما یک ترموکوپل یا سیگنال RTD را به یک سیگنال خروجی با 20-4 میلی آمپر تبدیل کرده و راه حلی ایده آل برای بسیاری از کاربردهای اندازه گیری دمای از راه دور هستند. چراکه در صورت استفاده از سنسورهای ترموکوپلی خروجی سنسور یک سیگنال چند میلی ولتی میباشد که برای انتقال آن به سیستم کنترل باید از سیم ها و ترمینال های هم جنس نوع ترموکوپل استفاده شود که این موارد بسیار هزینه بر خواهند بود. 
و در صورت استفاده از سنسور مقاومت متغیر(RTD) سیگنال ایجاد شده از نوع مقاومتی خواهد بود که انتقال آن به سیستم کنترل توسط کابل با یک افت ولتاژ همراه خواهد بود که همه این ملاحظات باید در طراحی و انتخاب سنسور دمایی دیده شوند. 
بنابراین موارد گفته شده در بالا یک ترانسمیتر دمایی مناسب با سیگنال خروجی 4 تا 20 آمپر همه مسائل و مشکلاتی که بالا عنوان شد را حل خواهد کرد. ترانسمیترهای 20-4 میلی آمپری بر دیگر دستگاه های اندازه گیری دمایی متداول مزیت هایی دارند اما باید به منظور اجتناب از مشکلات “ground loop” با احتیاط انتخاب شوند.

چرا از ترانسمیتر دما استفاده می شود؟

در بسیاری از موارد دمای یک فرآیند از راه دور باید کنترل شود. دستگاه های سنجش دمایی متداول از جمله ترموکوپل ها و RTD ، سیگنال های خیلی کوچکی تولید می کنند. این سنسورها می توانند به یک ترانسمیتر دو سیم متصل شوند که به این ترتیب سیگنال کوچک تقویت و مناسب خواهد شد. 
زمانی که این سیگنال تا سطح قابل استفاده ای مناسب شد می تواند از طریق سیم مسی معمولی منتقل شود و برای تحریک تجهیزات دیگر از جمله مترها ، دیتالاگرها ، دستگاه های ثبت داده ، کامپیوترها یا کنترلرها استفاده شود.

لینک های مفید: ترانسمیتر فشار ABB

نحوه استفاده از تراسمیتر دما 

یک ترانسمیتر دما ، جریان را از یک منبع تغذیه DC از راه دور نسبت به ورودی سنسور خود می کشد. سیگنال واقعی به عنوان تغییری در جریان منبع تغذیه منتقل می شود. به طور خاص یک ترانسمیتر ورودی ترموکوپل حین اندازه گیری کمترین دمای فرآیند جریان 4 میلی آمپری را از منبع تغذیه DC می کشد . سپس با افزایش دما ، ترانسمیتر به طور متناسب جریان بیشتری می کشد تا اینکه به 20 میلی آمپر برسد. این سیگنال 20 میلی آمپر مربوط به بالاترین دمای حس شده توسط ترموکوپل است. مدار داخلی مربوط به مناسب سازی سیگنال ترانسمیتر ، محدوده دمایی را تعیین می کند که سیگنال جریان خروجی آن را نشان می دهد. 
از لحاظ فیزیکی تنها دو سیم مسی برای اتصال سیگنال خروجی ترانسمیتر دمایی در یک مدار سری با منبع تغذیه دور و تجهیزات فرآیند لازم است. این امکان زمانی که سیگنال و خط منبع تغذیه ترکیب شوند ، ایجاد می شود.( یک مدار عملکرد دوگانه ای را انجام می دهد.)

 انواع تمپرچر ترانسمیتر  

انواع ترانسمیتر بر اساس شیوه نصب، شامل موارد زیر می باشد:

ترانسمیتر دما استوانه ای هد مونت

تمپرچر ترانسمیتر های دمایی هدمونت بصورت یک مغزی کوچک داخل هوزینگ کلگی نصب میشوند و بصورت محلی سیگنال دریافتی از سنسور را دریافت کرده و به سیگنال جریانی 4 تا 20 میلی آمپر تبدیل میکنند.

ترانسمیتر دما ریل مونت

تمپرچر ترانسمیتر ریل مونت بصورت یک کارت میباشند و برای نصب طبق استاندارد DIN طراحی شده و در داخل تابلو نصب میشوند.

ترانسمیتر دما فیلد مونت

تمپرچر ترانسمیتر فیلدمونت بصورت یک مجموعه یکپارچه هستند که سنسور اندازه گیری دمایی، ترانسمیتر و نمایشگر را همزمان دارند و در خط لوله یا روی مخزن نصب میشوند.

مزایای ترانسمیتر دما 

ترانسمیترها مزایای متعددی نسبت به روش های متداول اندازه گیری دما دارند که عبارتند از :

  • به منظور عملکرد یک ترانسمیتر دو سیم در موقعیت دور ، برق AC لازم نیست. از آنجا که ترانسمیترها با یک سیگنال جریان خروجی با سطح پایین 4 تا 20 میلی آمپر برق رسانی می شوند ، هیچ نیروی اضافی نباید در مکان دور فراهم شود ، علاوه بر این سیگنال 24 ولت برق DC معمولی برای عملیات استاندارد در کارخانه ها که مقدار زیادی ابزار دقیق دارند ، لازم است .
  • نویز الکتریکی و تخریب سیگنال برای کاربران ترانسمیتر دو سیم مشکلی ندارند. هر نویزی که در جریان خروجی ظاهر شود معمولا توسط حالت رد معمول دستگاه دریافتی حذف می شود.
  • با استفاده از ترانسمیترها هزینه های مربوط به سیم کشی به طور قابل توجهی کاهش می یابد. سیگنال های ولتاژ پایین تولید شده توسط ترموکوپل ها زمانی که از هر فاصله قابل توجهی ارسال می شوند، تقریبا همیشه نیاز به استفاده از کابل محافظ دارند. نویز الکتریکی محیطی از رله های الکتریکی قوسی ، موتورها و خطوط برق AC به همراه این سیگنال هایی که بدون یک کابل محافظ منتقل می شوند می تواند باعث افزایش خرابی شود.

سیم مسی معمولی می تواند برای اتصال تمام تجهیزات مربوطه در یک سیستم ترانسمیتر دو سیم مورد استفاده قرار گیرد. 
سیگنال خروجی جریان 4 تا 20 میلی آمپر نسبتا به نویز الکتریکی محیطی ایمنی دارد و با انتقال از راه دور تخریب نمی شود. افزودن یک ترانسمیتر دما به یک سیستم ، مشکل فراهم کردن طولانی مدت از سیم پر هزینه و مقدار زیادی از محافظ را حذف می کند.

ویژگی های ترانسمیتر دما 

  • انتقال از طریق دو سیم امکان نصب از راه دور ترانسمیتر نزدیک سنسور را می دهد برای به حداقل رساندن اثرات نویز و تداخل سیگنال که به خروجی های سنسور سطح پایین حساس هستند.
  • یک محوطه فلزی ناهموار و مناسب برای نصب ، حفاظت از محیط زیست و اتصالات ورودی و خروجی ترمینال پیچ را ارائه می کند. این محوطه نصب شده ممکن است سطح یا مسیر رله ای استاندارد باشد.
  • بیشتر ترانسمیترهای دما با سیگنال ولتاژ تولید شده توسط ترموکوپل یا RTD ، خطی می شوند ، هر چند در حال حاضر مدل های جدیدی در دسترس هستند که با دمای واقعی خطی می شوند.
  • ترانسمیترهای دما سیگنال ترموکوپل یا RTD را به یک سیگنال خروجی با جریان 4 تا 20 میلی آمپر تبدیل می کنند. بعضی مدل ها به یک خروجی C 232 – RS تبدیل می کنند. ترانسمیترها با انتخاب سوئیچ برای چندین نوع ترموکوپل برای هر مدل و همچنین انتخاب ترموکوپل و RTD در یک مدل در دسترس هستند. ترانسمیترهای RTD یا ترموکوپل در هر دو مدل عایق بندی شده و غیر عایق بندی در دسترس هستند.

خرید ترانسمیتر دما

فروش انواع ترانسمیتر دما از تولید کنندگان مختلف (ویکا- پکنز و..) در تکنولوژی های مختلف گازی و بی متال با قیمت مناسب در فروشگاه ابزار دقیق تجهیز صنعت می باشد، جهت کسب مشاوره رایگان برای خرید و استعلام قیمت تمپرچر ترانسمیتر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

لینک های مفید و مرتبط:

ترانسمیتر دما روزمونت مدل 248

مطالب مرتبط

BUTONLU MANOMETRE VALFİ

شیر پوش باتن

این پوش باتون را قبل از مانومتر می بندند و هدف از این کار آن است که فشار به طور دائمی پشت مانومتر نباشد، پوش باتون یک دکمه دارد که با فشار دادن آن مسیر جریان سیال باز می شود،شیر پوش باتن، تجهیزصنعت نمایندگی فروش انواع لوازم جانبی گیج های فشار از قبیل پوش باتون،شیر سماوری،سیفون،شیرهای زیر مانومتر،دیافراگم سیل برنجی

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)