تامین کننده تجهیز صنعت

 • تلفن: 87700142-021
 • همراه / واتس آپ : 09374371848
 • ايميل: tajhizsanat88@gmail.com

لول سوئیچ

تجهیز صنعت تامین کننده انواع لول سوئیچ آلتراسونیک، فلو سوئیچ، دیاپازونی،لرزشی،دیافراگمی،شناور،پره ای،راداری  با برندهای اندرس هازر ، کرونه ، یوکوگاوا،رزمونت، همچنین تامین تجهیزات صنایع نفت ،گاز و پتروشیمی واردات و تامین انواع لول سوئیچ‌ ها را نیز بر عهده دارد.

لول سوئیچ

لول سوئیچ چیست؟

به طور کلی سوئیچ های سطح (لول سوئیچ) و پرشر سوئیچ دستگاه هایی هستند که در مخازن مختلف به کار می روند.

کار اصلی آنها سنجش ارتفاع مایعات یا محتوای مخازن و کنترل آن به واسطه قطع و وصل کردن جریان ورودی و خروجی مواد به محیط مخزن می باشد.

کاربرد سوئیچ سطح

سوئیچ های سطح متنوعی با توجه به نیاز مصرف کننده تولید می شوند از جمله :

 • ارتعاشی
 • نوری
 • شناوری
 • خازنی
 • تشعشعی
 • پاروی چرخان
 • رسانایی

نحوه عملکرد لول سوئیچ

عمل سوئیچینگ On/Of معمولا برای شروع به کار ، توقف و آلارم استفاده می شود. از این روش به همراه تجهیزات اندازه گیری ، پیوسته برای حفاظت از سیستم فرآیندی استفاده می شود.

لول سوئیچ از نوع شناوری وسیله ای برای تعیین سطح مایع در مخزن است که در آن تغییر سطح مایع ، موجب حرکت شناور داخل محفظه دستگاه می شود، به طور کلی سیستم کار تمام سوئیچ های سطح شناوری به هم شباهت دارد که شامل یک جسم شناور می باشند که چگالی آن از سیال مورد استفاده در سیستم کمتر است.

معمولا این شناور به لوله ای متصل است و به بالا رفتن شناور، جلوی ورود سیال به مخزن را می بندد. اما وقتی سطح سیال در مخزن پایین می آید ، جسم شناور بر اثر وزن خود پایین رفته و سیال وارد می شود. به این ترتیب می توان فرمان های On/Of را به مدارهای الکتریکی ارسال و تجهیزات مختلف را کنترل نمود.

انواع لول سوئیچ

سوئیچ های سطح در انواع بسیاری وجود دارند:

 • سوئیچ سطح از نوع شناور مغناطیسی

یکی از متداول ترین سوئیچ های سطح ، لول سوئیچ از نوع شناور مغناطیسی است، این سوئیچ سطح برای تشخیص حضور و عدم وجود مایعات در طیف گسترده ای از کاربردها و صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه عملکرد سوئیچ سطح شناور مغناطیسی

چگونه لول سوئیچ از نوع شناور مغناطیسی کار می کند ؟

این نوع لول سوئیچ از اصول شناوری و مغناطیس برای تشخیص حضور یا عدم وجود یک مایع موجود در نوع خاصی از مخزن استفاده می کند، نام سوئیچ شناور مغناطیسی بسیار توصیفی است. این سوئیچ سطح شامل یک شناور با یک عنصر مغناطیسی داخلی است که شناور خواهد شد و روی محور خود بالا و پایین می رود.

شناور به طور خاص برای کار با وزن مخصوص سیال (دانسیته) ساخته می شود که با اندازه شناور (حجم) و وزن تعیین می شود. ساقه یا لوله ، توخالی است و شامل یک عنصر سوئیچ الکتریکی  است که توسط میدان مغناطیسی اعمال شده کار می کند.

در یک موقعیت تعریف شده از نظر کاربر به عنوان مثال یک فاصله مشخص یا از اتصال فرآیند لول سوئیچ یا انتهای ساقه قرار داده می شود. حرکت شناور مغناطیسی شامل بالا و پایین رفتن شناور توسط کلیپس های نگهدارنده است، سوئیچ الکتریکی به آهنربای درون شناور پاسخ می دهد.

سوئیپ-های-سطح-1

در واقع اصول عملکرد این نوع لول سوئیچ به این صورت است که وقتی سطح مایع بالا می آید ، شناور به سمت بالا (موقعیت Up در شکل بالا) متمایل می شود.

به این ترتیب آهنربای متصل شده به انتهای بدنه ، سوئیچ الکتریکی یا Reed Switch درون ساقه را تحریک می کند. نمونه ای از این سوئیچ های سطح در شکل زیر آمده است.

سوئیپ-های-سطح-2

 

 • چه موقع این سوئیچ های سطح شناوری از نوع مغناطیسی مناسب است ؟

از دیدگاه کاربردی این نوع سوئیچ های سطح برای استفاده با مایعات نسبتا تمیزی که وزن مخصوص آنها بزرگتر از 0.5 ، دمای عملیاتی زیر 392 درجه فارنهایت ( ) و جایی که نصب بالا مورد نیاز است ، بسیار مناسب هستند.

صنایعی که در آن از این نوع سوئیچ های سطح استفاده می شود، عبارتند از :

 • دریایی ( کشتی های تجاری)
 • پتروشیمی
 • غذا و نوشیدنی
 • آب و فاضلاب
 • شیمیایی

این نوع سوئیچ های سطح ( لول سوئیچ) همچنین در جایی که نقاط سوئیچ چندگانه وجود دارد بسیار مناسب هستند. در این مورد چهار نقطه سطحی مورد نیاز خروجی برای اهداف مختلف کنترل و آلارم وجود دارد، این سوئیچ های سطح می توانند با یک ، دو ، سه و یا حتی چهار نقطه جداگانه سوئیچ سطح روی یک ساقه منفرد به معنی چهار نقطه سوئیچ با تنها یک اتصال فرآیندی مجهز شوند. طیف وسیعی از مواد شامل مواد پلیمری ضدزنگ و فولاد ضدزنگ در این مورد ارائه شده است.

چه موقع از این سوئیچ های سطح شناور مغناطیسی استفاده نکنیم ؟

زمانی که سیال آلوده و یا حاوی ذرات فلزی است نباید از این نوع سوئیچ ها استفاده کرد. این ذرات می توانند با فعالیت مغناطیسی سوئیچ های الکتریکی تداخل کنند و باعث خرابی دستگاه شوند.

این سوئیچ های سطح شناوری از نوع مغناطیسی را فقط برای مایعات نسبتا تمیز بدون ویسکوزیته بالا که در آن سیال چسبنده است، استفاده کنید.

از چه مواردی باید اجتناب کرد :

 • از تکان دادن و رها کردن لول سوئیچ خودداری کنید.
 • سوئیچ ها را نزدیک خروجی مربوط به تخلیه یا ورودی آب به منظور اجتناب از سوء عملکرد نصب نکنید.
 • از نصب در نزدیکی یک میدان مغناطیسی قوی باید خودداری شود.
 • سوئیچ سطح نباید برای مایعات حاوی ذرات آهن یا دیگر مواد مغناطیسی قوی مورد استفاده قرار گیرد.

دیگر انواع سوئیچ سطح شناور مغناطیسی:

علاوه بر لول سوئیچ شناور مغناطیسی با اندازه استاندارد با قابلیت نصب از بالا که در قسمت بالا توضیح داده شد ، دستگاه هایی با قابلیت نصب جانبی و همچنین خیلی جمع و جور و کوچک وجود دارند، به طوری که از نظر اصول عملکردی ساده برای اجرا ، بسیار قابل اعتماد و مقرون به صرفه هستند.

ابعاد (mm):

در شکل زیر انواع سوئیچ های سطح شناورمغناطیسی LSF100از نظر ابعادی با هم مقایسه شده اند.

سوئیپ-های-سطح-3

در جدول زیر مشخصات مربوط به محدوده سوئیچ ، دمای عملکرد ، فشار عملکرد ، خروجی ، وزن مخصوص ، زاویه تحریک ، موقعیت نصب ، متریال حسگر و متریال غلاف برای انواع سوئیچ های سطح LSF100- A ، LSF100- B ، LSF100- C ، LSF100- D وLSF100- E با هم مقایسه شده اند.

سوئیپ-های-سطح-4

نمونه ای از کدهای سفارشی مربوط به سوئیچ سطح شناور مغناطیسی LSF100

سوئیپ-های-سطح-5

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

مطالب مرتبط

سنسور pt100

سنسور PT100

سنسور PT100   سنسور PT100  یکی از سنسور های مقاومتی موجود می باشد که بیشترین …

Call Now Buttonتماس فوری(مشاوره و خرید)