تجهیز صنعت با همکاری مجموعه آهن یک

 • تلفن: 49016-021
 • همراه / تلگرام : 09129378493
 • فکس: 42693049
 • ايميل: sales@ahan1.com

لوله استیل

تجهیز صنعت نمایندگی فروش انواع لوله استنلس استیل 316 – 201 –  316L – 304  در  grade رده های 10، 20 ،40 ، 80 از سایز 1/2 اینچ تا 48 اینچ  لوله  مانسمان لوله درزدار  تیوب استیل لیست قیمت و جدول وزنی لوله استیل چینی تایوانی اروپایی ژاپنی و …

لوله استیل ................. 1400/9/20
به علت نوسان بازار برای اطلاع از قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید
شرح کالاسایز اینچردهقیمت هر کیلو گرم تومان
لوله استیل 3041/210 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3043/410 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 304110 و 40 تماس بگیرید
لوله استیل 3041-1/410 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3041-1/210 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 304210 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3042-1/210 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 304310 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 304410 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 304510 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 304610 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 304810 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3041010 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3041210 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3041410 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3161/210 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3163/410 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 316110 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3161-1/410 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3161-1/210 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 316210 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3162-1/210 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 316310 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 316410 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 316510 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 316610 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 316810 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3161010 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3161210 و 40تماس بگیرید
لوله استیل 3161410 و 40تماس بگیرید
لوله استیل صنایع غذایی
1400/9/21
به علت نوسان بازار برای اطلاع از قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید.
شرح کالاسایزقیمت هر کیلو (تومان)
لوله استیل صنایع غذایی16تماس بگیرید
لوله استیل صنایع غذایی25تماس بگیرید
لوله استیل صنایع غذایی38تماس بگیرید
لوله استیل صنایع غذایی51تماس بگیرید
لوله استیل صنایع غذایی63تماس بگیرید
لوله استیل صنایع غذایی102تماس بگیرید

لوله استیل چیست؟

آلیاژی که پایه آن از آهن است و کمتر از ۲% کربن دارد استیل یا فولاد نامیده میشود. بسته به نوع و مقدار دیگر عناصر موجود در آن خواص مکانیکی نظیر سختی و شکل پذیری مشخص می شود، افزایش مقدار کربن سبب افزایش سختی و مقاومت می شود اما مقدار شکل پذیری آن کاسته می شود.

فولاد کربنی و آلیاژی چیست؟

فولادها به دو دسته ساده کربنی و آلیاژی دسته بندی می شوند.در فولادهای ساده کربنی به جز کربن و بعضی عناصر معمول(مثل سیلیسیم و منگنز و گوگرد و فسفر)عنصر دیگری وجود ندارد.

دسته بندی فولاد های ساده کربنی به شکل جدول روبرو است: با افزودن برخی عناصر به آهن آلیاژهایی تولید می شود که خواص بسیار عالی دارند. به عنوان مثال با افزودن کروم به آهن استیل ضد زنگ یا استینلس استیل به دست می آید که در برابر خوردگی های مختلف مقاومت بالایی دارد.

می توانید با کلیک کردن بر روی لوله مانیسمان  و  لوله اسپیرال مشخصات و قیمت این محصولات را مشاهده نمایید.

لوله استیل 4

چه چیز باعث می شود استینلس استیل ضد زنگ باشد؟

استیل وقتی ضد زنگ است که حداقل۱۰٫۵% کروم داشته باشد. کروم پس از ترکیب با اکسیژن هوا اکسید کروم تشکیل می دهد که لایه ایروی استینلس استیل تشکیل می دهد.

این لایه دیده نمی شود ولی باعث می شود ارتباط بین هوا و فلز از بین رفته و استیل سالم بماند.مقدار بیشتر کروم و نیز برخی دیگر از عناصر موجود در آلیاژ شبیه نیکل و مولیبدن این لایه را تقویت کرده و خاصیت ضد زنگ بودن استینلس استیل را افزایش می دهد.

تفاوت استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ چیست؟

استیل ۳۰۴ حاوی ۱۸% کروم و ۸% نیکل است در صورتی که استیل ۳۱۶ دارای ۱۶% کروم ۱۰% نیکل و ۲% مولیبدن است. مولیبدن برای کمک به مقاومت در برابر خوردگی در برابر کلراید(مثل آب دریا)ه آن اضافه می شود.

آیا استینلس استیل ها جذب آهنربا می شوند؟

استینلس استیل های سری ۳۰۰ که دارای نیکل هستند جذب آهنربا نمی شوند در صورتی که سری ۴۰۰ که دارای نیکل نبوده وفقط کروم دارند جذب آهنربا می شوند.

حرف بعد از نام استینلس استیل نشانه چیست؟

حرف مخفف کلمه بوده بیانگر آن است که مقدار کربن آلیاژ به کمتر از۰٫۰۳% کاهش پیدا کرده است. این مقدار کم کربن باعث می شود بعد از عملیات جوشکاری همچنان لایه اکسیدمحافظتی روی سطح حضور داشته باشد.

آیا استینلس استیل قابل بازیافت است؟

استینلس استیل ۱۰۰% قابل بازیافت است.استیل ضایعاتی ذوب شده و دوباره قالب گیری می شود. بین ۶۵ تا ۸۰ درصد از تولیداستینلس استیل به روش بازیافت ضایعات صورت می گیرد.

آیا استینلس استیل می تواند در دماهای بسیار بالا یا پایین کار کند؟

بله استینلس استیل مقاومت بسیار خوبی در برابر دماهای بسیار بالا(تا ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد) و بسیار پایین(تا ۲۰۰- درجه سانتی گراد)دارد.

نام گذاری های استیل ها(۳۰۴ و ۳۱۶ و….) توسط چه کسی صورت گرفته است؟

انجمن آهن و فولاد آمریکا برای اولین بار اقدام به دسته بندی و نام گذاری استینلس استیل ها نمود و مشخصات فیزیکی و شیمیایی و نیز دستورالعمل تولید آنها را عرضه نمود.

تولید و استفاده از لوله های استیل

یک لوله استیل ، یک لوله استوانه ای ساخته شده از استیل است و محصول مورد استفاده در صنعت فولاد می باشد. مصرف اولیه لوله های استیل در حمل ونقل محصولات از جمله نفت ، گاز و آب در فواصل طولانی است.

لوازم خانگی معمولی مانند یخچال ها و همچنین سیستم های گرمایشی و لوله کشی خانه ها از لوله های استیل استفاده می کنند. لوله های استیل در انواع اندازه ها عرضه شده و همچنین می توانند برای نیازهای ساختاری مانند ریل های دستی مورد استفاده قرار گیرند.

لوله های استیل به یکی از دو روش تولید می شوند که در نتیجه تولیدات بدون درز یا درز دار می باشد.

لوله بدون درز یا مانیسمان

این لوله ها از شمش گرد جامدی ساخته می شوند که برای اولین بار گرم شده سپس اکسترود شده و تحت کشش و نورد قرار می گیرند و در نتیجه یک لوله توخالی حاصل می شود.

این فرآیند ، لوله بدون درز صاف و یکنواختی بدون هیچ گونه اتصالات قابل مشاهده را تولید می کند، این محصول گران تر از لوله درز دار یا جوشی است اما همچنین قابل اطمینان تر است و می تواند منجر به محصولاتی با استحکام و یکپارچگی بیشتر شود.

لوله درز دار یا جوشی

این لوله ها از ورقه های فولادی ساخته می شوند که رول می شوند.  سپس در امتداد اتصالات رول شده جوشکاری می شوند. این فرآیند به محصولی منجر می شود که در سرتاسر اتصال جوش داده شده است.  این لوله ارزان تر از نوع اکسترود شده یا لوله مانیسمان است.

اما خواص فیزیکی مشابهی را نشان نمی دهد و عمدتا برای کاربردهای فشار پایین یا نیازهای کم بار مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد لوله های استیل

لوله های استیل چگونه استفاده می شوند؟

دو دسته عمده کاربردی برای لوله های استیل وجود دارد: استفاده ساختاری و استفاده در حمل و نقل. تمام لوله ها مطابق با قطر بیرونی خود سایز بندی می شوند در حالی که قطر داخلی بسته به ضخامت دیواره متفاوت است.

 • استفاده ساختاری

استفاده ساختاری از لوله های استیل می تواند در ساختمان سازی و ساخت و ساز باشد.

 • به عنوان عناصر پی های ساختمانی

لوله های استیل در ساختمان سازی به منظور ایجاد استحکام بیشتردر پی های ساختمانی در فرآیندی که Piling نامیده می شود ، مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله های استیل به قسمت های عمیق زمین هدایت می شوند.  پیش از اینکه پی به منظور ایجاد ثبات برای یک ساختمان بلند یا سازه ای که در آن زمین امن نیست ، قرار داده شود. Pile یک عنصر ساختمانی مهم پی عمیق است که در محل ساخت به بخش های عمیق زمین دریل یا هدایت می شود.

 • گارد ریل

همچنین گارد ریل ها از لوله های استیل ساخته می شوند و ویژگی های ایمنی ، زیبایی را برای مکان ها ایجاد می کنند.

 • استفاده در حمل و نقل

متداول ترین کاربرد لوله های استیل برای حمل و نقل محصولات است. همچنین این مواد برای نصب و راه اندازی طولانی مدت مناسب اند. به علت سختی و مقاومت در برابر شکست می توان آن را در زیر زمین دفن کرد. کاربردهای فشار پایین به لوله های استیل برای داشتن استحکام بالا نیاز ندارند چون در معرض تنش های قابل توجه نیستند در واقع لوله های این محصولات دارای ضخامت دیواره کمی بوده و برای تولید ارزان ترند.

برنامه های تخصصی تر مانند لوله های مورد استفاده در صنعت نفت و گاز به مشخصات دقیق تری نیاز دارند. ماهیت خطرناک محصولاتی که حمل می شوند ، خاصیت استحکام بالا و بنابراین ضخامت دیواره بالاتری را طلب می کند که با هزینه های بالاتر آن مرتبط است.

نحوه مشخص کردن لوله های استیل

چگونه لوله های استیل شناخته می شوند؟

در مورد نحوه مشخص کردن لوله های استیل و مشخصات دقیق لوله بر اساس این مشخصات ممکن است سردرگمی وجود داشته باشد. ASTM یا انجمن آمریکایی برای آزمایش و مواد به همراه ASME یا انجمن آمریکایی مهندسان مکانیک و API  یا موسسه نفت آمریکا برخی سازمان های ارجاعی برای مشخصات لوله ها هستند.

ویژگی های لوله های استیل

این ویژگی ها را می توان به 3 گروه اصلی تقسیم کرد:

 • اندازه لوله استیل

اندازه لوله به عنوان “اندازه نامی لوله  ” یا NPS شناخته می شود. منشا شماره های NPS برای لوله های کوچک تر با منشا آن برای لوله های با قطر بزرگ تر متفاوت است. با این حال تمام لوله های با یک شماره NPS خاص دارای همان قطر خارجی یا بیرونی اند.

قطر داخلی بسته به ضخامت دیواره فلز متفاوت خواهد بود. دلیل این امر این است که بدون توجه به ضخامت دیواره ، supports ساختاری یکسانی می تواند برای تمام لوله های با یک شماره NPS خاص مورد استفاده قرار گیرد.

 • Schedules

Schedules لوله استیل ، شیوه ای برای توصیف ضخامت دیواره لوله است. این یک پارامتر ضروری است چون مستقیما به استحکام لوله و پایداری برای کاربردهای خاص مرتبط است.

Schedule لوله یک عدد بدون بعد است و بر اساس فرمول طراحی برای ضخامت دیواره ، فشار مشخص طراحی و تنش مجاز ، محاسبه می شود. هنگامی که عدد schedule افزایش می یابد ، ضخامت دیواره لوله افزایش می یابد. بنابراین عدد Schedule لوله ، قطر داخلی را تعریف می کند.

 •  وزن لوله

وزن لوله می تواند بر اساس NPS که قطر بیرونی را تعریف می کند و Schedule که ضخامت دیواره را مشخص می کند ، محاسبه شود.

جهت کسب اطلاعات یشتر به ویکی پدیا مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

قیمت و خرید فلنج رزوه ای

فلنج رزوه ای

فلنج رزوه ای یا Threaded Flange یک نوع فلنج است که برای اتصال لوله‌ها و …

جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 87700142-021 ( 30 خط ویژه ) یا شماره موبایل 09374371848 تماس بگیرید
تماس فوری (مشاوره و خرید)