ترانسمیتر یوکوگاوا

ترانسمیتر یوکوگاوا (Yokogawa Transmitters)

فروشگاه ابزار دقیق تجهیز صنعت تامین تجهیزات صنایع نفت ،گاز و پتروشیمی تامین انواع ترانسمیتر یوکوگاوا و غیره همچنین فروش انواع  مدل های ترانسمیترهای اختلاف فشار یوکوگاوا و ترانسمیتر فشار رزمونت و ترانسمیتر فشار ویکا را  در کمترین زمان با مناسب ترین قیمت بر عهده دارد.

ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJA110A، ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJX110A، ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJA130A، ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJA110A-F.

قیمت و خرید ترانسمیتر یوکوگاوا

لول ترانسمیتر یوکوگاوا

ترانسمیتر فشار ترانسمیتر یوکوگاوا از جمله تجهیزات پرکاربرد ابزار دقیق جهت کنترل فرایندهای صنعتی می باشد.

اغلب برای اندازه گیری فشار گاز یا مایع به کار می رود. محل نصب ترانسمیترها روی لوله ها و مخازن در سراسر محوطه در نقاط اندازه گیری می باشد.

در مجموع ترانسمیترها از سه قسمت اصلی تقویت کننده ، مبدل (ترانسدیوسر) و سنسور می باشند.

ترانسمیتر فشار هم در کنترل فشار و نمایش مقدارهای فشار به کار می رود هم به عنوان ترانسمیتر مقادیر سطح مایعات در مخازن کاربرد دارد.

در مدل های دیفرانسیلی (ترانسمیتر اختلاف فشار) در مانیتورینگ و کنترل به کار میروند.

این تجهیزات اگر در نوع مدل های قلمی باشند دارای قیمت ارزان هستند.

ترانسمیتر فشار برای اندازه گیری دقیق فشار مکانیزم های متفاوتی را به کار می برد که در اکثر مدل ها از نوع استرین گیج در المان سنسور ترانسمیتر استفاده می شود.

نکته دیگر دقت وسایل می باشد که درترانسمیترهای آزمایشگاهی دقیق و یا پیشرفته تا بیست و پنج صدم درصد و یا بالاتر و در مدلهای عادی و معمولی تا نیم درصد می باشد.

معرفی شرکت یوکوگاوا

یوکوگاوا شرکت هلدینگ مهندسی برق و فناوری اطلاعات ژاپنی است، که در زمینه تولید تجهیزات الکتریکی، نرم‌افزارها و دستگاه‌های آزمایش ابزار الکترونیکی، تجهیزات خودکارسازی، ابزارهای اندازه‌گیری، سیستم‌های اسکادا، کنترل‌گرهای منطقی برنامه‌پذیر، سیستم‌های کنترل و سامانه‌های کنترل توزیع‌شده فعالیت می‌کند. یکی از محصولات پرکاربرد این شرکت در ایران، ترانسمیترهای آن می‌باشد.

سال 1917 : در ابتدا محصولات اندازه گیری را در ژاپن تولید و به فروش رساند.

سال 1920 : در این سال به عنوان شرکت الکتریک Yokogawa ثبت شد.

در سال 1933 : شروع تحقیقات و همچنین تولید تجهیزات ابزار دقیق هواپیما و کنترلر های فلو (Flow meter)، فشار (Pressure) و دما (Temperature)در این سال به تحقق پیوست.

سال 1948 : سهام شرکت Yokogawa به عرضه عمومی رسید، سال 1950 : به عنوان اولین شرکت ژاپنی در زمینه برق توسعه یافت.

در سال 1955 : قرارداد همکاری تجهیزات ابزاردقیق صنعتی را با شرکت Foxboro امضا کرد، سال 1957 : دفتر فروش تجهیزات شرکت Yokogawa در امریکای شمالی تاسیس گردید.

سال 1964 : تمام عیار به بازار تولید آنالایزرهای صنعتی وارد گردید، سال 1969 : تولید و گسترش محصولات فلومتر های ورتکس (Vortex Flow meter) را آغاز نمود.

ترانسمیتر یوکوگاوا

تاریخچه  شرکت یوکوگاوا

سال 1974 : دفتر فروش اروپایی شرکت Yokogawa تاسیس گردید.

همچنین کارخانه تولید محصولات شرکت نیز در سنگاپور نیز افتتاح گردید، سال 1975 : در این سال تجهیز Centum به عنوان اولین سیستم کنترل DCS در جهان تولید گردید.

در سال 1983 : تشکیل شرکت  Yokogawa  Hokushin از طریق ادغام با شرکت الکتریک هوکوشین،  سال 1986 : به منظور ایجاد بیشتر هویت سازمانی اسم شرکت به شرکت یوکوگاوا الکتریک تغییر یافت همچنین نماد تجاری YEW  برای شرکت انتخاب گردید.

سال 1988 :  تجهیزات ابزار دقیق Yokogawa فرکانس بالا در این سال آماده عرضه و سال 1990 : دفتر خاورمیانه شرکت Yokogawa در کشور بحرین افتتاح گردید.

سال 1996 : اسکنر کانفوکال (Confocal Scanner) منتشر گردید و همچنین به بازارهای بیوتکنولوژی ورود شد، سال 2002 : 100 درصد از سهام شرکت آندو الکتریک را به دست آورد.

در سال 2005 : در این سال موسسه بین المللی یوکوگاوا الکتریک را در سنگاپور به منظور نظارت بر بازار جهانی اتوماسیون صنعتی تاسیس گردید.

در سال 2008 : به بازار پشتیبان کشف مواد مخدر با استفاده از سیستم آزمایش زیستی پیوست.

سال 2011 : طرح کسب درآمد میان مدت تکامل 2015 را اعلام نمود، سال 2013 : شرکت خدمات راه حل های صنایع مختلف به منظور مدیریت فروش، مهندسی و خدمات پس از فروش برای حوزه اتوماسیون صنعتی ژاپن شکل گرفت.

سال 2015 : طرح تجارت کسب و کار میان مدت 2017 اعلام گردید، ترانسمیترها یکی از تجهیزات مهم سیستم اتوماسیون صنعتی می باشند که اطلاعاتی نظیر اختلاف فشار ، میزان حرارت و … را به صورت سیگنال به یک مرکز کنترل ارسال می کنند.

تاریخچه شرکت یوکوگاوا

انواع ترانسمیتر یوکوگاوا

 • ترانسمیتر فشار به همراه نمایشگر
 • ترانسمیتر فشار مخصوص محیط های انفجاری
 • ترانسمیتر فشار تفاضلی
 • ترانسمیتر فشار هوشمند
 • ترانسمیتر فشار پایین
 • ترانسمیتر فشار صنعتی
 • ترانسمیتر فشار قلمی

هم چنین دسته ای از پرشرهای ترانسمیتر موجود هستند که برای اندازه گرفتن شکل پویای تغییرات سریع طراحی می شوند.
مثالی که می توان از کاربرد این نوع ترانسمیتر های فشار بیان کرد اندازه گرفتن فشار احتراق سیلندر موتور و یا گاز توربین است.

در انتخاب تراسمیتر های فشار بایستی نکات زیر را در نظر داشت:

 • منفی یا مثبت بودن فشار
 • دقت وسیله
 • مطلق یا نسبی بودن فشار
 • محدوده اندازه گیری
 • نوع خروجی لازم
 • نوع خورندگی ماده

ساختار داخلی ترانسمیتر فشار

 • مانومتر

دستگاه بسیار ساده ای است که برای اندازه گیری فشار مورد استفاده قرار می گیرد .

مانومتر یک تیوب پر از مایع می باشد که با اعمال یک فشار گاز ، ارتفاع مایع درون آن به تناسب تغییر می کند . به همین دلیل است که اغلب اوقات فشار را در واحدهایی از ارتفاع مایع اندازه گیری می کنند .

در واقع مانومتر اساسا یک دستگاه اندازه گیری فشار تفاضلی می باشد که با تغییر مکان ارتفاع ستون مایع ، اختلاف بین دو فشار را نشان می دهد.

 • المان های فشار نوع مکانیکی

المان های سنجش فشار نوع مکانیکی عبارتند از : بیلوز ، دیافراگم و لوله بوردون . هر یک از این المان ها ، فشار سیال را به نیرو تبدیل می کند . اگر المان های مذکور مهار نشده و آزاد باشند ، به دلیل خواص ارتجاعی ذاتی آن ها متناسب با فشار اعمالی یک حرکت ایجاد می شود.

بیلوز یک آکاردئون می باشد که افزایش فشار درون آن باعث دراز شدن آن می شود.

ساختار داخلی ترانسمیتر فشار

گیج فشار دیافراگمی

دیافراگم یک صفحه نازک است که تحت فشار سیال به طرف خارج خمیده می شود.

خیلی از دیافراگم ها از فلز و برخی از دیافراگم ها را از موادی با استحکام کم می سازند به طوری که اثر فنری آنها ناچیز و قابل اغماض است .

لوله بوردون از یک آلیاژ فلزی فنر مانند ساخت که به شکل یک دایره به داخل خمیده  است.

بر اثر یک فشار داخلی ، لوله بوردون سعی می کند که راست و به شکل اصلی و قبل از خمیده شدن خود در زمان ساخت درآید.

در اکثر ترانسمیترهای فشار از یک دیافراگم به عنوان المان سنجش فشار استفاده می شود .

 • المان های فشار نوع الکتریکی

برای تبدیل فشار سیال به یک سیگنال الکتریکی تکنولوژی های مختلفی وجود دارد.

این تکنولوژی ها مبنا و اصول ساخت ترانسمیتر های فشار الکتریکی می باشند .

 • 2-1 : سنسورهای Piezo resistive
 • 2-2 : سنسورهای خازنی تفاضلی
 • 3-2 : سنسورهای المان رزونانس
 • ترانسمیترهای فشار تفاضلی : (Differential Pressure Transmitters)

یکی از رایج ترین و مفیدترین دستگاه های اندازه گیری فشار در صنعت ،ترانسمیتر فشار تفاضلی می باشد .

ترانسمیتر یوکوگاوا این دستگاه اختلاف فشار بین دو پورت ورودی را حس  و سیگنال نشان دهنده آن اختلاف فشار را نسبت به رینج کالیبره  در خروجی خود ظاهر می کند .

رفتار  و ساختمان ترانسمیتر DP

ترانسمیتر های فشار تفاضلی ای که برای کاربردهای اندازه گیری صنعتی ساخته شده اند معمولا متشکل از یک بدنه قوی ساخته شده از فولاد آهنگری شده می باشند که المان سنجش در آن قرار گرفته و در بالا دارای یک محفظه می باشند که اجزاء مکانیکی و یا الکتریکی لازم برای ترجمه فشار اندازه گیری شده به یک سیگنال استاندارد ابزار دقیق را در خود جای داده است .

در همه این ترانسمیتر های فشار تفاضلی المان سنجش فشار در نیمه پایینی دستگاه قرار گرفته (ساخته شده از فولاد آهنگری شده ) در حالی که مدارات الکترونیکی در نیمه بالایی دستگاه (ساختار رنگی ، گرد ، آلومینیوم ریخته گری ) قرار داده شده اند .

صرف نظر از سازنده یا مدل ، هر ترانسمیتر فشار تفاضلی (DP) دارای دو پورت فشار برای حس کردن فشارهای سیال فرآیند می باشد . رایج ترین المان سنجش استفاده شده در ترانسمیترهای DP  دیافراگم می باشد .

یک طرف این دیافراگم فشار سیال فرآیند را از پورت High دریافت می کند ، در حالی که طرف دیگر دیافراگم ، فشار سیال فرآیند را از پورت Low می گیرد .

هر گونه اختلاف فشار بین دو پورت سبب می شود که دیافراگم از موقعیت ایستای خود (وسط) خارج شده و خمیده شود، سپس این خمیدگی به واسطه تکنولوژی های مختلف و بسته به سازنده و مدل ترانسمیتر به یک سیگنال خروجی ترجمه می شود .

رفتار و ساختمان ترانسمیتر DP

کاربرد ترانسمیتر DP

از ترکیب دو پورت فشار تفاضلی یک ترانسمیتر DP ساخته می شود ، که یک دستگاه اندازه گیری فشار بسیار تطبیق پذیر و چند منظوره می باشد .

این دستگاه ممکن است برای اندازه گیری اختلاف فشار ، فشار مثبت (فشار گیج یا فشار نسبی) ، فشار منفی (خلا) و حتی فشار مطلق تنها با اتصال پورت های بخش High و Low با روش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد .

در همه کاربردهای ترانسمیتر DP برای اتصال پورت های سنجش فشار ترانسمیتر به نقاط پروسه به یک سری وسایل نیاز است . برای این منظور تیوب های پلاستیکی و فلزی به خوبی کار می کنند .

جهت مشاهده وب سایت یوکوگاوا نمایید.

مطالب مرتبط

فلنج عایق

فلنج عایق

کیت عایقی فلنج جهت عایق نمودن خطوط لوله در برابر جریان های ناگهانی و عدم انتقال آن به طرف دیگر فلنج ساخته شده و در سه تیپ سری E،F،D و با توجه به نوع فلنج مورد استفاده شده انتخاب می گردد. 

جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 87700142-021 ( 30 خط ویژه ) یا شماره موبایل 09374371848 تماس بگیرید
تماس فوری(مشاوره و خرید)