تامین کننده تجهیز صنعت

 • تلفن: 87700142-021
 • همراه / واتس آپ : 09374371848
 • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

لول سوئیچ مغناطیسی

لول سوئیچ مغناطیسی (Magnetic Level Switch)

لول سوئیچ مغناطیسی (Magnetic Level Switch) ،یکی از پرکاربردترین تجهیزات ابزار دقیق برای اندازه گیری ارتفاع و سطح سیالات مختلف می باشد.

قیمت و خرید لول سوئیچ مغناطیسی

این مدل از لول سوئیچ ها در طیف گسترده ای از صنایع نظیر صنایع غذایی، نفت وگاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب کاربرد دارند. به عنوان مثال شناورهای کولر آبی منازل نوعی لول سوئیچ هستند. این تجهیز را با توجه به شرایط مخزن و نوع کاربری میتوان کنار (Horizontal) یا روی مخزن (Top mounted) نصب کرد. لول سوئیچ ها باید به گونه ای انتخاب شوند که متناسب با نوع سیال و شرایط کاری باشند تا خطای اندازه گیری را به حداقل برسانند و به درستی مقدار سطح را اندازه گیری کند.

عملکرد لول سوئیچ مغناطیسی

لول سوئیچ های مغناطیسی از نوع شناوری که روی مخزن نصب می شوند، مناسب برای آب و سیالات با ویسکوزیته پایین می باشند. اگر سطح سیال به محل قرار گیری فلوتر (شناور) برسد، موجب تغییر وضعیت سوئیچ خواهد شد. در واقع با تغییر سطح سیال گوی نصب شده روی راد لول سوئیچ به طرف بالا و پایین حرکت می کند و با تغییر وضعیت کنتاکت سوئیچ الکتریکی تحریک می شود و فرمان قطع و وصل برای شیر یا پمپ صادر می کند. تغییر حالت کنتاکت به عنوان یک سیگنال وضعیت به اتاق کنترل ارسال خواهد شد. میزان جریان در این حالت در مدار حدود 2 تا 10 آمپر می تواند متغیر باشد.

سوئیچ هایی که در شرایط حفاظت حالت های low استفاده می شوند به صورت normally open هستند. سوئیچ هایی که در شرایط حفاظت حالت های high استفاده می شوند به صورت normally close وایرینگ می گردند تا در این حالات بتوان قطعی مدار (wire break) را تشخیص داد.

عملکرد لول سوئیچ مغناطیسی

ساختار لول سوئیچ مغناطیسی

این لول سوئیچ ها شامل یک شناور و یک عنصر مغناطیسی داخلی است که روی محور خود بالا و پایین می رود. 

 لول سوئیچ ها عمدتا از متریال استیل ساخته می شوند. اما هنگامی که دمای فرایندی بالا باشد از استنلس استیل (ضد زنگ) برای ساخت آنها استفاده می شود. این نکته باید در نظر گرفته شود که لول سوئیچ حتما چگالی کمتری نسبت به سیال داخل مخزن داشته باشد. لول سوییچ ها باید کاملا بدون منفذ (Hermitically seal) طراحی شوند.

این تجهیزات برای اندازه گیری سطح سیالات تمیزی که هدایت الکتریکی دارند مورد استفاده قرار می گیرند و نباید برای سیالاتی که ذرات فلزی دارد از آنها استفاده کرد، زیرا این ذرات می توانند در فعالیت مغناطیسی سوئیچ ها تداخل ایجاد کنند و در نهایت به لول سوئیچ خسارت وارد کنند.

اهمیت استفاده از لول سوئیچ های مغناطیسی

لول سوئیچ ها تقریبا شبیه لول گیج ها هستند با این تفاوت که بدون نیاز به حضور اپراتور، میزان سطح سیال درون مخزن را اندازه گیری می کنند و هنگامی که سطح مخزن از یک مقدار مشخصی کمتر یا بیشتر شود آلارم یا هشدار می دهد.

اگر به هر دلیلی سطح سیال از مقدار تعیین شده بیشتر و سیال سر ریز شود، با توجه به نوع و خواص سیال ممکن است صدمات جبران ناپذیری به محیط و افراد حاضر وارد شود. علاوه بر این کاهش سطح سیال نیز می تواند عواقبی در پی داشته باشد. بنابراین استفاده از لول سوئیچ برای کنترل سطح سیال در صنایع الزامی می باشد.

ساختار لول سوئیچ مغناطیسی

عوامل تاثیر گذار بر قیمت لول سوئیچ های مغناطیسی

عوامل زیادی بر قیمت لول سوئیچ های مغناظیسی تاثیر دارند. به عنوان مثال قیمت سنسوری که با استیل 304 ساخته میشود با سنسور از جنس 316،متفاوت خواهد بود. در ادامه یکسری از عوامل موثر به قیمت آنها ذکر شده است:

 • متریال فلوتر لول سوئیچ 
 • تعداد نقاط سوئیچ
 • طول سنسور
 • ضدانفجاری بودن 
 • برند مورد نظر

قیمت لول سوئیچ های مغناطیسی

پارامترهای مهم خرید لول سوئیچ های مغناطیسی

لول سوئیچ ها از جمله ابزارهای پرکاربرد برای اندازه گیری سطح در صنایع می باشند. در انتخاب لول سوئیچ مناسب پارامترهای زیادی نقش دارند. نکات کلی در انتخاب یک تکنولوژی برای اندازه گیری سطح باید بر اساس مولفه های زیر باشد:

 • چگالی و ویسکوزیته سیال
 • شرایط محیطی مانند دما
 • دما و فشار فرایندی
 • متریال با توجه به نوع سیال
 • دقت اندازه گیری
 • رسانایی فرآیند و ثابت دی الکتریک
 • نوع نصب

فروش لول سوئیچ مغناطیسی

فروش انواع ابزار دقیق ( انواع لول سوئیچ و…) از برند های معتبر بازار و روز دنیا (روزمونت – فیشر – اندرس هاورز و..) با قیمت مناسب و ارسال سریع به سراسر کشور در فروشگاه ابزار دقیق تجهیز صنعت را می توانید مشاهده نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای خرید و استعلام قیمت انواع ابزار دقیق با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

مولتی متر

مولتی متر

مولتی متر (Multimeter) مولتی متر (Multimeter) یک دستگاه اندازه گیری است که قابلیت اندازه گیری …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)