تجهیز صنعت با همکاری مجموعه فولاد اکسین اتحاد

  • تلفن: 02149016
  • همراه: 09129378493
  • فکس: 42693049
  • ايميل:sales@ahan1.com

لوله استیل

لوله استیل – Stainless Steel Pipe

تجهیز صنعت نمایندگی فروش انواع لوله استنلس استیل 316 – 201 –  316L – 304  در  grade رده های 10، 20 ،40 ، 80 از سایز 1/2 اینچ تا 48 اینچ  لوله استیل مانسمان لوله استیل درزدار  تیوب استیل لیست قیمت و جدول وزنی لوله استیل چینی تایوانی اروپایی ژاپنی

 

 

لوله استیل
به علت نوسان بازار برای اطلاع از قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید

شرح کالاسایز اینچقیمت هر کیلو گرم تومان
لوله استیل 304 رده 10 و 401/2تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 403/4تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 401تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 401-1/4تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 401-1/2تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 402تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 402-1/2تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 403تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 404تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 405تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 406تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 801/2تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 803/4تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 801تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 801-1/4تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 801-1/2تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 802تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 802-1/2تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 803تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 804تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 805تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 806تماس بگیرید
لوله استیل 3161/2تماس بگیرید
لوله استیل 3163/4تماس بگیرید
لوله استیل 3161تماس بگیرید
لوله استیل 3161-1/4تماس بگیرید
لوله استیل 3161-1/2تماس بگیرید
لوله استیل 3162تماس بگیرید
لوله استیل 3162-1/2تماس بگیرید
لوله استیل 3163تماس بگیرید
لوله استیل 3164تماس بگیرید
لوله استیل 3165تماس بگیرید
لوله استیل 3166تماس بگیرید

 استیل

آلیاژی که پایه آن از آهن است و کمتر از ۲% کربن دارد استیل یا فولاد نامیده میشود. بسته به نوع و مقدار دیگر عناصر موجود در آن خواص مکانیکی نظیر سختی و شکل پذیری مشخص می شود. افزایش مقدار کربن سبب افزایش سختی و مقاومت می شود اما مقدار شکل پذیری آن کاسته می شود.

فولادهای ساده کربنیو آلیاژی چیست

فولادها به دو دسته ساده کربنی و آلیاژی دسته بندی می شوند.در فولادهای ساده کربنی به جز کربن و بعضی عناصر معمول(مثل سیلیسیم و منگنز و گوگرد و فسفر)عنصر دیگری وجود ندارد.دسته بندی فولادهای ساده کربنی به شکل جدول روبرو است: با افزودن برخی عناصر به آهن آلیاژهایی تولید می شود که خواص بسیار عالی دارند.به عنوان مثال با افزودن کروم به آهن استیل ضد زنگ یا استینلس استیل به دست می آید که در برابر خوردگی های مختلف مقاومت بالایی دارد.

چه چیز باعث می شود استینلس استیل ضد زنگ باشد

استیل وقتی ضد زنگ است که حداقل۱۰٫۵% کروم داشته باشد.کروم پس از ترکیب با اکسیژن هوا اکسید کروم تشکیل می دهد که لایه ایروی استینلس استیل تشکیل می دهد.این لایه دیده نمی شود ولی باعث می شود ارتباط بین هوا و فلز از بین رفته و استیل سالم بماند.مقدار بیشتر کروم و نیز برخی دیگر از عناصر موجود در آلیاژ شبیه نیکل و مولیبدن این لایه را تقویت کرده و خاصیت ضد زنگ بودن استینلس استیل را افزایش می دهد.

فرق استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ چیست

استیل ۳۰۴ حاوی ۱۸% کروم و ۸% نیکل است در صورتی که استیل ۳۱۶ دارای ۱۶% کروم ۱۰% نیکل و ۲% مولیبدن است.مولیبدن برای کمک به مقاومت در برابر خوردگی در برابر کلراید(مثل آب دریا)ه آن اضافه می شود.

آیا استینلس استیل ها جذب آهنربا می شوند

استینلس استیل های سری ۳۰۰ که دارای نیکل هستند جذب آهنربا نمی شوند در صورتی که سری ۴۰۰ که دارای نیکل نبودهوفقط کروم دارند جذب آهنربا می شوند. حرف بعد از نام استینلس استیل (مثل۳۱۶)نشانه چیست؟ حرف مخفف کلمه بوده بیانگر آن است که مقدار کربن آلیاژ به کمتر از۰٫۰۳% کاهش پیدا کرده است.این مقدار کم کربن باعث می شود بعد از عملیات جوشکاری همچنان لایه اکسیدمحافظتی روی سطح حضور داشته باشد.

آیا استینلس استیل قابل بازیافت است

استینلس استیل ۱۰۰% قابل بازیافت است.استیل ضایعاتی ذوب شده و دوباره قالب گیری می شود.بین ۶۵ تا ۸۰ درصد از تولیداستینلس استیل به روش بازیافت ضایعات صورت می گیرد. آیا استینلس استیل می تواند در دماهای بسیار بالا یا پایین کار کند؟ بله استینلس استیل مقاومت بسیار خوبی در برابر دماهای بسیار بالا(تا ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد) و بسیار پایین(تا ۲۰۰- درجه سانتی گراد)دارد. نام گذاری های استیل ها(۳۰۴ و ۳۱۶ و….) توسط چه کسی صورت گرفته است؟ انجمن آهن و فولاد آمریکا برای اولین بار اقدام به دسته بندی و نام گذاری استینلس استیل ها نمود و مشخصات فیزیکی و شیمیایی و نیز دستورالعمل تولید آنها را عرضه نمود.

 

Steel Pipes

لوله های استیل

 

تولید و استفاده از لوله های استیل

یک لوله استیل ، یک لوله استوانه ای ساخته شده از استیل است و محصول مورد استفاده در صنعت فولاد می باشد. مصرف اولیه لوله های استیل در حمل ونقل محصولات از جمله نفت ، گاز و آب در فواصل طولانی است. لوازم خانگی معمولی مانند یخچال ها و همچنین سیستم های گرمایشی و لوله کشی خانه ها از لوله های استیل استفاده می کنند. لوله های استیل در انواع اندازه ها عرضه شده و همچنین می توانند برای نیازهای ساختاری مانند ریل های دستی مورد استفاده قرار گیرند. لوله های استیل به یکی از دو روش تولید می شوند که در نتیجه تولیدات بدون درز یا درز دار می باشد.

لوله بدون درز یا مانیسمان از شمش گرد جامدی ساخته می شوند که برای اولین بار گرم شده سپس اکسترود شده و تحت کشش و نورد قرار می گیرند و در نتیجه یک لوله توخالی حاصل می شود. این فرآیند ، لوله بدون درز صاف و یکنواختی بدون هیچ گونه اتصالات قابل مشاهده را تولید می کند. این محصول گران تر از لوله درز دار یا جوشی است اما همچنین قابل اطمینان تر است و می تواند منجر به محصولاتی با استحکام و یکپارچگی بیشتر شود.

لوله درز دار یا جوشی از ورقه های فولادی ساخته می شوند که رول می شوند سپس در امتداد اتصالات رول شده جوشکاری می شوند. این فرآیند به محصولی منجر می شود که در سرتاسر اتصال جوش داده شده است. این لوله ارزان تر از نوع اکسترود شده یا لوله مانیسمان است اما خواص فیزیکی مشابهی را نشان نمی دهد و عمدتا برای کاربردهای فشار پایین یا نیازهای کم بار مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله های استیل چگونه استفاده می شوند؟

دو دسته عمده کاربردی برای لوله های استیل وجود دارد: استفاده ساختاری و استفاده در حمل و نقل. تمام لوله ها مطابق با قطر بیرونی خود سایز بندی می شوند در حالی که قطر داخلی بسته به ضخامت دیواره متفاوت است.

استفاده ساختاری

استفاده ساختاری از لوله های استیل می تواند در ساختمان سازی و ساخت و ساز باشد.

  • به عنوان عناصر پی های ساختمانی

لوله های استیل در ساختمان سازی به منظور ایجاد استحکام بیشتردر پی های ساختمانی در فرآیندی که Piling نامیده می شود ، مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله های استیل به قسمت های عمیق زمین هدایت می شوند پیش از اینکه پی به منظور ایجاد ثبات برای یک ساختمان بلند یا سازه ای که در آن زمین امن نیست ، قرار داده شود.  Pile یک عنصر ساختمانی مهم پی عمیق است که در محل ساخت به بخش های عمیق زمین دریل یا هدایت می شود.

  • گارد ریل

همچنین گارد ریل ها از لوله های استیل ساخته می شوند و ویژگی های ایمنی ، زیبایی را برای مکان ها ایجاد می کنند.

استفاده در حمل و نقل

متداول ترین کاربرد لوله های استیل برای حمل و نقل محصولات است. همچنین این مواد برای نصب و راه اندازی طولانی مدت مناسب اند. به علت سختی و مقاومت در برابر شکست می توان آن را در زیر زمین دفن کرد. کاربردهای فشار پایین به لوله های استیل برای داشتن استحکام بالا نیاز ندارند چون در معرض تنش های قابل توجه نیستند در واقع لوله های این محصولات دارای ضخامت دیواره کمی بوده و برای تولید ارزان ترند. برنامه های تخصصی تر مانند لوله های مورد استفاده در صنعت نفت و گاز به مشخصات دقیق تری نیاز دارند. ماهیت خطرناک محصولاتی که حمل می شوند ، خاصیت استحکام بالا و بنابراین ضخامت دیواره بالاتری را طلب می کند که با هزینه های بالاتر آن مرتبط است.

چگونه لوله های استیل شناخته می شوند

در مورد نحوه مشخص کردن لوله های استیل و مشخصات دقیق لوله بر اساس این مشخصات ممکن است سردرگمی وجود داشته باشد. ASTM یا انجمن آمریکایی برای آزمایش و مواد به همراه ASME یا انجمن آمریکایی مهندسان مکانیک و API  یا موسسه نفت آمریکا برخی سازمان های ارجاعی برای مشخصات لوله ها هستند. این ویژگی ها را می توان به 3 گروه اصلی تقسیم کرد:

1. اندازه لوله استیل 

اندازه لوله به عنوان “اندازه نامی لوله  ” یا NPS شناخته می شود. منشا شماره های NPS برای لوله های کوچک تر با منشا آن برای لوله های با قطر بزرگ تر متفاوت است. با این حال تمام لوله های با یک شماره NPS خاص دارای همان قطر خارجی یا بیرونی اند. قطر داخلی بسته به ضخامت دیواره فلز متفاوت خواهد بود. دلیل این امر این است که بدون توجه به ضخامت دیواره ، supports ساختاری یکسانی می تواند برای تمام لوله های با یک شماره NPS خاص مورد استفاده قرار گیرد.

2. Schedules

Schedules لوله استیل ، شیوه ای برای توصیف ضخامت دیواره لوله است. این یک پارامتر ضروری است چون مستقیما به استحکام لوله و پایداری برای کاربردهای خاص مرتبط است. Schedule لوله یک عدد بدون بعد است و بر اساس فرمول طراحی برای ضخامت دیواره ، فشار مشخص طراحی و تنش مجاز ، محاسبه می شود. هنگامی که عدد schedule افزایش می یابد ، ضخامت دیواره لوله افزایش می یابد. بنابراین عدد Schedule لوله ، قطر داخلی را تعریف می کند.

3. وزن لوله  

وزن لوله می تواند بر اساس NPS که قطر بیرونی را تعریف می کند و Schedule که ضخامت دیواره را مشخص می کند ، محاسبه شود.

 

 

فیلم آموزش ساخت لوله استیل:

 

لینک های مرتبط 

لوله گالوانیزه / فلومتر  / لوله مانیسمان  / لوله فولادی  /  لوله ساختمانی / لوله سیاه / لوله گازی / لوله آلومینیوم / لوله گوشتدار / لوله استیل دکوراتیو / لوله مسی / لوله جدار چاه / لوله اسپیرال / لوله آتشخوار / لوله آلیاژی / لوله گالوانیزه / لوله مانیسمان / لوله داربست / قیمت لوله / لوله / لوله استیل / جدول ورن لوله / محاسبه گر وزن لوله / تبدیل واحد آنلاین / جدول تبدیل واحدها / جدول اشتال/

 

Call Now Button