تامین کننده تجهیز صنعت

  • تلفن: 87700142-021
  • همراه / واتس آپ : 09374371848
  • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

شیر اطمینان هایسک

شیر اطمینان برنجی

تجهیز صنعت فروش انواع سفتی ولو و شیر اطمینان استیل و برنجی برند  هایستک تایوان و گوتزه آلمان 

شیر اطمینان استیل

شیر اطمینان برنجی  و استیل  هایسک از جمله ریلیف ولو های بسیار با کیفیت ساخت تایوان می باشد،این شیر اطمینان ها از سایز 1/2 تا  2 اینچ موجود می باشند و از جمله ارزان ترین شیر اطمینان های موجود در بازار می باشند،شیر اطمینان برند هایسک در دو مدل ساده و دسته دار موجود می باشند، که نمونه های دسته دار آن کمی گرانتر می باشد.

 

 

شیر اطمینان هایسک

شیر اطمینان چیست

اطلاعات فنی

 

نوع شیر: ساده (اهرم دار)

راه اندازی: دستی

جنس بدنه: برنجی _ استیل 

فنر: از جنس فولاد ضد زنگ STAINLESS STEEL 316 

نوع اتصال: دنده ای

حداکثر فشار کاری: 1 تا 20 بار 

محدوده دمای کاری: 45- تا 185 درجه سانتی گراد

مورد مصرف: آب و بخار

 

شیر اطمینان صنعتی

از تجهیزات ویژه ای که یک واحد را درمقابل افزایش ناگهانی فشار ایمن می سازد شیرهای اطمینان هستند، شیرهای اطمینان به عنوان وسیله ای مناسب جهت جلوگیری از ازدیاد فشار ناگهانی در موتورخانه ها ،کارخانه ها وبطور کلی انواع سایت ها های صنعتی وبرای انواع سیالات مختلف از قبیل گاز ، بخار، آب ویا هوای فشرده استفاده می گردند.

محدودیت فشار دراینگونه کاربردها معمولا ناشی از فشار قابل تحمل تجهیزات ، لوله هاودستگاهها ویا محصولات تولیدی وهمچنین مسائل مرتبط با حفظ ایمنی افراد می باشد که اصطلاحا به محدوده فشار کارکرد امن(safe operating limits for pressure)ویا SOL/P معروف است.

نحوه باز شدن شیرهای اطمینان ومشخصات کاری انها ارتباط مستقیم با نحوه طراحی قطعات داخلی شیر دارد،در اغلب موارد این طراحی بگونه ای انجام می گیرد که پس از شروع بازشدن شیر اطمینان در اثر ازدیاد فشار ، در اثر خاصیت (POP Action) این عمل به سرعت تشدید شده تا زمانی که شیر کاملا باز گردد.

 

اصطلاحات کاربردی در مورد شیرهای اطمینان

set point

تنظیم مناسب نقطه عملکرد وباز شدن سفتی ولو ، اولا بدلایل ایمنی وثانیا به منظور اطمینان از کارکرد شیر  با حداقل صدا وهمچنین ممانعت از صدمه به شیرضروری می باشد.

این نقطه نباید بیشتر از SOL/P یا (محدوده فشار کارکرد ایمن تجهیزات) باشد واز طرفی تنظیم فشار آزاد سازی شیر اطمینان روی فشار کمتر از SOL/P هیچ مزیتی به همراه نخواهد داشت و تنها باعث افزایش احتمالی دفعات باز شدن شیر اطمینان و فرسوده شدن آن خواهدگشت.
میزان تغییرات احتمالی در فشار سیستم به عنوان پارامتر دیگری است که باید در فشار تنظیم شیر اطمینان در نظر گرفته شود تا از بازشدن بی مورد شیر جلوگیری بعمل آید.درصورت نادیده انگاشتن این مورد ، شیر اطمینان دربسیاری از موارد در حالت نزدیک به بسته کار خواهد نمودکه به این پدیده Simmeringگفته می شود.

قیمت شیر اطمینان

این حالت در نتیجه نزدیک بودن بیش از اندازه فشار سیستم به نقطه تنظیم روی میدهد وعلاوه بر  ایجاد سروصدا ومسائل  جانبی ، باعث ایجاد صدمه به قسمت های داخلی شیر ودرنتیجه نشت دائمی آن خواهد شد.

 

Over pressure

فشاری است که سفتی ولو  در وضعیت کاملا باز قرار می گیرد وحداکثر ظرفیت تخلیه خود را دارا می باشد،واضح است که این فشار بالاتر از فشار نقطه تنظیم Set pressure می باشد ومقدار ان با توجه به کاربردها واستانداردهای مختلف ، متفاوت می باشد.

استاندارد  BS 5500این مقدار اختلاف فشار را درمورد سیستمھای بخار وگاز برابر حداکثر ده درصد فشار تنظیمی شیر اطمینان در نظر می گیرد.

 

Blowdown

مقدار اختلاف فشار پائین تر از نقطه تنظیم سفتی ولو  است که جهت بسته شدن کامل ومحکم سفتی ولو  پس از باز شدن وسپس برگشت سیستم به فشار عادی مورد احتیاج می باشد ،میزان Blowdown نیز طبق استاندارد مذکور حداکثر حدود % 10 می باشد.

 

مطالب مرتبط

منیفولد 3 راهه

منیفولد 3 راهه

شیر منیفولد سه راهه در تجهیزات اندازه گیری اختلاف فشار (گیج و ترنسمیتر) جهت نصب و جداسازی دستگاه اندازه گیر از تجهیزی به نام منیفلد 3 راهه استفاده می گردد، دستگاه منیفولد سه راهه دارای 3 شیر سوزنی (manifold) شکل می باشد. 

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)