سنسور فشار بی دی سنسور

حسگر یا سنسور فشار بی دی سنسورز (BD SENSORS) نوعی از سنسورهای فشار هستند که برای اندازه گیری و کنترل فشار سیالات مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از حسگر ها و سنسور فشار بی دی سنسورز به تنهایی قابل استفاده‌اند و برای خواندن آنها احتیاجی به وسایل جانبی دیگری ندارند. این سنسورها ساخت شرکت آلمانی بی دی سنسور هستند و یکی از با کیفیت ترین و قابل اعتمادترین سنسورهای فشار مورد استفاده در صنایع فرآیندی می باشند.

بی دی سنسور

انواع سنسور فشار بی دی سنسور

محصولات شرکت بی دی سنسور برای اندازه گیری فشار و سطح مایعات در صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، صنایع غذایی، ماشین سازی و … کاربرد دارد. به طور کلی محصولات بی دی سنسور به شرح زیر می باشد:

 • گیج فشار دیجیتالی
 • ترانسمیتر فشار آنالوگ
 • ترانسمیتر فشار دیجیتال
 • ترانسمیتر اختلاف فشار
 • سوئیچ فشار الکترونیکی
 • لوازم جانبی (باکس ترمینال پلاستیکی و آلومینیومی)

گیج فشار دیجیتالی

گیج های فشار دیجیتالی بی دی سنسور برای اندازه گیری فشار در محدوده 0 تا 100 میلی بار یا 0 تا 600 بار ساخته می شوند. با تنوع اتصالات مکانیکی و الکتریکی نسل جدیدی از گیج های فشار دیجیتالی را برای کاربردهای مختلف ارائه می دهند. متریال سنسور اندازه گیری از استنلس استیل یا سرامیک می باشد. در این گیج ها ماژول صفحه نمایش به طور دائم در حال چرخش است به همبن دلیل حتی در مکان هایی که نصب غیر عادی است خوانایی واضحی دارد.

گیج فشار مدلDM01

یکی از انواع گیج های بی دی سنسور می باشد که برای اندازه گیری فشار  سیال (آب و گاز) به کار می رود. محدوده اندازه گیری فشار از 0 تا 100 میلی بار تا 0 تا 400بار و دقت اندازه گیری 0.05 است. متریال بدنه و دیافراگم ترانسمیتر از استنلس استیل 316L (فولاد ضد زنگ) می باشد.

این سنسور می تواند فشار و دما را به صورت خطی یا دورانی تحلیل و آنالیز کند. نوع اتصال رزوه ای به صورت “G1/2” ، G1/4 و “1/4 NPT می باشد.

ترانسمیتر فشار آنالوگ

ترانسمیتر فشار دیجیتال یکی از پرکاربردترین تجهیزات ابزار دقیق می باشند که برای اندازه گیری و کنترل فشار سیالات مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع ترانسمیتر ها پس از دریافت سیگنال ضعیفی از سمت المنت اندازه گیری، آن را به سیگنال جریانی 4 تا 20 میلی آمپر تبدیل و به سیستم کنترل ارسال می کنند. 

ترانسمیتر های فشار بی دی سنسور، بر اساس تکنولوژی های مختلف، سنسور و متریال بدنه از قبیل استنلس استیل (فولاد ضد زنگ) یا پلاستیک در انواع مختلفی ساخته می شوند. این ترانسمیترها برای تمام سیالات صنعتی مایع و گاز مورد استفاده قرار می گیرند هم چنین به دلیل تنوع در اتصالات الکتریکی و مکانیکی، برای هر نوع کاربردی مناسب می باشند. در ادامه به معرفی دو مدل از ترانسمیترهای فشار بی دی سنسور خواهیم پرداخت.

انواع سنسور فشار بی دی سنسور

1.ترانسمیتر فشار مدل DMP 331 pi

این مدل از ترانسمیترهای فشار دیافراگمی مناسب برای سیالات ویسکوز،سوخت، روغن و آب می باشند و در صنایع گوناگونی نظیر صنایع غذایی، دارویی، آزمایشگاه ها و … به کار می روند. این ترانسمیترها در شرایط خلاء مقاوم هستند و متریال بدنه و المنت اندازه گیری (دیافراگم) استنلس استیل 316L می باشد، همچنین در برخی موارد با توجه به نوع سیال میتوان از متریال Hastelloy برای ساخت دیافراگم استفاده کرد. دقت اندازه گیری آنها 0.1 % F.S می باشد.

این ترانسمیترها، قابلیت اندازه گیری فشار از 0 تا 400 میلی بار یا از 0 تا 40 بار دارند. محدوده دمایی آنها از 40- تا 125+ درجه سانتی گراد است ولی با استفاده از یک المنت خنک کننده میتوان این مقدار را تا 300+ درجه سانتی گراد افزایش داد. زمان پاسخ گویی در سیگنال خروجی 2 سیمه 5 میلی ثانیه و در سیگنال خروجی سه سیمه 25 میلی ثانیه است.

2.ترانسمیتر فشار مدل DMP 320

ترانسمیترهای فشار مدل DMP 320، برای اندازه گیری فشار دقیق و بسیار سریع در صنایع انرژی، مکانیک و …به کار میرود. این ترانسمیترها برای انواع سیالات گاز و مایع مانند آب، روغن و سوخت استفاده می شوند. رنج اندازه گیری فشار در این مدل ترانسمیتر از 0 تا 100 میلی بار یا 0 تا 600 بار و دقت اندازه گیری آن F.S %0.1 می باشد. 

بدنه و دیافراگم ترانسمیتر از متریال استنلس استیل 316L ساخته می شود و نوع اتصال به صورت رزوه ای یا پیچی G1/2″ ،G1/4″ ،1/4″ NPT،1/2″ NPT است. این ترانسمیترها در دماهای بالا عملکرد مناسب و در کل پایداری بالایی دارند.

این مدل ترانسمیترها به علت زمان پاسخ گویی بسیار کوتاه (کمتر مساوی 0.5 میلی ثانیه) در صنایع کاربرد گسترده ای دارند. همچنین سنسور فشار DMP 320 انحرافات مختلف مانند هیسترزیس، خطای غیر خطی و دما را جبران می کند.

ترانسمیتر فشار آنالوگ

ترانسمیتر فشار دیجیتال

در کنار ترانسمیترهای فشار آنالوگ و سوئیچ های فشار که  از چندین سال قبل  طراحی و تولید می شدند، ترانسمیترهای دارای سیگنال دیجیتال نیز کاربرد زیادی در صنایع دارند. این ترانسمیترها سیگنال 0 و 1 به سیستم کنترل ارسال می کنند. بی دی سنسورز BD SENSORS، گسترده ترین طیف تجهیزات اندازه گیری فشار را در جهان دارد. به عنوان مثال دو مدل از ترانسمیترهای فشار دیجیتالی عبارتند از:

1.ترانسمیتر فشار مدل DCT 531i

این مدل از ترانسمیترهای فشار دیجیتالی دقت بالا و عملکرد حرارتی مناسبی دارند به همین خاطر در صنایع نفت وگاز، انرژی ، پتروشیمی و… کاربرد دارند. قابلیت اندازه گیری فشار سیالات گاز و مایع (روغن و سوخت) را در محدوده 0 تا 100 میلی بار یا 0 تا 400 بار دارد.  همچنین برای اندازه گیری فشار دقیق در تست های نشتی و خط انتقال مناسب می باشند.

از ویژگی های این مدل ترانسمیترها میتوان به قابلیت تنظیم مجدد و پایداری بالای آنها اشاره کرد. دقت اندازه گیری ترانسمیترهای دیجیتالی مدل DCT 531i در فشار بیشتر از 0.25 بار، کمتر از 0.1 و در فشارهای کمتر از 0.25 بار،کمتر از 0.25 است. 

متریال بدنه و دیافراگم از استنلس اسیتل 316L می باشد و در انواع اتصالات مکانیکی و الکتریکی تولید می شوند.

سیگنال خروجی (فشار یا دما) به صورت دیجیتال RS485 mit Modbus RTU است.

2.ترانسمیتر فشار دیجیتال مدل DCT 532

ترانسمیترهای فشار مدل DCT 532، برای اندازه گیری فشار سیالات مختلف مایع و گاز مورد استفاده قرار می گیرند و از متریال استنلس استیل 316L ساخته می شوند. سیگنال خروجی آنها به صورت دیجیتال و دارای دقت اندازه گیری 0.25 است. رنج فشار 0 تا 100 میلی بار یا 0 تا 400 بار است.

محدوده ی دمای محیطی این ترانسمیترها از 25- تا 85+ درجه سانتی گراد می باشد.

ترانسمیتر اختلاف فشار

ترانسمیتر های اختلاف فشار بی دی سنسور، برای نظارت بر کانال های تهویه، فیلترها، فن ها در نواحی HVAC و اندازه گیری سطح در مخازن تحت فشار سر بسته  مورد استفاده قرار می گیرند. محدوده اندازه گیری اختلاف فشار 0 تا 1 میلی بار و 0 تا 70 بار می باشد و برای اندازه گیری اختلاف فشار در تمامی سیالات از قبیل مایع و گاز مناسب می باشند.

ترانسمیتر اختلاف فشار مدل DPT200

این مدل ترانسمیترها برای اندازه گیری سطح مخازن بسته،نظارت بر پمپ و فیلتر در صنایع شیمیای، نفت و گاز، انرژی، غذایی و غیره کاربرد دارند. دقت اندازه گیری آن 0.075  و متریال بدنه از آلومینیوم کست و متریال دیافراگم از استنلس استیل است. اختلاف فشار قابل اندازه گیری از 1 میلی بار تا 20 بار می باشد و سیگنال خروجی 4 تا 20 میلی آمپر توسط پروتکل ارتباطی از نوع HART به سیستم کنترل ارسال می شود.

 در ترانسمیترهای اختلاف فشار مدل DPT200 حداکثر فشار استاتیک 400 بار است و بدون نمایشگر می باشند.

سوئیچ الکترونیکی فشار

سوئیچ های الکترونیکی بی دی سنسورز برای اندازه گیری و کنترل فشار در محدوده (0 تا 6 میلی بار، 0 تا 2200 بار) و دارای چهار کنتاکت می باشند. در واقع پس از رسیدن به فشار مورد نظر یا تنظیم شده، سیگنال خروجی ON/OFF را به پمپ یا شیر ارسال می کنند. این محصولات بی دی سنسورز می توانند همراه نمایشگر باشند. به دلیل مدیریت ساده و قابلیت های نرم افزاری متنوع (نقاط سوئیچ، هیسترزیس با قابلیت تنظیم، عملکرد تاخیری، حداقل و حداکثر مقدار نمایشگر، سیگنال خروجی آنالوگ مقیاس پذیر و …) سوئیچ های سری DS 200 / DS 400 به عنوان سوئیچ فشار هوشمند برای صنایع فرایندی، ماشین آلات و کارخانه ها به کار می روند.

سوئیچ های فشار بی دی سنسورز بدون نمایشگر، در کاربردهای هیدرولیکی و پنوماتیکی برای کنترل و نظارت بر فشار از طریق سیگنال خروجی (قطع یا وصل) به کار می روند. محدوده کنترل فشار از 0 تا 1 بار و از 0 تا 400 میلی بار می باشد. در ادامه به بررسی سوئیچ فشار بی دی سنسورز مدل DS400 می پردازیم.

سوئیچ فشار مدل DS400

این مدل از سوئیچ های بی دی سنسورز ترکیبی از یک سوئیچ فشار هوشمند و نمایشگر دیجیتال می باشند. همچنین از متریال استنلس استیل (فولاد ضد زنگ) ساخته می شود. محدوده اندازه گیری در آنها از فشار (0 تا 100 میلی بار، 0 تا 600 بار) و ماژول نمایشگر قابل تنظیم  و چرخش می باشد.

سوئیچ های فشار DS400 با دقت اندازه گیری 0.35 در صنایع بهداشتی، محیط زیست، تهویه مطبوع، کارخانه ها و … مورد استفاده قرار می گیرند.

این سوئیچ ها برای سیلات مایع نظیر آب، روغن و سوخت مورد استفاده قرار می گیرند.

سوئیچ الکترونیکی فشار

پراب سطح، غرق در آب (submersible probes)

این سنسورها بر اساس فشار هیدرو استاتیکی عمل می کنند و برای اندازه گیری سطوح مایع و فاضلاب به کار می روند. با اندازه گیری فشار سیال مقدار سطح مشخص می شود. این پرابها  در متریال بدنه و سایزهای مختلف موجود هستند و به راحتی تعمیر و نگهداری میشوند زیرا قابلیت جداشدن از کابل را دارند. به عنوان مثال چند مدل از پرابها بر اساس متریال عبارتند از:

 • همراه سنسور استنلس استیلLMP 308 | LMP 808 
 • همراه سنسور سرامیک LMK 358 | LMK 808 | LMK 858

برخی از پرابهای شناور دارای محافظ در مقابل فشار مازاد، سنسور دما و پروتکل ارتباطی HART  می باشند.

می توانید با کلیک کردن بر روی انواع ترنسمیترهای دما مشخصات سایر محصولات را مشاهده نمایید.

کاربرد سنسور فشار بی دی سنسور

سنسورهای فشار بی دی سنسور  برای اندازه گیری فشارهای کاری مختلف ساخته می شوند. ترانسمیتر فشار بی دی سنسور از نوع دیافراگمی می باشد و برای کاربرد در صنایع غذایی و دارویی ایده آل است.

از کاربردهای دیگر این سنسور می توان به اندازه گیری فشار در سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک، تست تجهیزات، کنترل پمپ و کمپرسور و اندازه گیری سطح مایعات اشاره کرد.

معرفی شرکت بی دی سنسور

شرکت آلمانی بی دی سنسورز(BD SENSORS)، از ابتدای تاسیس خود در زمینه تکنولوژی سنجش فشار و اندازه گیری سطوح هیدرواستاتیک به صورت تخصصی فعالیت دارد. این شرکت دارای بیش از 300 پرسنل و چهار کارخانه در کشورهای آلمان، روسیه و چین می باشد.

تکنولوژی بالای سنسورهای فشار به کار رفته شده و دستیابی هوشمند به عوامل تولید به بی دی سنسورز کمک کرده است تا ابزار سنجشی برای مصرف کنندگان فراهم آورد که یک راه حل ایده آل باشد. در بی دی سنسورز اساسی ترین نکته انتخاب طرحها و مواد اولیه و با کیفیت و نوآوری در قطعات سنسورها می باشد. پیش از آن که سنسورها در ترانسمیترهای فشار و یا سطح قرار بگیرند، قابلیت اطمینان، دوام و کارآیی آنها تحت آزمایشات وسیعی مورد تایید قرار می گیرند.

پارامترهای مهم در خرید بی دی سنسور

راهنمایی جهت انتخاب سنسور فشار متناسب با نوع کاربرد و شرایط محیطی همواره یکی از اساسی ترین نیاز های صنایع مختلف می باشد. نکاتی که در انتخاب بی دی سنسور تاثیرگدار هستند عبارتند از:

 • نوع سیال
 • دقت اندازه گیری
 • واحد فشار
 • محدوده اندازه گیری فشار (nominal pressure)
 • زمان پاسخ گویی (Response Time)
 • سایز و نوع اتصال سنسور(رزوه ای، فلنجی و …)
 • استاندارد های طراحی
 • متریال بدنه و سنسور فشار
 • شرایط محیطی
 • نوع سیگنال خروجی (جریانی – ولتاژی یا دیجیتالی ) 

فروش بی دی سنسور

تجهیز صنعت یکی از بهنرین تامین کنندگان تجهیزات ابزار دقیق و سیستم پایپینگ می باشد.

فروش انواع سنسورهای فشار از برند های معتبر بازار ( بی دی سنسور -روزمونت – فیشر – اندرس هاورز و..) با قیمت مناسب و ارسال سریع به سراسر کشور را در فروشگاه ابزار دقیق تجهیز صنعت میتوانید مشاهده نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و استعلام قیمت انواع سنسورهای فشار شرکت بی دی سنسور با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

فلنج عایق

فلنج عایق

کیت عایقی فلنج جهت عایق نمودن خطوط لوله در برابر جریان های ناگهانی و عدم انتقال آن به طرف دیگر فلنج ساخته شده و در سه تیپ سری E،F،D و با توجه به نوع فلنج مورد استفاده شده انتخاب می گردد. 

فهرست
جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 87700142-021 ( 30 خط ویژه ) یا شماره موبایل 09374371848 تماس بگیرید
تماس فوری(مشاوره و خرید)