ساخت ترموول

تجهیز صنعت طراحی ، مشاوره و ساخت انواع ترموول  thermowell  فلنجی ، رزوه ای ( غلاف ترموکوپل) از متریال استیل و …….

قیمت و خرید ساخت ترموول

تعریف ترموول

تقریبا تمام اندازه گیری های دقیق دما زمانی صورت می پذیرد که سنسور دما در ارتباط مستقیم با جریان فرآیند باشد. این جریان فرآیندی می تواند خورنده و یا فرسایشی بوده و باعث تخریب سریع سنسور بدون پوشش گردد،یک راه معمول برای جلوگیری از این مساله استفاده از ترموول می باشد.  ترموول یک تیوب توخالیست که اغلب مخروطی شکل بوده ، در مسیر جریان قرار گرفته و از سنسور دما محافظت می کند.بدلیل اینکه ترموول درون جریان غوطه ور است پس با جریان فرآیند هم دماست.

دما یکی از آیتم های مهم برای عملکرد ایمن و صحیح در فرآیند های شیمیایی و صنعتی می باشد. زیرا حتی یک خطای کوچک در اندازه گیری ،می تواند باعث بروز خسارات جبران ناپذیری گردد.

زمانی که  ترموول Thermowell نصب شد، پروب غوطه وری که شامل سنسور دماست از بیرون ،داخل ترموول قرار می گیرد بطوری که کاملا با انتهای Thermowell در تماس باشد. بدلیل اینکه Thermowell بطور کامل در جریان غوطه ور است ،دمای جریان را بطور کامل با سنسور منتقل می نماید. ترموول همچنین می تواند بر روی بدنه جانبی تانکها نیز نصب گردد.

نصب و ساخت ترموول 

آنچه که در ادامه گفته خواهد شد راهنمایی هایی کلی و نکاتی در خصوص نصب ترموول و (ساخت ترموول) می باشد:

اجزا و مواد سازنده ترموول ها

مواد سازنده: مواد سازنده ترموولها بایستی یا از جنسی باشند که با خواص جریان فرآیندی از تمام جوانب بخصوص از لحاظ خوردگی و خواص (مقاومت) مکانیکی همخوانی داشته باشد. فشار و دمای کاری که می بایستی ترموول در آن قرار گیرد می بایستی مورد توجه قرار گیرد.

موادی که بطور معمول در ساخت Thermowellبکار می رود عبارت است از،رده های مختلف از استنلس استیل، کروم-مولیبدم استیل، سیلیکون برونز، مونل، نیمل، تیتانیوم و….

عدم انتخاب درست جنس و شكل آنها باعث ايجاد اندازه گيري نادرست يا تخريب ترموول مي شود كه خود ممكن است باعث وقوع حوادث جبران ناپذيري شود. از اين رو استاندارد ASME-PTC 19.3 براي اطمينان از دوام ترموولها در شرايط سخت فرآيندهاي پيچيده شيميايي، ارائه شده است. همچنين در انتخاب ترموولها شرايط و استانداردهاي طراحي پايپينگ سايت نيز بايد مد نظر قرارگيرد.

ترموولها به صورت عمومي از ماشينكاري يك قطاع گرد فلزي يكپارچه (Round Bar Stock) ساخته مي شوند و يك سر آن براي اتصال به پايپينگ پلنت به يكي از شكلهاي ترموول جوشي، ترموول رزوه ايي يا ترموول فلنجي آماده مي شود.

اين در حالي است كه تيوبهاي محافظ لزوما ماشينكاري نمي شوند و به روشهاي ديگر نيز امكان ساخت آنها وجود دارد. براي دماهاي بسيا بالا از موادي همچون سراميك يا سيليكون كاربايد براي ساخت Thermowell و تيوب محافظ استفاده مي شود.

اتصال ترموول به مخازن

ترموول ها به ۳ طریق به بدنه ی مخزن متصل میشوند:

۱- رزوه ای: در مواردی که فشار خیلی بالایی نداشته باشیم از این نوع اتصال استفاده می شود.

۲-  فلنجی: در فشارهای بالا از این نوع اتصال استفاده می شود. جنس این اتصال معمولا فولادی بوده و در مواد خورنده استقامت بالایی دارد.

۳-  اتصال جوشی: در این حالت Thermowell به دیواره مخزن جوش می شود این در حالتی است که فشار سیستم بسیار بالا باشد و حتی استفاده از اتصال فلنجی نیز پاسخگو نباشد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر به ویکی پدیا مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

ترانسمیتر دما یوکوگاوا

ترانسمیتر دما یوکوگاوا

ترانسمیتر دما یوکوگاوا از ترکیب دو واژه TRANSFER+METER گرفته شده است، یعنی تجهیزی که بتواند یک کمیت فیزیکی را اندازه گیری کرده(METERING)وآن را به مکانی دورتر مثل اتاق کنترل انتقالTRANSFER دهد. 

جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 87700142-021 ( 30 خط ویژه ) یا شماره موبایل 09374371848 تماس بگیرید
تماس فوری(مشاوره و خرید)